[Langbehn, Julius]: Rembrandt als Erzieher. Von einem Deutschen. [Lipcse] Leipzig, 1891. Verlag und Druck von C. L. Hirschfeld. VII + [1] + 329 + [3] p. Julius Langbehn (1851-1907) német művészettörténész és antikapitalista gondolkodó. A változatos pályát befutó szerző önkéntesként vett részt a francia háborúban, vegyészetet, majd pályamódosítással művészettörténetet tanult. Fő művéhez, az először 1890-ben, név nélkül megjelent "Rembrandt als Erzieher" című munkához tíz évig gyűjtötte az anyagot. A radikálisan monarchista, agrárius és kapitalizmusellenes műben a kiválasztottnak tekintett németség veszélybe került kulturális karakteréről és jövőbeli küldetéséről értekezik. A későbbi völkisch mozgalom előfutárának tekinthető író fő műve egymást gyorsan követő kiadásaiba a szerzői átdolgozások nyomán egyre több antiszemita megjegyzés került. 1891-es megjelenésű kötetünk a mű harmincadik [!] kiadásából való. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a szerző által romlatlan germán kultúrhősként értékelt Rembrandt aranyozott portréjával. Jó példány.
Birkás Ákos művek / Works 1975-2006. Werke 1975-2006. Bp., 2006., Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, Birkás Ákos (1941-2018) Munkácsy Mihály-díjas festőművész munkáival illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
A Magyar Tanácsköztársaság művészete. Aradi Nóra bevezető tanulmányával. A képismertetőket írta: Győrffy Sándor. A képeket vál. Cseh Mária, és Theisler György. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 16 sztl. lev.+ 32 t. Teljes! Kísérőfüzettel. Benne Bortnyik Sándor, Vértes Marcell, Biró Mihály, Jeges Ernő, Pór Bertalan, Uitz Béla, Faragó Géza, Székely Andor, Földes Imre, Végh Gusztáv, Azary-Prihoda István, Berény Róbert, Nemes Lampérth József, Egry József és mások munkáinak reprodukcióival. Kiadói sérült , kopott papírmappában
Déry Attila - Merényi Ferenc: Európai építészet 1750-1918. A polgárosodó Európa építészete a 18. század közepétől az első világháborúig. Bp., 2004, Terc, 479 p. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
Götz Adriani: Renoir. Kunsthalle Tübingen 20. Januar bis 27. Mai 1996. Köln, 1996, DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Ulrich Deimel - Petra Wittmar: Jene Zwanziger Jahre Those Twenties. Fotografien zur Architektur im Rheinland und in Westfalen. Photographs of Architecture in the Rhineland and in Westphalia. Ostfildern, 2003,Hatje Cantz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Anton von Werner. Geschichte in Bildern. Hrsg. von Dominik Bartmann. München,1997,Hirmer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.