Kiss Áron (szerk.): Magyar gyermekjáték-gyűjtemény. Bp., 1891, Hornyánszky Viktor, XVI p.+ 15-518 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, kijáró elülső szennylappal és címlappal, tulajdonosi névbejegyzésekkel, az 1-14. oldalak hiányoznak.
Magyar dalfüzér. A legkedveltebb és legujabb népdalokból. Összeáll.: Purcsi J. Pepi, zenetanító. B[ékés]csaba, 1883, Povázsay Testvérek, VIII+1+214 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, hiányzó szennylapokkal.
Anakreón: Anakreóni versek. Anakreóni dalok, töredékek. Fordította Devecseri Gábor. Illusztrálta Szász Endre. Bp., 1962. Magyar Helikon. Megjelent 6700 példányban. Ebből 1300 példány félbőr kötésben, számozva. Ez a könyv a 278. számú példány. Aranyozott kiadói félbőr kötésben, a kötéstáblák kissé elszíneződtek
Petőfi. [Bp.], 2007,P&V Tanácsadó Kft, 2+303+1 p. Számozott (007./100), a kiadók által ALÁÍRT példány! Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban.
Palasovszky Béla: Őszi harmat után. Versek. DEDIKÁLT! Mindszent, 1926, Horváth Antal, 63 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, bekötött eredeti de foltos illusztrált papírborítóval.
Jókai Anna 2 műve, mind a kettő a szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által DEDIKÁLT példány.
Breviárium. Vál. és szerk.: Tenke Sándor. Bp., 2005, Széphalom Könyvműhely. Első kiadás. 227+3 p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.;
Jókai Anna: Ne féljetek. Bp.,1998,Széphalom, 342+2 p. Kiadói kartonált papírkötés.