Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 515

Bodányi Ödön: Adatok Zichy Mihály életéről és művészetéről.     Bp. 1907. Kilián. 3 sztl. lev. 196 l. Fűzve, kiadói borítóban. Címlap elvált
22965.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
[Langbehn, Julius]:  Rembrandt als Erzieher. Von einem Deutschen. [Lipcse] Leipzig, 1891. Verlag und Druck von C. L. Hirschfeld. VII + [1] + 329 + [3] p. Julius Langbehn (1851-1907) német művészettörténész és antikapitalista gondolkodó. A változatos pályát befutó szerző önkéntesként vett részt a francia háborúban, vegyészetet, majd pályamódosítással művészettörténetet tanult. Fő művéhez, az először 1890-ben, név nélkül megjelent "Rembrandt als Erzieher" című munkához tíz évig gyűjtötte az anyagot. A radikálisan monarchista, agrárius és kapitalizmusellenes műben a kiválasztottnak tekintett németség veszélybe került kulturális karakteréről és jövőbeli küldetéséről értekezik. A későbbi völkisch mozgalom előfutárának tekinthető író fő műve egymást gyorsan követő kiadásaiba a szerzői átdolgozások nyomán egyre több antiszemita megjegyzés került. 1891-es megjelenésű kötetünk a mű harmincadik [!] kiadásából való. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a szerző által romlatlan germán kultúrhősként értékelt Rembrandt aranyozott portréjával. Jó példány.
22966.

[Langbehn, Julius]: Rembrandt als Erzieher. Von einem Deutschen.
[Lipcse] Leipzig, 1891. Verlag und Druck von C. L. Hirschfeld. VII + [1] + 329 + [3] p.
Julius Langbehn (1851-1907) német művészettörténész és antikapitalista gondolkodó. A változatos pályát befutó szerző önkéntesként vett részt a francia háborúban, vegyészetet, majd pályamódosítással művészettörténetet tanult. Fő művéhez, az először 1890-ben, név nélkül megjelent "Rembrandt als Erzieher" című munkához tíz évig gyűjtötte az anyagot. A radikálisan monarchista, agrárius és kapitalizmusellenes műben a kiválasztottnak tekintett németség veszélybe került kulturális karakteréről és jövőbeli küldetéséről értekezik. A későbbi völkisch mozgalom előfutárának tekinthető író fő műve egymást gyorsan követő kiadásaiba a szerzői átdolgozások nyomán egyre több antiszemita megjegyzés került. 1891-es megjelenésű kötetünk a mű harmincadik [!] kiadásából való.
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az első kötéstáblán a szerző által romlatlan germán kultúrhősként értékelt Rembrandt aranyozott portréjával. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Virág Judit Galéria zsolnay kerámia aukció 2023. Bp., 2023., Virág Judit Galéria. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22967.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Gilles Néret: Devils. Köln, 2003, Taschen. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22968.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Birkás Ákos művek / Works 1975-2006. Werke 1975-2006. Bp., 2006., Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal, Birkás Ákos (1941-2018) Munkácsy Mihály-díjas festőművész munkáival illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
22969.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
A Magyar Tanácsköztársaság művészete. Aradi Nóra bevezető tanulmányával. A képismertetőket írta: Győrffy Sándor. A képeket vál. Cseh Mária, és Theisler György. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 16 sztl. lev.+ 32 t. Teljes! Kísérőfüzettel. Benne Bortnyik Sándor, Vértes Marcell, Biró Mihály, Jeges Ernő, Pór Bertalan, Uitz Béla, Faragó Géza, Székely Andor, Földes Imre, Végh Gusztáv, Azary-Prihoda István, Berény Róbert, Nemes Lampérth József, Egry József és mások munkáinak reprodukcióival. Kiadói sérült , kopott papírmappában
22970.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Déry Attila - Merényi Ferenc: Európai építészet 1750-1918. A polgárosodó Európa építészete a 18. század közepétől az első világháborúig. Bp., 2004, Terc, 479 p. Kiadói kartonált papírkötés, bontatlan zsugorfóliában.
22971.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Radványi Diána - Réti László: A habánok kerámiaművészete. A kerámiatárgyak képi anyagát összegyűjt. és rend. Vörösváry Ferenc. A Kárpát-Medence Kerámiaművészete IV. köt. [Bp., 2011, Novella.] Magyar nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22972.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
5 000 HUF
Minimales Gebot:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Götz Adriani: Renoir. Kunsthalle Tübingen 20. Januar bis 27. Mai 1996. Köln, 1996, DuMont. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22973.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Ulrich Deimel - Petra Wittmar: Jene Zwanziger Jahre Those Twenties. Fotografien zur Architektur im Rheinland und in Westfalen. Photographs of Architecture in the Rhineland and in Westphalia. Ostfildern, 2003,Hatje Cantz. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22974.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Gustave Moreau: Symboliste. Redaktion: Marianne Karabelnik-Matta. Zürich - München, 1986, Kunsthaus Zürich - Museum Villa Stuck. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22975.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Anton von Werner. Geschichte in Bildern. Hrsg. von Dominik Bartmann. München,1997,Hirmer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
22976.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
Minimales Gebot:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen