Németh Endre: Hidromechanika. A szerző, Dr. Németh Endre (1891-1976) mérnök, a BME Építőmérnöki Kar dékánja, az I. Vízépítési Tanszék vezetője által Dr. Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor részére DEDIKÁLT példány, kártyán. Bp., 1963., Tankönyvkiadó, 883+1 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Poincaré, H[enri]: Tudomány és föltevés. Ford.: Szilárd Béla. Bp., 1908., Kir. M. Természettudományi Társulat, 1 t.+XX+262 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, két lapon ceruzás bejegyzésekkel, címlaphiánnyal. + Poincaré, H[enri]: A tudomány értéke. Ford.: Kiss Kázmér. Filozófiai Könyvtár VII. Bp., 1925., Pfeifer Ferdinánd, 231+1 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lapon ceruzás bejegyzésekkel.
Gidró Bonifác: Mennyiségtan. (Számtan és mértan.) A gimnázium és reálgimnázium I. és II. osztálya számára. Írta: - -. Az új középiskolai tanterv alapján átdolgozta: Dr. Mattyasóvszky Kasszián. Bp., 1931, Szent-István-Társulat, 182 p.; 106 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, ceruzás jegyzetekkel, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
E. V. Spolszkij: Atomfizika I-II. köt. I. köt.: Bevezetés az atomfizikába. Ford.: Sándor Endre. II. köt.: Az atom elektronburka és az atommag. Bp., 1956-1958, Akadémiai Kiadó. 2. és 3. kiadás. Nagy Elemér (1920-2000) fizikus, villamosmérnök, egyetemi tanár ajándékozási soraival, dátumozva (1960. jún. 22.) Megjelentek 1050 és 1620 példányban. Kiadói egészvászon-kötések.
Hans Landolt - Richard Börnstein: Physikalisch-Chemische Tabellen. Hrsg. von Dr. - - und Dr. - -. Berlin, 1894., Julius Springer, XI+563+3 p. Német nyelven. Zweite, stark vermehrte Auflage. "Ajándék Than Károly hagyatékából" bélyegzéssel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Forró László: A Kárpát-medence állatvilágának kialakulás. A Kárpát-medence állattani értéke és faunájának kialakulása. Szerk.: - -. Bp., 2007, Magyar Természettudományi Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.
Darwin, G[eorge] H[oward]: A tengerjárás és rokontünemények naprendszerünkben. Fordította: Dr. Kövesligethy Radó. 52 rajzzal. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), XV+308 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.