Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 130

Weszprémi István Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia. Fordította Kővári Aladár. Második száz, II. rész. (Számozott.) Budapest, 1968. Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 1017 + [1] p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás. Összesen 550 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "E becses orvostörténeti forrásművet, amely magyar nyelven eddig nem, latinul pedig alig volt hozzáférhető, az Országos Orvostörténeti Könyvtár támogatásával a Medicina Könyvkiadó adja közre, kettős nyelvű változatban. Az igényes nyomdai munkálatokat Rózsa István és Deák Károly irányítása alatt végezték. Az eredetihez hű kötés és borító Pap Klára grafikusművész tervei szerint készült. A szedéshez a Misztótfalusi Kis Miklósról elnevezett betűcsaládot használtuk fel. Példányszám: 550 db, amelyből 150 példányt félbőrbe kötöttünk és sorszámoztunk. Ez a könyv a 115. példány". Weszprémi István (1723-1799) orvos, a hazai orvostörténet-írás megalapítója. Hatalmas könyvtárára támaszkodva írta meg fő művét, a "Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia" című munkáját, mely a Magyarországon és Erdélyben működött orvosok életrajzát és könyvészetét adja közre. A mű négy kötetben jelent meg, 1774 és 1783 között, a magyar fordítás szintén négy kötetben, 1960 és 1970 között látott napvilágot. Weszprémi orvosi életrajz-gyűjteménye sokkal több, mint egyszerű életrajz-lajstrom: biográfia-gyűjteményében a középkori és újkori Magyarország és Erdély művelődéstörténete elevenedik meg. Orvosaink némelyike idegenben született, és csak hadi szerencsétlenségnek betudhatóan került az országba, és kezdte meg praxisát. A kötet orvosai közül jó néhány kalandor tendenciákkal is bírt, az orvoslás mellett bőven foglalkozva politikával, alkímiával, aranycsinálással, pénzhamisítással, népámítással és füvészettel. Más orvosaink tiszteletreméltóságáról a hozzájuk írt latin nyelvű ódák, elégiák vallanak, belőlük a munka szívesen idéz. Köteteink oldalain időről időre alkimista szimbólumok, illetve pénzérmékről készült ábrák is felbukkannak, ezzel utalva egy-egy szereplőnk alkímiai, illetve numizmatikai jelentőségére. Végül pedig elmondható: gyűjteményünk némelyik életrajza valóságos rémtörténet, így Jeszeni János példás orvosunk élete külföldi összeesküvésbe keveredve rémes véget ér. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, kiadói védőborítóban. Szép példány. Ritka.
23555.

Weszprémi István Magyarország és Erdély orvosainak rövid életrajza. Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia. Fordította Kővári Aladár. Második száz, II. rész. (Számozott.)
Budapest, 1968. Medicina Könyvkiadó (Franklin Nyomda). 1017 + [1] p. Egyetlen magyar nyelvű kiadás.
Összesen 550 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "E becses orvostörténeti forrásművet, amely magyar nyelven eddig nem, latinul pedig alig volt hozzáférhető, az Országos Orvostörténeti Könyvtár támogatásával a Medicina Könyvkiadó adja közre, kettős nyelvű változatban. Az igényes nyomdai munkálatokat Rózsa István és Deák Károly irányítása alatt végezték. Az eredetihez hű kötés és borító Pap Klára grafikusművész tervei szerint készült. A szedéshez a Misztótfalusi Kis Miklósról elnevezett betűcsaládot használtuk fel. Példányszám: 550 db, amelyből 150 példányt félbőrbe kötöttünk és sorszámoztunk. Ez a könyv a 115. példány".
Weszprémi István (1723-1799) orvos, a hazai orvostörténet-írás megalapítója. Hatalmas könyvtárára támaszkodva írta meg fő művét, a "Succinta medicorum Hungariae et Transylvaniae biographia" című munkáját, mely a Magyarországon és Erdélyben működött orvosok életrajzát és könyvészetét adja közre. A mű négy kötetben jelent meg, 1774 és 1783 között, a magyar fordítás szintén négy kötetben, 1960 és 1970 között látott napvilágot.
Weszprémi orvosi életrajz-gyűjteménye sokkal több, mint egyszerű életrajz-lajstrom: biográfia-gyűjteményében a középkori és újkori Magyarország és Erdély művelődéstörténete elevenedik meg. Orvosaink némelyike idegenben született, és csak hadi szerencsétlenségnek betudhatóan került az országba, és kezdte meg praxisát. A kötet orvosai közül jó néhány kalandor tendenciákkal is bírt, az orvoslás mellett bőven foglalkozva politikával, alkímiával, aranycsinálással, pénzhamisítással, népámítással és füvészettel. Más orvosaink tiszteletreméltóságáról a hozzájuk írt latin nyelvű ódák, elégiák vallanak, belőlük a munka szívesen idéz. Köteteink oldalain időről időre alkimista szimbólumok, illetve pénzérmékről készült ábrák is felbukkannak, ezzel utalva egy-egy szereplőnk alkímiai, illetve numizmatikai jelentőségére. Végül pedig elmondható: gyűjteményünk némelyik életrajza valóságos rémtörténet, így Jeszeni János példás orvosunk élete külföldi összeesküvésbe keveredve rémes véget ér.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, kiadói védőborítóban. Szép példány. Ritka.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Zuckerkandl Ottó: A sebészeti műtéttan alapvonalai. Ford.: Dr. Illyés Géza. Orvosi kézi atlaszok VIII. Bp., [1899.], Singer és Wolfner, (Budapesti Hirlap-ny.),XVI+397+3 p. + 24 (színes kőnyomatú képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen címkével, foltos szennylapokkal, két lapot rossz helyre kötöttek be (IX/X, XIII/XIV p.)
23556.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
Ferenczi Sándor:  A pszichoanalízis haladása. Értekezések. Budapest, 1919. Dick Manó ("Jókai" és Löbl Mór Nyomda Rt.) 213 + [3] p. Első kiadás. Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Tanulmánykötetében esetleírások váltakoznak módszertani vitákkal. A szexualitást feltűnő gyakorisággal érintő esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, mutatványosságszámba menő témáira. A tartalomból: A neurózisok pszichoanalitikus tanának haladása -- Vélt tévcselekmények -- Avatatlanok álmai -- Egy szexuálszimbolikus álom -- Pollúció orgasztikus álom és álombeli orgazmus pollúció nélkül -- Gyermekkori "kasztráció" lelki következményei -- A páciens befolyásolása analízis közben -- Visszaélés az asszociáció szabadságával -- Pszichoanalízis és kriminológia -- Rövid feljegyzések az analitikai gyakorlatból: Fecsegés. A vagina cipő-szimbólumának variánsa. Szemdörzsölés: onánia. A sárkány, mint erekciós szimbólum -- Jung lélektani típusairól -- Az Adler-féle irányzat kritikája. Példányunk címlapján és első néhány oldalán halvány lapszéli vízfoltosság. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
23557.

Ferenczi Sándor: A pszichoanalízis haladása. Értekezések.
Budapest, 1919. Dick Manó ("Jókai" és Löbl Mór Nyomda Rt.) 213 + [3] p. Első kiadás.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Tanulmánykötetében esetleírások váltakoznak módszertani vitákkal. A szexualitást feltűnő gyakorisággal érintő esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A neurózisok pszichoanalitikus tanának haladása -- Vélt tévcselekmények -- Avatatlanok álmai -- Egy szexuálszimbolikus álom -- Pollúció orgasztikus álom és álombeli orgazmus pollúció nélkül -- Gyermekkori "kasztráció" lelki következményei -- A páciens befolyásolása analízis közben -- Visszaélés az asszociáció szabadságával -- Pszichoanalízis és kriminológia -- Rövid feljegyzések az analitikai gyakorlatból: Fecsegés. A vagina cipő-szimbólumának variánsa. Szemdörzsölés: onánia. A sárkány, mint erekciós szimbólum -- Jung lélektani típusairól -- Az Adler-féle irányzat kritikája.
Példányunk címlapján és első néhány oldalán halvány lapszéli vízfoltosság. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Abraham, Karl:  Versuch einer Entwicklungsgeschichte der Libido auf Grund der Psychoanalyse Seelischer Störungen. [Lipcse] Leipzig, 1924. Internationale Psychoanalytischer Verlag (Gesellschaft für Graphische Industrie, Wien). 96 + [2] p. Egyetlen kiadás. Karl Abraham (1877-1925) német pszichonalitikus, Sigmund Freud tanítványa és közeli munkatársa. A kor slágertudományának számító pszichoanalízis gyakorlatából tanulmánykötetünk a mániás-depressziós tünetcsoport és a melankólia jelenségeit vizsgálja, melyek egyenként és külön-külön is a magát modernnek/műveltnek tartó társaságok kedvelt beszédtémájává vált a korban. (Neue Arbeiten zur ärtzlichen Psychoanalyse. Heft II.) Feliratozott, enyhén kopott kiadói kartonkötésben.
23558.

Abraham, Karl: Versuch einer Entwicklungsgeschichte der Libido auf Grund der Psychoanalyse Seelischer Störungen.
[Lipcse] Leipzig, 1924. Internationale Psychoanalytischer Verlag (Gesellschaft für Graphische Industrie, Wien). 96 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Karl Abraham (1877-1925) német pszichonalitikus, Sigmund Freud tanítványa és közeli munkatársa. A kor slágertudományának számító pszichoanalízis gyakorlatából tanulmánykötetünk a mániás-depressziós tünetcsoport és a melankólia jelenségeit vizsgálja, melyek egyenként és külön-külön is a magát modernnek/műveltnek tartó társaságok kedvelt beszédtémájává vált a korban.
(Neue Arbeiten zur ärtzlichen Psychoanalyse. Heft II.)
Feliratozott, enyhén kopott kiadói kartonkötésben.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
23559.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimales Gebot:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kadić Ottokár: A Szeleta-barlang kutatásának eredményei. A M. Kir. Földtani Intézet Évkönyve XXIII. köt. 4. füzet. (Bp., 1915, Franklin-ny.), (5) p.+ 152-278 p.+ 8 t. (ebből 4 kihajtható) + III-VIII p. Átkötött, modern műbőr-kötésben, a címlap kissé sérült, az utolsó lap sérült, javított, egyébként jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
23560.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Prinz, Gyula: A Bolor. Der Bolor. Irta:- -. 130 szövegközti ábrával és 8 táblával, valamennyi a szerző eredeti rajza: Von - -. Mit 130 Abbildungen und 8 Tafeln alle von Verfasser Gezeichnet. A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve XXXV. kötet 6 (záró) füzet. Bp., 1941., Magyar Kir. Földtani Intézet, (Dunántúl Pécsi Egyetemi-ny.), 262+1 p.+ 6 (kihajtható tábla) t. + 2 (kihajtható térkép) t. [A táblák és a térképek a kötet végén mellékletként.] Átkötött modern egészműbőr-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, jó állapotban.
23561.

Prinz, Gyula: A Bolor. Der Bolor. Irta:- -. 130 szövegközti ábrával és 8 táblával, valamennyi a szerző eredeti rajza: Von - -. Mit 130 Abbildungen und 8 Tafeln alle von Verfasser Gezeichnet. A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve XXXV. kötet 6 (záró) füzet.
Bp., 1941., Magyar Kir. Földtani Intézet, (Dunántúl Pécsi Egyetemi-ny.), 262+1 p.+ 6 (kihajtható tábla) t. + 2 (kihajtható térkép) t. [A táblák és a térképek a kötet végén mellékletként.] Átkötött modern egészműbőr-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, jó állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Felhőkönyv. (A nemzetközi felhőkönyv kis magyar kiadása.)    Bp. 1941 (Sárkány ny.) IV, 47 l. (szöveg), 83 l. (nagyrészt színes felhőképek). /A... m. kir. Orsz. Meteorológiai és Földmágnességi Intézet kisebb kiadványai. Új sorozat 12./ Kiadói egészvászon-kötésben, előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel,
23562.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Alexander von Humboldt: Kosmos. III-IV. Band. Entwurf einer physischen Weltbeschreibung.[Egybekötve.] Stuttgart,én.,Verlag der J. G. Gotta'schen, 4+466+4+575 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón címkével, a címlapon címkékkel.
23563.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Czirbusz Géza: Anthropo-Geograafia. I. rész: Föld felületi formáinak hatása. Bp., 1915., Franklin, 127 p. Átkötött félvászon-kötésben.
23564.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Czógler Alajos: A fizika története életrajzokban I-II. Bp., 1882, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
23565.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Heller Ágost: A physika története a XIX. században. I-II. köt. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a névbejegyzéseivel és ceruzás aláhúzásaival. Bp., 1891-1902, Kir. M. Természettudományos Társulat, XI+574+2 p.; VIII+488 p. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítóval.
23566.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen