Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 332

Gáspár Gyula: A visszatért Erdély útikönyve. [Bp.], én., Franklin, 67+3 p.+4 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 1 (térképek) t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a tartalomjegyzékben aláhúzásokkal és a térképben bejelölésekkel.
19216.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gál-Fűkőlt-Horváth (szerk.): Gyöngyös: Egy kisváros a monarchia utolsó évtizedeiben, Gyöngyös, 1997. Kiadói papírkötésben 79p
19217.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hajdúböszörmény 1609-2009. Történelmi képeskönyv. Összeáll.: Dr. Lázár Imre. Hajdúböszörmény, 2009,Hajdúböszörmény Város Önkormányzata. 208p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19218.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kapossy János:  Maulbertsch a szombathelyi püspöki palotában. 8 képpel. Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 23 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Kapossy János (1894-1952) művészettörténész, egyetemi tanár. Elsősorban a hazai barokk korszakkal foglalkozott. Rövid tanulmánya Franz Anton Maulbertsch (1724-1796), a hazánkban alkotó osztrák festőművész szombathelyi munkásságát elemzi. A frissen alapított szombathelyi római katolikus egyházmegye püspöki palotája 1778-1783 között épült, egyes freskóinak megalkotására a Dunántúlon már számos reprezentatív művet megalkotó művészt kérték fel. A művész korai, szertelen és energikus rokokó festészetét a szombathelyi püspöki palotában komolyabb, klasszicizmusba hajló művészet váltotta fel. A Savaria történetéből vett történeti freskók, illetve a mennyezetfestmény 1783-ban készült el. Az első borítófedélen hagyatéki bélyegzés, "Zádor Anna hagyatékából" felirattal. (Acta Savariensa. 3. szám.) Poss.: Zádor Anna. [Zádor Anna (1904-1995) művészettörténész, műemlékvédő, egyetemi tanár, szerkesztő, fő kutatási területe a klasszicizmus és romantika művészettörténete és történeti építészete.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
19219.

Kapossy János: Maulbertsch a szombathelyi püspöki palotában. 8 képpel.
Szombathely, 1943. Martineum Könyvnyomda Rt. 23 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás.
Kapossy János (1894-1952) művészettörténész, egyetemi tanár. Elsősorban a hazai barokk korszakkal foglalkozott. Rövid tanulmánya Franz Anton Maulbertsch (1724-1796), a hazánkban alkotó osztrák festőművész szombathelyi munkásságát elemzi. A frissen alapított szombathelyi római katolikus egyházmegye püspöki palotája 1778-1783 között épült, egyes freskóinak megalkotására a Dunántúlon már számos reprezentatív művet megalkotó művészt kérték fel. A művész korai, szertelen és energikus rokokó festészetét a szombathelyi püspöki palotában komolyabb, klasszicizmusba hajló művészet váltotta fel. A Savaria történetéből vett történeti freskók, illetve a mennyezetfestmény 1783-ban készült el. Az első borítófedélen hagyatéki bélyegzés, "Zádor Anna hagyatékából" felirattal.
(Acta Savariensa. 3. szám.)
Poss.: Zádor Anna. [Zádor Anna (1904-1995) művészettörténész, műemlékvédő, egyetemi tanár, szerkesztő, fő kutatási területe a klasszicizmus és romantika művészettörténete és történeti építészete.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Csák Elemér: Osztriga-késsel. Körbekóstoltam a Földet. DEDIKÁLT! Bp., HG&Társa Kiadó. Kiadói papírkötés, hullámos lapok.
19220.

Rufpreis:
1 800 HUF

19221.

Nagy Lajos: A Víziváros XVII. század végi topográfiája. (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Révai Nyomda). 181-249 + [3] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Györgynek barátsággal: Nagy Lajos".
Nagy Lajos helytörténész egész oldalas térképvázlatokkal és látképekkel illusztrált történeti urbanisztikai tanulmánya a Víziváros beépültségét vizsgálja a XVII. század utolsó éveiben.
(Különlenyomat a Tanulmányok Budapest múltjából című sorozat 16. kötetéből.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, gerincén vászoncsíkkal erősített korabeli borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Szalay Ferenc: Cserhátszentiván 2016-  A Cserhátszentivániak VII. Világtalálkozója 2016. június 25-án, a falu névadójának szentelt templom török hódoltság utáni újraépítésének 257 ik, az új templom felszentelésének 74. és a falú írásos említésének 751. évfordulóján. 348p. Kiadói papírkötésben, gazdag képanyaggal
19222.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dombóvári Antal: Rákosliget története 1907-1950. Bp., 2007. Erdős Renée ház. 177p. Gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés
19223.

Rufpreis:
2 400 HUF

Mauro Cristofani et al.: Die Etrusker. Geheimnisvolle Kultur im antiken Italien. Zürich-Stuttgart, 1995, Belser Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19224.

Rufpreis:
1 800 HUF

1943 Kassa Idegenforgalmi ismertető csak képes oldalakkal, Kassa, Wiko. Kiadói papírkötésben
19225.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gerő László: A budai vár helyreállítása. Bp.,1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Első kiadás. Gazdag képanyaggal, kihajtható táblákkal, térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, Ex libris Dr. Bátori Mária.
19226.

Rufpreis:
2 000 HUF

Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötések, kopott kiadói papírtokban. + Orbán Balázs: Torda város és környéke. Bp., 1984, Helikon, 479+(1) p. Reprint kiadás, kísérőtanulmánnyal (Csatári Dániel: Orbán Balázs eszméi). Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, szakadt papírborítóban.
19227.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF