Es ist zu lizitieren
22947.
Bücher: Architektur, Kunst
4 800 HUF
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 HUF
Lichtenberg, Georg Christoph - Hogarth, William:
William Hogarth's Zeichnungen. Nach den Originalen in Stahl gestochen.
Mit der vollständigen Erklärung derselben von G. C. Lichtenberg. Herausgegeben mit Ergänzung und Fortsetzung derselben, nebst einer Biographie Hogarth's von Franz Kottenkamp.
Georg Christoph Lichtenberg (1742-1799) német író, fizikus, az első német aforizmaíró, a német felvilágosodás jeles szerzője, szigetországi angol ifjak nevelőjeként a XVIII. századi londoni élet csípős nyelvű megfigyelője. Kötetében William Hogarth (1694-1764) angol grafikus szatirikus rézkarcait elemzi, rövidebb-hosszabb esszékben. Hogarth Lichtenberghez hasonlóan az angol életmód, az angol hiúság kritikusa, zsúfolt rézmetszetein a XVIII. századi angol élet visszásságainak tart torz tükröt. Kötetünk Hogarth 92 rajzának reprodukcióját közli. Részletes Hogarth-életrajzzal nyitó kötetünk első kiadása 1873-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az utolsó levelek fűzése meggyengült.
Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
| bis 1 000 HUF | 100 HUF |
| bis 5 000 HUF | 200 HUF |
| bis 10 000 HUF | 500 HUF |
| bis 20 000 HUF | 1 000 HUF |
| bis 50 000 HUF | 2 000 HUF |
| bis 100 000 HUF | 5 000 HUF |
| bis 200 000 HUF | 10 000 HUF |
| bis 500 000 HUF | 20 000 HUF |
| bis 1 000 000 HUF | 50 000 HUF |
| bis 2 000 000 HUF | 100 000 HUF |
| bis 5 000 000 HUF | 200 000 HUF |
| bis 10 000 000 HUF | 500 000 HUF |
| ab 10 000 000 HUF | 1 000 000 HUF |