Es ist zu lizitieren
23557.
Bücher: Naturwissenschaft, Medizin
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Ferenczi Sándor:
A pszichoanalízis haladása. Értekezések.
Budapest, 1919. Dick Manó ("Jókai" és Löbl Mór Nyomda Rt.) 213 + [3] p. Első kiadás.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Tanulmánykötetében esetleírások váltakoznak módszertani vitákkal. A szexualitást feltűnő gyakorisággal érintő esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A neurózisok pszichoanalitikus tanának haladása -- Vélt tévcselekmények -- Avatatlanok álmai -- Egy szexuálszimbolikus álom -- Pollúció orgasztikus álom és álombeli orgazmus pollúció nélkül -- Gyermekkori "kasztráció" lelki következményei -- A páciens befolyásolása analízis közben -- Visszaélés az asszociáció szabadságával -- Pszichoanalízis és kriminológia -- Rövid feljegyzések az analitikai gyakorlatból: Fecsegés. A vagina cipő-szimbólumának variánsa. Szemdörzsölés: onánia. A sárkány, mint erekciós szimbólum -- Jung lélektani típusairól -- Az Adler-féle irányzat kritikája.
Példányunk címlapján és első néhány oldalán halvány lapszéli vízfoltosság.
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |