Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 515

Sommer- und Ferienhäuser aus dem Wettbewerb des Woche. Berlin, 1907, Verlag Auugust Scherl. Kiadói félvászon kötés, kötéstáblán törésnyom, kopottas állapotban.
22989.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Sommer- und Ferienhäuser aus dem Wettbewerb des Woche. Berlin, 1907, Verlag Auugust Scherl. Kiadói félvászon kötés, gerinc és kötéstábla sérült, kopottas állapotban.
22990.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Tschechischer Kubismus. / Czech Cubism. 1912-1916. (Kiállítási katalógus. / Exhibition catalogue.) Salzburg, 2001, Rupertinum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német és angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
22991.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Hajo Düchting - Karin Sagner-Düchting: Die Malerei des Deutschen Impressionismus. Bibliothek Grosser Maler. Köln, 2004,DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Geo Epoche 2 száma: Nr. 4.: Expressionismus. Rebellion mit der Farbe 1905-1925., Nr. 12.: Dürer und der Aufstieg der deutschen Kunst 1400-1600. Papírkötések, a Dürer szám borítója foltos és a borítók karcosak.
22992.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Mac Zimmermann. Retrospektive. Bayerische Akademie der Schönen Künste. Katalog und Redaktion: Werner Zinkand. München, 1992, Bayerische Akademie der Schönen Künste. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
22993.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Jankovics Marcell: Jelkép - kalendárium. 1997, Csokonai Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22994.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Gadányi Jenő:  [Gadányi Jenő grafikái.] [Budapest, 1957-1960 között]. (Vizi Ottó - Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Házinyomdája). [2] p. + 19 t. Egyetlen kiadás. Gadányi Jenő (1896-1960) grafikusművész, a Képzőművészeti Főiskolán Vaszary János tanítványa. Párizsi tartózkodása során a francia avantgárd nagy hatással volt rá. Tagja volt a Képzőművészek Új Társaságának, az Új Művészek Egyesületének, 1945-től az Európai Iskolának. Többnyire budapesti galériákban mutatta be művészetét; a koalíciós időkben rövid ideig főiskolai tanári katedrát is kapott. Rövid kötete kétoldalas művészi hitvallását tartalmazza, valamint grafikáiból válogat. Kiadványunk összesen 1000 példányban készült. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Ritka.
22995.

Gadányi Jenő: [Gadányi Jenő grafikái.]
[Budapest, 1957-1960 között]. (Vizi Ottó - Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeum Házinyomdája). [2] p. + 19 t. Egyetlen kiadás.
Gadányi Jenő (1896-1960) grafikusművész, a Képzőművészeti Főiskolán Vaszary János tanítványa. Párizsi tartózkodása során a francia avantgárd nagy hatással volt rá. Tagja volt a Képzőművészek Új Társaságának, az Új Művészek Egyesületének, 1945-től az Európai Iskolának. Többnyire budapesti galériákban mutatta be művészetét; a koalíciós időkben rövid ideig főiskolai tanári katedrát is kapott. Rövid kötete kétoldalas művészi hitvallását tartalmazza, valamint grafikáiból válogat. Kiadványunk összesen 1000 példányban készült.
Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Ritka.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Végh András. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.) [Budapest], 2008. T'Art Alapítvány (Pauker Nyomda). 317 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Bajkó Anikónak Vég(h)es Vég(h)telenjeim. Szeretettel Végh András. 2008. augusztus 22". A művész aláírása részeként rajzolt virágmotívum is szerepel. Végh András (sz. 1940) festőművész, a Képzőművészeti Főiskolán Kmetty János és Bernáth Aurél tanítványa. A Munkácsy Mihály-díjas művész elsősorban groteszk, mozgalmas festői stílusáról közismert. Franciaországi, olaszországi és hollandiai tanulmányútjai után a hazai és külföldi kiállítások állandó résztvevője, a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola tanára. A magyar-angol nyelvű album élén művészinterjú, majd angol nyelvű méltatás. Egész oldalas reprodukciók az 50. oldaltól. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanáraként Végh András kollégája. (Kugler könyvek.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált eredeti védőborítóban. Jó példány.
22996.

Végh András. [Képzőművészeti album.] (Dedikált.)
[Budapest], 2008. T'Art Alapítvány (Pauker Nyomda). 317 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Bajkó Anikónak Vég(h)es Vég(h)telenjeim. Szeretettel Végh András. 2008. augusztus 22". A művész aláírása részeként rajzolt virágmotívum is szerepel.
Végh András (sz. 1940) festőművész, a Képzőművészeti Főiskolán Kmetty János és Bernáth Aurél tanítványa. A Munkácsy Mihály-díjas művész elsősorban groteszk, mozgalmas festői stílusáról közismert. Franciaországi, olaszországi és hollandiai tanulmányútjai után a hazai és külföldi kiállítások állandó résztvevője, a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola tanára. A magyar-angol nyelvű album élén művészinterjú, majd angol nyelvű méltatás. Egész oldalas reprodukciók az 50. oldaltól.
Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője, a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola óraadó tanáraként Végh András kollégája.
(Kugler könyvek.)
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált eredeti védőborítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Zalán Vince: Gaál István krónikája. (Dedikált.) Budapest, 2000. Osiris Kiadó (Osiris Kft.) 476 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[Bajkó] Anikónaa!-k sok szeretettel Gaál István 2000 karácsonyán". Gaál István (1933-2007) Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, fényképész, operatőr, a Balázs Béla Stúdió alapítója, nemzetközi hírű filmpedagógus. Pályaképét életéből és filmjeiből vett felvételek kísérik. A pályakép után válogatás Gaál István filmes írásaiból és levelezéséből. Prov.: Bajkó Anikó textilművész (1947-2025), Ferenczi Noémi-díjas iparművész, számos kiállítás díjazottja, a Velemi Textilművészeti Alkotótelep szervezője. (Osiris könyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
22997.

Zalán Vince: Gaál István krónikája. (Dedikált.)
Budapest, 2000. Osiris Kiadó (Osiris Kft.) 476 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "[Bajkó] Anikónaa!-k sok szeretettel Gaál István 2000 karácsonyán".
Gaál István (1933-2007) Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, fényképész, operatőr, a Balázs Béla Stúdió alapítója, nemzetközi hírű filmpedagógus. Pályaképét életéből és filmjeiből vett felvételek kísérik. A pályakép után válogatás Gaál István filmes írásaiból és levelezéséből.
(Osiris könyvtár.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimales Gebot:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
A reneszánsz festészete. Az európai festészet diadala. Szerk.: Stefano Zuffi. Ford.: Tarbai Gizella. Pécs, 2000, Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
22998.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Callot, Jacques:  Callots neueingerichtetes Zwergenkabinett. Herausgegeben von Wilhelm Fraenger. Faksimilierte Neuausgabe mit fünfzig Kupferstichen in groteskem Rahmen. Erlenbach-Zürich, 1922. Eugen Rentsch Verlag [12] p. + 50 t. Groteszk törpefigurákat közzé tevő albumunk Jacques Callot (1592-1635), a Firenzében tanult, kalandos életű francia rézmetsző és illusztrátor munkája nyomán készült. A firenzei vásáros népélet komikus típusait törpék képében megjelenítő rézmetszeteit "Varie figure gobbi di Jacobo Callot" címmel adta ki (Nancy, 1622 körül), a kiadást követően a rajzait sokan másolták. A háborúkkal teli XVII. század során az album feledésbe merült, ám a XVIII. század elején egy német vállalkozó fantáziát látott a műben, és "Il Calotta resuscitato oder neu eingerichtes Zwechen Cabinet" címen, német nyelvű szatirikus versekkel kiegészített szöveglapokon újra kiadta a Callot-rajzokat. Kötetünk ennek az 1710 körüli, groteszk, késő barokk albumnak a hasonmása. Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy. (Die Komische Bibliothek). Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
22999.

Callot, Jacques: Callots neueingerichtetes Zwergenkabinett. Herausgegeben von Wilhelm Fraenger. Faksimilierte Neuausgabe mit fünfzig Kupferstichen in groteskem Rahmen.
Erlenbach-Zürich, 1922. Eugen Rentsch Verlag [12] p. + 50 t.
Groteszk törpefigurákat közzé tevő albumunk Jacques Callot (1592-1635), a Firenzében tanult, kalandos életű francia rézmetsző és illusztrátor munkája nyomán készült. A firenzei vásáros népélet komikus típusait törpék képében megjelenítő rézmetszeteit "Varie figure gobbi di Jacobo Callot" címmel adta ki (Nancy, 1622 körül), a kiadást követően a rajzait sokan másolták. A háborúkkal teli XVII. század során az album feledésbe merült, ám a XVIII. század elején egy német vállalkozó fantáziát látott a műben, és "Il Calotta resuscitato oder neu eingerichtes Zwechen Cabinet" címen, német nyelvű szatirikus versekkel kiegészített szöveglapokon újra kiadta a Callot-rajzokat. Kötetünk ennek az 1710 körüli, groteszk, késő barokk albumnak a hasonmása.
Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy.
(Die Komische Bibliothek).
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Bode, Wilhelm von:  Die Kunst der Frührenaissance in Italien. Berlin, 1926. Propyläen-Verlag (Druck im Ullsteinhaus). 623 + [1] p. + 41 t. (ebből 19 hártyapapírral védett, melyből 13 színes). Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Fő kutatási területe az itáliai reneszánsz festészete és szobrászata, de a németalföldi barokk szakértőjeként is érdemeket szerzett. Tanulmánykötetében a késő középkorból szervesen kifejlődő itáliai reneszánsz piktúra és szobrászat fejlődéstechnikáját és motívumkincsét tekinti át. Képanyag a 159. oldaltól a kötet végéig. A munka első kiadása 1923-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Aranyozott, festett kiadói félmaroquin kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
23000.

Bode, Wilhelm von: Die Kunst der Frührenaissance in Italien.
Berlin, 1926. Propyläen-Verlag (Druck im Ullsteinhaus). 623 + [1] p. + 41 t. (ebből 19 hártyapapírral védett, melyből 13 színes).
Wilhelm von Bode (1845-1929) porosz művészettörténész, múzeumalapító, a berlini műgyűjtemények főigazgatója. Fő kutatási területe az itáliai reneszánsz festészete és szobrászata, de a németalföldi barokk szakértőjeként is érdemeket szerzett. Tanulmánykötetében a késő középkorból szervesen kifejlődő itáliai reneszánsz piktúra és szobrászat fejlődéstechnikáját és motívumkincsét tekinti át. Képanyag a 159. oldaltól a kötet végéig. A munka első kiadása 1923-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
Aranyozott, festett kiadói félmaroquin kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen