Holodkovszkij, N. A. - Szilantyjev, A. A.: Európa madarai. Gyakorlati ornitológia az európai madarak atlaszával. Szentpétervár, 1901, A. F. Devrien. Szövegközti fekete-fehér képekkel és színes táblákkal illusztrálva. Orosz nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal, intézményi bélyegzővel. // Holodkovskii, N. A. - Silantyev, A. A.: Birds of Europe. Practical Ornithology with an Atlas of European Birds. In Russian language. Hardcover, with slightly stained pages.
Szepesi emlékkönyv a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók 1888. augusztus 23-28-án Tátrafüreden tartott XXIV. vándorgyűlésének alkalmából. Szerk.: Demkó Kálmán, Roth Samu, Sváby Frigyes. Szepesváralja, 1888, Szita Géza-ny., [12]+481+[1] p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval.
[Bock, Carl Ernst (1809-1874)] Bock Károly: Egészség-Tan a nép számára, mely megtanitja az embert az egészség fenntartására és helyreállítására. Dr. - - lipcsei tanár után átdolgozta: Izsó Lajos. Bp., 1874., Légrády Testvérek, 221 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, névbejegyzéssel, kissé foxing foltos lapokkal.
Csapody István - Csapody Vera - Rott Ferenc: Erdei fák és cserjék. Bp., 1966, Országos Erdészeti Főigazgatóság, 327+(1) p. + 114 (színes képtáblák) t. Kiadói műbőr-kötés.
Dr. Supan Alexander. A fizikai földrajz alapvonalai. I-II. rész . Budapest, 1910. Kertész József Könyvnyomdája. Negyedik, átdolgozott és javított kiadás. VII + [1] + 423 + [1] p. + 17 t. (térképek, egy kihajtható). Aranyozott korabeli félvászon kötésben, jó állapotban
1871 I. évfolyam I-X. szám. Szerk.: Winkler Benő, Bernáth József és Koch Antal. Kiadja: Magyarhoni Földtani Társulat. Pest, 1872., Khór és Wein, 2+262+1 p.+2 (kihajtható kőnyomatú táblák) t.; 1872 II. évf. XI-XVIII. szám. Szerk.: Böckh János, Koch Antal, és Sajóhegyi Frigyes. Kiadja: Magyarhoni Földtani Társulat. Bp., 1873, Khór és Wein, 245 p.; 1873 III. évf. I-XII. sz. Szerk.: Sajóhegyi Frigyes és Roth Lajos. Kiadja: Magyarhoni Földtani Társulat. Bp., 1874, Khór és Wein, 2+254 p.+1 (színezett kőnyomatú térkép) t.+ 4 t. (Két földtani átmetszet hiányzik. Az eredeti elülső papírborítót bekötötték, de kijár.); 1874-1875 IV. évf. 1-12 szám. és V. évf. 1-12. sz. Szerk.: Sajóhegyi Frigyes és Roth Lajos. Kiadja: Magyarhoni Földtani Társulat. Bp., 1874-1875, Khór és Wein, 312+2 p.+II-V (színes, litografált térképek,közte: Az Ungvári hegység délny. részének földtani térképe, A Buziási fürdő térképe, Kolozsvár vidékének földtani térképe, az I. tábla hiányzik) t.;+2+291+3 p.+ VI (közte 2 színes, litografált térképpel, : A magyar és gácsországi [Galícia, ma Ukrajna] petroleum előjövetel helyzeti terve, valamint Ungvár környékének földtani térképe, egy magyarázó lapot kivágtak.) t.
Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az első 3 kötet gerince sérült, régi intézményi bélyegzésekkel, a III. évfolyamból: két földtani átmetszet hiányzik, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, de kijár, a IV. évfolyamból a I. tábla hiányzik, a IV. évfolyam címlapja hiányzik, az V. évfolyamból egy tábla előtti magyarázó lapot kivágtak, ezektől eltekintve alapvetően jó állapotban.
1900-1916 Magyar Kir. Földtani Intézet évi jelentése 1900-ról, 1901-ról, 1903-ról, 1906-ról, 1907-ról, 1908-ról, 1909-ről, 1911-ről, 1912-ről, 1913-ról, és 1916-ról II. rész. Összesen 11 kötet. Bp., 1902-1917, Franklin, 210+2 p.+1 t.; 172+4 p. +1 (Bányászat Dobsina város területén) t.; 291 p.+ 3 t.; 239+1 p.; 303 p.+1 t.; 2+208 p.; 252 p.; 289+3 p.+2 t.; 373+3 p. + V t.; 304 p.+IV t.; [353]-710+1 p. +IV-XIII t. Korabeli szecessziós egészvászon-kötések (8 kötet, Esztergom, Buzárovits Gusztáv-kötések), festett lapélekkel, valamint kiadói papírkötés, és átkötött modern egészműbőr-kötés és félműbőr-kötés, kis kopásnyomokkal, néhány kötetben régi bélyegzésekkel, de alapvetően jó állapotban.
A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve. VII. kötet. (1884-1887). Budapest, 1884-1887. Franklin-Társulat ny. [4] + 424 + [4] p. + 44 t. + 5 térkép (Borneó, illetve Sóvár színes geológiai térképei, ebből 4 kihajtható). Földtani évkönyvünk a magyar geológia aktuális tanulmányait közli. Tartalma: Johannes Paul Felix: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben Koch Antal: Erdély ó-tertiär-echinidjei Groller Miksa: A Pelagosa-szigetcsoport topografiai és földtani vázlata Posewitz Tivadar: Az Indiai-óceán cinszigetei: Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordulás Gizell Sándor: A soóvári kősóbányakerület földtani viszonyai, tekintettel az elöntött kősóbánya újból való megnyitására Staub Móric: A Zsil-völgy aquitánkorú florája A címlapl és az azt követő levél téves helyre kötve. Néhány kihajtható térképen és táblán apró szakadásnyomok. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen kiadói címfelirattal. Jó példány.
Puder Sándor: Paracelsus. Paracelsus magyar vonatkozásaival. Dedikált! Budapest, 1942. Vajda János Társaság (Vargyasi Máté ny.) 38 [2] p. Kiadói, illusztrált (Végh Gusztáv) kartonborítóban, j
Weszprémi István: Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia. Fordította Kővári Aladár. Második száz, I. rész. (Számozott.) Budapest, 1962. Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 475 + [1] p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás. Összesen 900 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "Az igényes nyomdai munkálatokat Rózsa István és Deák Károly irányítása alatt végezték. Az eredetihez hű kötés és borító Pap Klára grafikusművész tervei szerint készült. A szedéshez a Misztótfalusi Kis Miklósról elnevezett betűcsaládot használtuk fel. Példányszám: 900 db, amelyből 250 példányt félbőrbe kötöttünk és sorszámoztunk. Ez a könyv a 165. számú példány". Weszprémi István (1723-1799) orvos, a hazai orvostörténet-írás megalapítója. Hatalmas könyvtárára támaszkodva írta meg fő művét, a "Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia" című munkáját, mely a Magyarországon és Erdélyben működött orvosok életrajzát és könyvészetét adja közre. A mű négy kötetben jelent meg, 1774 és 1783 között, a magyar fordítás szintén négy kötetben, 1960 és 1970 között látott napvilágot. Weszprémi orvosi életrajz-gyűjteménye sokkal több, mint egyszerű életrajz-lajstrom: biográfia-gyűjteményében a középkori és újkori Magyarország és Erdély művelődéstörténete elevenedik meg. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Szép példány. Ritka.