Miroslav Micko: Paul Cézanne. Bayreuth, 1981, Gondrom. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. R. W. Schmidt: Die Technik in der Kunst. Stuttgart, Franckhs Technischer Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon firkával.
Stefan Borchardt: Carl Roersch. Ein Schweizer Maler. Stuttgart, 2015, Belser. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
Faszination Malerei. 550 Meisterwerke entdecken und verstehen. Hrsg. von Alexander Sturgis und Hollis Clayson. Stuttgart,2000,Belser. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kristian Sotriffer: Heu& Stroh. Ein Beitrag zur Kultur- und Kunstgeschichte. Linz, 1990, Veritas. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kurt Kranz: Sehen Verstehen lieben. Drei Schritte in die Kunst. Stuttgart, 1963, Europäischer Buchklub. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Robert A. M. Stern: Moderner Klassizismus. Entrwickung und Verbreitung der klassischen Tradition von d er Renaissance bis zur Gegenwart. Stuttgart,1990,Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Giovanna dal Magro - Anna Paola Zugni Tauro: Löwen. Auf den Spruen des Löwen. Eine Kunst- und Kulturgeschichte. München, 1992, Diedrichs. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Giuseppe Argentieri: Englische Maler von Hogarth bis Turner. 1996., Arnoldo Mondanori. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Emilio Bertonati: Neue Sachlichkeit in Deutschland. Herrsching, 1988., Manfred Pawlak Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Neure Kunst aus württembergischem Privatbesitz. I. Klassische Moderne Staatsgalerie Stuttgart. Stuttgart, 1973., Staatsgalerie Stuttgart. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott nyl-kötés.