Hollós László - Tóth Szabolcs (szerk.): Emlékkönyv. A magyar állatorvoslásról Fejér és Somogy megyében, az elmúlt évszázadban még fellelhető eredeti dokumentumok szerint. (Korrajz 1956-tól napjainkig.) Székesfehérvár, 2018, Alpha-Vet, 653+[3] p. Kiadói kartonált papírkötés.
Platz Bonifác: Utazás a természetben. Bp., 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), 2+VI+186+4 p. 2. kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti szecessziós illusztrált elülső papírborítót a borítóra kasírozták.
Toborffy Zoltán: A csillámok. Adatok a hazai és külföldi csillámok felismeréséhez és megtalálásához. 26 szövegrajzzal és 6 táblán 36 képpel. Bp., 1916., Kir. M. Természettudományi Társulat, 6+96 p.+VI t. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, kissé foltos borítóval
Vörös könyv. A Magyarországon kipusztult és veszélyeztetett növény és állatfajok. Szerk.: Rakonczay Zoltán. Bp., 1990, Akadémiai Kiadó. 359p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
Schlampp, Wilhelm: Therapeutische Technik für Tierärzte. Mit besonderer Berücksichtigung der speziellen Therapie. II. Band. Verdauungs-, Geschlechts-, Atmungs-, Kreislauf- und Harn-Apparat, Nerven-System. Stuttgart, 1910, Ferdinand Enke, XV+(1)+1026+(8) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban.
Geleji, Alexander: "Bildsame Formung der Metalle in Rechnung und Versuch." (Plastic forming of metals in calculation and experiment.) Vol. I-II. [Tokyo], (1964), Corona. Japán nyelven. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, kiadói kartontokokban, az egyik tok foltos.
Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzornak a hagyatékából. + 1967 Kenéz Ernő (1912-1984) a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárnoka által írt gépelt levél a munka japán nyelvű kiadásának átvételéről, fejléces papíron, Kenéz Ernő aláírásával.
Beke Manó: Differenciál- és integrálszámítás. I. kötet. Bp., 1910., Franklin, 2+536 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, 2 lap szélén javításokkal.
Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfréd Művek igazgatójának (1945-49), kétszeres Kossuth-díjas professzor névbejegyzéseivel és ceruzás jegyzeteivel, bejegyzéseivel, bejelöléseivel.