Balogh Zolán - H. Szilasi Ágota: Művészek és mecénások Salgótarjánban. 1922-1946. Kiállítási katalógus. Salgótarján, 1989., Nógrádi Sándor Múzeum, 24 p. Fekete-fehér fotókkal, közte Bátki József, Bóna Kovács Károly és Fayl Frigyes műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Szatyor Győző: Az Ormánsági Művésztelep 1994-2007. [Pécs], 2010. Pro Pannónia Kiadó. Fotókkal gazdagon illusztrált kötet. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kiadói kartonált papírkötés.
Gold und Macht. Spanien in der Neuen Welt. Eine Ausstellung anläßlich des 500. Jahrestages der Entdeckung Amerikas. Kiállítási katalógus. Szerk.: Dr. Christian Feest, Dr. Peter Kann. Wien, 1986. Kreymayr & Scheriau. Fotókkal illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötésben, német nyelven.
Die Haager Schule in München. Meisterwerke der holländischen Malerei des 19. Jahrhunderts aus dem Haager Gemeentemuseum und den Bayerischen Staatsgemäldesammlungen. Kiállítási katalógus. Szerk.: Theresa Ulrich, Horst Becker. Heidelberg, 1989. Edition Braus. 424p. Szövegközi illusztrációkkal, német nyelven Kiadói papírkötésben.
Die altpersischen Teppiche (Eine Studie über ihre Schönheitswerte). Szerk.: Carl Hopf. F. Bruckmann A.G.: München, 1913. Kiadói papírkötésben. Kissé szakadt állapotban, gerincén sérült.
Kleinasiatische Stickereien. Szerk.: Dr. Bernhard Dietrich. Buchhandlung für Kunsthandwerk: Plauen, 1911. Kiadói vászonkötésben, gerincén bőrkötés. Jó állapotban, kissé kopott.
Was muss man von Orient-Teppichen wissen?. Szerk.: Ernst Frehse. Karl Koch & Co: Berlin-Wilmersdorf, é.n. Kiadói vászonkötésben. Jó állapotú, gerince kissé sérült.