Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

25090.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Presser Gábor: Presser könyve. Bp., 2020, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25091.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 600 HUF
7,05
Minimales Gebot:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Wass Albert: Tizenhárom almafa. Bp., 2011, Mentor Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
25092.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Bp., Franklin. 328p. Kiadói festett egészvászon kötés, kopottas állapotban.
25093.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.] Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p. A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel. Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.
25094.

Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.]
Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p.
A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel.
Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Staudt Géza: Az államosított budapesti színházak műsora 1949-1959. Adattár. Bp., 1959. Színháztudományi Intézet. 106 p.
25095.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] A szerző, Koós Hutás Gergely által DEDIKÁLT, dátumozott (1941. VI. 6.) példány! Bp., 1940., Koós H. G. Könyvkiadványok, (Bethlen-ny.), 176;+2+192 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25096.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás. Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.
25097.

Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás.
Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bence Lajos: Egyszer én is. Muravidéki rövid történetek. Lendva, 2020, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 152 p. Kiadói papírkötés.
25098.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Amrbus Lajos: Az én szőlőhegyem. Szombathely, 2005, B.K.L., 141+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25099.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jókai Mór: Márczius 15-iki szózatok. A szabadságharczból. Magyar Könyvtár. Bp., 1902, Lampel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
25100.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Anar, [Rzajev Raszul-ogli]:  Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.) (Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január". Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték. (Modern könyvtár, 444. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
25101.

Anar, [Rzajev Raszul-ogli]: Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.)
(Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január".
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték.
(Modern könyvtár, 444. kötet.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF