Es ist zu lizitieren
22999.
Bücher: Architektur, Kunst
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 200 HUF
Callot, Jacques:
Callots neueingerichtetes Zwergenkabinett. Herausgegeben von Wilhelm Fraenger. Faksimilierte Neuausgabe mit fünfzig Kupferstichen in groteskem Rahmen.
Erlenbach-Zürich, 1922. Eugen Rentsch Verlag [12] p. + 50 t.
Groteszk törpefigurákat közzé tevő albumunk Jacques Callot (1592-1635), a Firenzében tanult, kalandos életű francia rézmetsző és illusztrátor munkája nyomán készült. A firenzei vásáros népélet komikus típusait törpék képében megjelenítő rézmetszeteit "Varie figure gobbi di Jacobo Callot" címmel adta ki (Nancy, 1622 körül), a kiadást követően a rajzait sokan másolták. A háborúkkal teli XVII. század során az album feledésbe merült, ám a XVIII. század elején egy német vállalkozó fantáziát látott a műben, és "Il Calotta resuscitato oder neu eingerichtes Zwechen Cabinet" címen, német nyelvű szatirikus versekkel kiegészített szöveglapokon újra kiadta a Callot-rajzokat. Kötetünk ennek az 1710 körüli, groteszk, késő barokk albumnak a hasonmása.
Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy.
(Die Komische Bibliothek).
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |