A királyi magyar egyetemek épületei. III. köt. Kiadja a vallás- és közoktatásügyi magyar királyi miniszter. Bp., 1908, Magyar Királyi Tudományegyetemi Nyomda, 160 sztl. lev. Egyetlen kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal és ábrákkal (homlokzatok, keresztmetszetek, alaprajzok). Magyar, angol, francia és német nyelven. Kiadói harántalakú, aranyozott egészbőr-kötés, megviselt, szétvált borítóval, ázásnyomokkal. Ritka!
Judit Reigl: Unfolding. Szerk.: Makláry Kálmán, Baranyai Judit, Jánosi Csaba. Bp., 2009, Erdész - Makláry Fine Arts, 129+1 p. Magyar, angol és francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1904-1914 Párizs Nagybánya. Rockenbauer Zoltán bevezető tanulmányával. Mester Tibor fotóival. Bp., 2018. Virág Judit Mű-terem Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben
Mulasics László: Rétegről rétegre. From Layer to Layer. Szerk.: Molnár Éva. Bak Imre, Fölfényi F. László, és Rum Attila írásaival. [Bp.], én., Fészek Galéria,(Pauker-ny.), 335+1 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Eisler, Max: Rembrandt als Landschafter. (Számozott.) München, 1918. F. Bruckmann Ag. [8] + 271 + [3] p. Egyetlen kiadás. Összesen 300 példányban készült bibliofil képzőművészeti kötet számozott példánya. Kolofon: "Dies ist Nr. 247 der in 300 Stück gedruckten Vorzugsausgabe". Max Eisler (1881-1937) osztrák művészettörténész, újságíró. Bécs művészettörténete mellett a holland tájképfestészet szakértője volt. Monográfiájában Rembrandt tájképi munkásságát: grafikáit, rézkarcait és festményeit méltatja. Aranyozott kiadói pergamenkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
Iain Zaczek: Essential Art Deco. London, 2001, Parragon, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven, 212p. Színes képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány az art deco stílusról.
Zur Geschichte der Kostüme. 125 Bogen, enthaltend 500 Kostümbilder aus verschiedenen Jahrhundert nach Zeichnungen von Louis Braun, Wilh. Diez, Ernst Fröhlich, J. Gehrts, C. Häberlin, M. Heil, Andr. Müller, F. Rothbart, J. Watter. München,én.,Braun & Schneider, 2 sztl. lev. + 125 (Kétoldalas, színes fametszetű képtáblák) t. Colorierte Ausgabe. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, sérült, foltos kiadói kartontokban.
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Csontváry-Kosztka Tivadar, Rippl-Rónai József, Berény Róbert, Kmetty János, Patkó Károly, Kádár Béla, Scheiber Hugó, Uitz Béla, Vajda Lajos műveinek reprodukcióival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
Korniss Péter: Folyamatos emlékezet. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum - Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal, Korniss Péter fotóival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.