A vízió állandóan változik. / The vision is always changing. Lossonczy Tamás születésének 100. évfordulója alkalmából. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Pataki Gábor, Pál Éda. Lossonczy Tamás (1904-2009) Kossuth-díjas festőművész, grafikus által dedikált példány! Bp., 2004, Ernst Múzeum, 271+[1] p. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William: William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen. Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp. Stuttgart, 1882. Rieger'sche Verlagsbuchhandlung. 1 t. (acélmetszetű címkép) + [4] + XXXII + 606 p. + 92 t. (acélmetszet). Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült. Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Allesch, Gustav Johannes von: Die Renaissance in Italien. Die Grundzüge ihrer geistigen Entwicklung nach den Quellen dargestellt und mit einführenden und erklärenden Essays versehen. Weimar, 1912. Verlag Gustav Kiepenheuer (Engelhard-Reyhersche Hofbuchdruckerei in Gotha). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 493 + [3] p. + 31 t. Egyetlen kiadás. Gustav Johannes von Allesch (1882-1967) osztrák-német pszichológus korai, művészettörténeti értekezése. Az 1910-es években szerzőnk érintőlegesen művészetpszichológiával foglalkozott, majd végleg szaktudománya felé fordult. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Bücher der Erkenntnis. Band II.) Díszesen aranyozott kiadói pergamenkötésben. Körülvágatlan, jó példány.
Walter Niedermayr: Zivile operationen. Civil Operations. Hrsg. von / Edited by Kunstalle Wien und Marion Piffer Damiani. Ostildern-Ruit, 2003., Hatje Cantz. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, Walter Niedermayr (1952-) olasz fotóművész munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.