Baeblich, H[ermann]: Die Archive der Vorwelt. Gemeinfassliche Darstellung der Entstehung und Entwickelung der Erde von H. Baeblich. Mit 116 in den Text gedruckten Illustrationen und 2 Tafeln. Berlin, 1880. Selmar Hahne's Buchhandlung. 1 t. (címkép) + [2] + IV + [11]-576 + XI + [1] p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Hermann Baeblich (1832-1880 után) német természetrajzi író kötete a Föld geológiai jelenségeit kutatja, népszerű, olvasmányos stílusban. A korszak ismeretterjesztő színvonalán álló kötet a vulkanizmus, a földrengések, a gleccsermozgások elemzése után a fosszíliák elemzése alapján rekonstruálja a földtörténeti korok földtani, növény- és állattani változásait. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, vulkánkitörésekkel, földrengésekkel, őslény-nyomatokkal, dinoszaurusz fajtákkal és nem utolsósorban a közép-európai beltenger létrejöttének és visszahúzódásának térképeivel. Kötetünk színes térképe is a közép-európai tengert ábrázolja. Példányunk törzsszövege teljes, ám kötet eleji tartalomjegyzéke hiányzik. (Die Wunder der Schöpfung. Erster Band.) Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán enyhe foltosság. Jó példány.
[Folyóirat] Natura. Népszerű természettudományi folyóirat. Szerkeszti Rudas György. I. évfolyam, 1. szám. (1933. július.) (Budapest), 1933. (Klein S. [Jupiter] nyomda). 32 p. A rövid életű, olvasmányos stílusban írt természettudományi folyóirat vezércikkét a szerkesztő, Rudas György írta. Lapszámunk elsősorban a technikatörténetre koncentrál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Vegyes különféle nagyrészt mezőgazdasággal kapcsolatos kiadvány, 27 db. Lengyel, német, angol nyelveken. Változó állapotban, közte foltos, szakadt, és rossz állapotú is.
1912-1917 Magyar Chemiai Folyóirat. Havi szaklap a chemiai ismeretek fejlesztésére. XVIII., XIX., XX., XXII., XXIII. évfolyamok egybekötve (5 kötet). Félvászon-kötésben, változó állapotban, intézményi bélyegzőkkel. + 1930-1942. évi XXVI.-XLVIII. évfolyamok vegyes számai (20 db füzet). Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Bóna Endre: Medicina in nummis Szegediensis. Szegedi vonatkozású orvos-gyógyszerész történeti emlékek. A szerző, Dr. Bóna Endre által dedikált példány. Szeged, 1986, Somogyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).
Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).
Arbeiten aus der Kaiserlichen Biologischen Anstalt für Land- und Forstwirtschaft. Sechster Band. Berlin, 1908, Paul Parey, IV+571 p.+XI t. Német nyelven. Korabeli félbőrkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Krauter András: Geodézia II. + Geodézia II. (ábrák.) Bp., 1995, BME Általános Geodézia Tanszék, 114 p.+40 p. Kiadói papírkötések, az első sérült gerinccel, bennük jegyzetekkel, bejegyzésekkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.