Dorothee Hansen: Fritz von Uhde. Vom Realismus Zum Impressionismus. München, 1999, Hatje Cantz Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Wolfgang Groth: Die Geschichte der Silberpfeile. Der Mythos lebt. Königswinter, 1999, HEEL Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1. Internationale Foto-Triennale Esslingen 1989. Esslingen am Neckar, 1988, Verlag Beatrix Wilhelm Stuttgart. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
"Nichts trügt weniger als der Schein" Max Liebermann der deutsche Impressionist. München, 1995, Hirmer Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Galerie der Stadt Sindelfingen. Lütze-Museum. Süddeutsche Kunst des ausgehenden 19. und des 20. Jahrhunderts. Sindelfingen, 1990, Galerie der Stadt Sindelfingen. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Emil Kiess. Gegenwart und Rückschau. Werke 1960-2010. (Kiállítási katalógus.) Beuron, 2010, Beuroner Kunstverlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé penészfoltos lapszélekkel.
A festőművészet remekei. A Szépművészeti Múzeum klasszikus gyűjteményéből. Bp., Franklin. 7+(1) p. + 20 sztl. lev. + 20 (színes műmellékletek) t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, két tábláról a kép hiányzik.
Szuromi Pál: Későújkori optikák. Publicisztikai írások, kritikák és tanulmányok a vizuális kultúra és a képzőművészet köréből. A szerző, Szuromi Pál (1942-2010) művészeti író, műkritikus, esztéta, művészettörténész által dedikált példány. Szeged, 2001, Bába és Társai. Kiadói papírkötés. + Fischer Ernő - Szuromi Pál: Az utánzástól a szimbolikus formaképzésig. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Erdélyi Tibor, a Népművészet Mestere használati tárgyai és szobrai. Dr. Bánszki Pál művészettörténész szövegével. A művész, Erdélyi Tibor által DEDIKÁLT példány! Bp.,2006,(Balatonfüzfő, Tradeorg-ny.) Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
Barcsay Jenő: Forma és tér. Bp.,[1967], Corvina. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 2250 példányban