Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 515

A királyi magyar egyetemek épületei. III. köt. Kiadja a vallás- és közoktatásügyi magyar királyi miniszter. Bp., 1908, Magyar Királyi Tudományegyetemi Nyomda, 160 sztl. lev. Egyetlen kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal és ábrákkal (homlokzatok, keresztmetszetek, alaprajzok). Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói harántalakú, aranyozott egészbőr-kötés, megviselt, szétvált borítóval, ázásnyomokkal. Ritka!
22905.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimales Gebot:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Judit Reigl: Unfolding. Szerk.: Makláry Kálmán, Baranyai Judit, Jánosi Csaba. Bp., 2009, Erdész - Makláry Fine Arts, 129+1 p. Magyar, angol és francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22906.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimales Gebot:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
1904-1914 Párizs Nagybánya. Rockenbauer Zoltán bevezető tanulmányával. Mester Tibor fotóival. Bp., 2018. Virág Judit Mű-terem Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben
22907.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Maurer Dóra grafikai munkássága 1957-1981. Nyomhagyás / nyomtatás. Szerk.: Maurer Dóra, Révész Emese, Vintage Galéria. Bp., 2017, Magyar Képzőművészeti Egyetem. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22908.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimales Gebot:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Paul Greenhalgh: Art Nouveau. 2000, V&amp;A Publications, papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, 464p.
22909.

Paul Greenhalgh: Art Nouveau. 2000, V&A Publications, papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, 464p.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimales Gebot:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Mulasics László: Rétegről rétegre. From Layer to Layer. Szerk.: Molnár Éva. Bak Imre, Fölfényi F. László, és Rum Attila írásaival. [Bp.], én., Fészek Galéria,(Pauker-ny.), 335+1 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
22910.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Eisler, Max: Rembrandt als Landschafter. (Számozott.) München, 1918. F. Bruckmann Ag. [8] + 271 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 300 példányban készült bibliofil képzőművészeti kötet számozott példánya. Kolofon: "Dies ist Nr. 247 der in 300 Stück gedruckten Vorzugsausgabe". Max Eisler (1881-1937) osztrák művészettörténész, újságíró. Bécs művészettörténete mellett a holland tájképfestészet szakértője volt. Monográfiájában Rembrandt tájképi munkásságát: grafikáit, rézkarcait és festményeit méltatja. Aranyozott kiadói pergamenkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
22911.

Eisler, Max: Rembrandt als Landschafter. (Számozott.)
München, 1918. F. Bruckmann Ag. [8] + 271 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Összesen 300 példányban készült bibliofil képzőművészeti kötet számozott példánya. Kolofon: "Dies ist Nr. 247 der in 300 Stück gedruckten Vorzugsausgabe".
Max Eisler (1881-1937) osztrák művészettörténész, újságíró. Bécs művészettörténete mellett a holland tájképfestészet szakértője volt. Monográfiájában Rembrandt tájképi munkásságát: grafikáit, rézkarcait és festményeit méltatja.
Aranyozott kiadói pergamenkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Iain Zaczek: Essential Art Deco. London, 2001, Parragon, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven, 212p. Színes képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány az art deco stílusról.
22912.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
12 000 HUF
Minimales Gebot:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Zur Geschichte der Kostüme. 125 Bogen, enthaltend 500 Kostümbilder aus verschiedenen Jahrhundert nach Zeichnungen von Louis Braun, Wilh. Diez, Ernst Fröhlich, J. Gehrts, C. Häberlin, M. Heil, Andr. Müller, F. Rothbart, J. Watter. München,én.,Braun &amp; Schneider, 2 sztl. lev. + 125 (Kétoldalas, színes fametszetű képtáblák) t. Colorierte Ausgabe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói kartontokban.
22913.

Zur Geschichte der Kostüme. 125 Bogen, enthaltend 500 Kostümbilder aus verschiedenen Jahrhundert nach Zeichnungen von Louis Braun, Wilh. Diez, Ernst Fröhlich, J. Gehrts, C. Häberlin, M. Heil, Andr. Müller, F. Rothbart, J. Watter. München,én.,Braun & Schneider, 2 sztl. lev. + 125 (Kétoldalas, színes fametszetű képtáblák) t. Colorierte Ausgabe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói kartontokban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Építőművészek a historizmustól a modernizmusig. Szerk.: Rozsnyai József. Bp., 2018, Terc, 391+[1] p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
22914.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Csontváry-Kosztka Tivadar, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Kmetty János, Patkó Károly, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Uitz Béla, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
22915.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
10 000 HUF
Minimales Gebot:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Korniss Péter: Folyamatos emlékezet. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal, Korniss Péter fotóival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22916.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimales Gebot:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen