https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 515

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Rückwardt, Hermann: Budapesti építészeti tanulmányok. 2013, TERC. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
1
22941.

Rückwardt, Hermann: Budapesti építészeti tanulmányok. 2013, TERC. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
A vízió állandóan változik. / The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus által dedikált példány! Bp., 2004, Ernst Múzeum, 271+[1] p. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
1
22942.

A vízió állandóan változik. / The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus által dedikált példány! Bp., 2004, Ernst Múzeum, 271+[1] p. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm
1
22943.

Varga Győző rajzok mappa. 2x20 reprodukcióval . Egyik dedikált! . 28x43 cm

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Kótai József: Mesélő gyűjtemény. Gondolatok a fémművességről. Bp., 2017, Co-Libri Reklámgrafika. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Megjelent 300 példányban. Számozott, 129. számú példány.
1
22944.

Kótai József: Mesélő gyűjtemény. Gondolatok a fémművességről. Bp., 2017, Co-Libri Reklámgrafika. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban. Megjelent 300 példányban. Számozott, 129. számú példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Japan at the Venice Biennale 1952-2022. H.n., Electa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22945.

Japan at the Venice Biennale 1952-2022. H.n., Electa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Zeit des Aufbruchs. Budapest und Wien zwischen Historismus und Avantgarde. (Kiállítási katalógus.) Wien-Milano, 2003, Kunsthistorisches Museum - Skira, 542 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
1
22946.

Zeit des Aufbruchs. Budapest und Wien zwischen Historismus und Avantgarde. (Kiállítási katalógus.) Wien-Milano, 2003, Kunsthistorisches Museum - Skira, 542 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William:  William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp. Stuttgart, 1882. Rieger'sche Verlagsbuchhandlung. 1 t. (acélmetszetű címkép) + [4] + XXXII + 606 p. + 92 t. (acélmetszet). Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült. Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
22947.

Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William: William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp.
Stuttgart, 1882. Rieger'sche Verlagsbuchhandlung. 1 t. (acélmetszetű címkép) + [4] + XXXII + 606 p. + 92 t. (acélmetszet).
Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült.
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
"És az oszlopok tetején liliomok formáltattak vala" - Tanulmányok Bibó István 70. születésnapjára. DEDIKÁLT! Bp., 2011, CentrArt Egyesület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22948.

"És az oszlopok tetején liliomok formáltattak vala" - Tanulmányok Bibó István 70. születésnapjára. DEDIKÁLT! Bp., 2011, CentrArt Egyesület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Robert E. Kapsis: Hitchcock. The Making of a Reputation. Chicago &amp; London, 1992, The University of Chicago Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
22949.

Robert E. Kapsis: Hitchcock. The Making of a Reputation. Chicago & London, 1992, The University of Chicago Press. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Allesch, Gustav Johannes von:  Die Renaissance in Italien. Die Grundzüge ihrer geistigen Entwicklung nach den Quellen dargestellt und mit einführenden und erklärenden Essays versehen. Weimar, 1912. Verlag Gustav Kiepenheuer (Engelhard-Reyhersche Hofbuchdruckerei in Gotha). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 493 + [3] p. + 31 t. Egyetlen kiadás. Gustav Johannes von Allesch (1882-1967) osztrák-német pszichológus korai, művészettörténeti értekezése. Az 1910-es években szerzőnk érintőlegesen művészetpszichológiával foglalkozott, majd végleg szaktudománya felé fordult. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Bücher der Erkenntnis. Band II.) Díszesen aranyozott kiadói pergamenkötésben. Körülvágatlan, jó példány.
1
22950.

Allesch, Gustav Johannes von: Die Renaissance in Italien. Die Grundzüge ihrer geistigen Entwicklung nach den Quellen dargestellt und mit einführenden und erklärenden Essays versehen.
Weimar, 1912. Verlag Gustav Kiepenheuer (Engelhard-Reyhersche Hofbuchdruckerei in Gotha). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 493 + [3] p. + 31 t. Egyetlen kiadás.
Gustav Johannes von Allesch (1882-1967) osztrák-német pszichológus korai, művészettörténeti értekezése. Az 1910-es években szerzőnk érintőlegesen művészetpszichológiával foglalkozott, majd végleg szaktudománya felé fordult.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.
(Bücher der Erkenntnis. Band II.)
Díszesen aranyozott kiadói pergamenkötésben. Körülvágatlan, jó példány.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Erwin Panofsky: Idea. Adalékok a régebbi művészetelmélet fogalomtörténetéhez. Ford.: Szántó Tamás. A művészettörténet alapjai. Bp.,1998,Corvina - MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Kiadói papírkötés.
1
22951.

Erwin Panofsky: Idea. Adalékok a régebbi művészetelmélet fogalomtörténetéhez. Ford.: Szántó Tamás. A művészettörténet alapjai. Bp.,1998,Corvina - MTA Művészettörténeti Kutató Intézet. Kiadói papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Walter Niedermayr: Zivile operationen. Civil Operations. Hrsg. von / Edited by Kunstalle Wien und Marion Piffer Damiani. Ostildern-Ruit, 2003., Hatje Cantz. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Walter Niedermayr (1952-) olasz fotóművész munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
22952.

Walter Niedermayr: Zivile operationen. Civil Operations. Hrsg. von / Edited by Kunstalle Wien und Marion Piffer Damiani. Ostildern-Ruit, 2003., Hatje Cantz. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Walter Niedermayr (1952-) olasz fotóművész munkáival
illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
Minimales Gebot:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar 


Ende des gebots: 19:00 22 Januar


Besichtigung: 19 bis 22 Januar


Losabholung: ab 26 Januar


Zahlungsfrist: 6 Februar


UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar


 

  Veranstaltungen

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse