Hanneke de Man: Museum Boymans -van Beuningen Rotterdam. Museen der Welt. München - Rotterdam, 1994., C. H. Beck - Scala Books, 128 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Tápay-Szabó László: Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban. Budapest, (1940). Budapest székesfőváros házinyomdája. 35 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában. (Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
Patay László. 1932-2002. Szerk.: Siklósi Attila. Ráckeve-Bp., 2002, Ráckeve Város - Szaktudás Kiadó Ház Rt. Színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Tóth Attila: Bánvölgyi László szobrász-, restaurátorművész. A művész, Bánvölgyi László (1962- ) által dedikált példány. Szeged, 2008, Múzeumi Tudományért Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.