[Richard, Jules] Dr. Richard J.: Oczeanográfia. Ford.: Dr. Pécsi Albert. Az eredetivel összehasonlították: Dr. Kövesligethy Radó és Dr. Soós Lajos. Bp., 1912, Kir. M. Természettudományi Társulat ("Pátria"-ny.), XI+576 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval.
Farkas Árpád: Életképes üzemnagyság a magyar mezőgazdaságban. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Mezőgazdaságpolitikai Intézetének Közleményei 8. Bp., 1944., Mezőgazdaságpolitikai Intézet, (Kolozsvár, Minerva-ny.), 47 p. Kiadói papírkötés, a borító szakadt, a könyvtest kijár.
Schmidt-Rimpler, Prof. Dr. H.: Die Erkrankungen des Auges im Zusammenhang mit anderen Krankheiten. Wien, 1898, Alfred Hölder. Kiadói félbőr kötés, kopottas állapotban.
Carl Friedrich von Weizsäcker: Aufbau der Physik. München - Wien, 1985, Carl Hanser, 662 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Oskar von Kirchner: Atlas der Krankheiten und Beschädigungen unserer landwirtschaftlichen Kulturpfalnzen. IV. serie: Krankheiten und Beschädigungen der Gemüse- und Küchenpflanzen. 2. Auflage. Bearbeitet von der Wilh. Lang. Stuttgart, 1927., Eugen Ulmer, 4;+3+1;+4;+3+1;+3+1;+4;+3+1;+3+1;+3+1;3+1;+4;+4;+3+1;+3+1;+3+1 p. + 14 t. Német nyelven. Kiadói félvászon mappában, kissé kopott borítóval.
Thanhoffer Lajos: A mikroskop és alkalmazása. Az általános szövettani technika vezérfonala. Szövettan és szövettani technika I. rész. Bp., 1894, Eggenberger, XVI+370 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.