Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 332

Vu Cseng-En: Nyugati utazás avagy a majomkirály története I-II. + Tung Jüe: Ami a nyugati utazásból kimaradt. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19120.

Rufpreis:
5 000 HUF

Gezell Sándor: A soóvári kősóbányaterület földtani viszonyai, tekintettel az elöntött kősóbánya újból való megnyitására. Dedikált Négy táblával. Budapest, 1885. [Magyar Királyi Földtani Intézet], (Légrády Testvérek ny.). [3], 186-206 [1] p. 3 térkép (színes, kihajtható, 20 x 40 cm, 42 x 30 cm, 46 x 44 cm). 1 t. . Fűzve, kiadói papírkötésben, védőkötésben
19121.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kennan, George: Sibirien! Berlin, 1890, Siegfried Cronbach. Félvászon kötés, kopottas állapotban / half linen binding, little damaged condition
19122.

Rufpreis:
5 000 HUF

Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:  West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
19123.

Norvégiával és más északi országokkal kapcsolatos könyvek, nyomtatványok:
West-Norwegen und Spitzbergen. Führer für Schiffsreisende. Bearbeitet von Kapitän C. Herbert und Otto Neubert; IV. Flottenvereinreise: Schweden, Finnland, Russland; Nordkapfahrten 1933; West-Norwegen und Spitzbergen; Nordlandfahrt; stb. Kötetenként változó kötésben és állapotban.

Rufpreis:
5 000 HUF

Péter László Az ezeréves Szőreg. Megjelent 500 példányban. DEDIKÁLT! Szeged-Szőreg, 2011. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19124.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Out of Rome. Aquincum / Augusta Raurica. Élet a Római Birodalom két városában. Das Leben in zwei römischen Provinzstädten. Szerk.: Zsidi Paula et al. Bp.-Augst, 1997, Budapesti Történeti Múzeum - Römerstadt Augusta Raurica, 337 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel.
19125.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Pyrmont gyógyhely. Pyrmont aczél sós és lápfürdőinek leírása. Függelék Wildungen gyógyhely. A címlapon: Waldeck és Pyrmont fejedelemség gyógyhelyei. II. WIldungen gyógyhely. [Pyrmont], 1907., Fejedelmi Fürdőigazgatóság, (Leipzig, Grumbach C.-ny.), 48 p. Gazdag képanyaggal, szecessziós díszekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, 2 lap kijár (23/24, 25/26.)
19126.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Bereg vármegye címeres pecsétje 1836. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva, Mykhailo Mishuk. A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai II. közlemények 47. Nyíregyháza, 2017., Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára, 8 p. +4 sztl. lev. + 42 p. Hasonmás kiadás. Magyar, ukrán, angol nyelven. A hasonmás rész latin nyelven. Kiadói aranyozott bársony-kötésben, szép állapotban, 37x28 cm Megjelent 750 példányban.
19127.

Rufpreis:
4 000 HUF

Konyár falukönyve. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 2002, Ethnica. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (451/600) példány!
19128.

Rufpreis:
3 000 HUF

Emlékkönyv a Királyi Magyar Természettudományi Társulat félszázados jubileumára. A választmány megbízásából szerk. a Titkárság. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), (12)+831 p. + 6 t. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XLVII. kötete. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, kopásokkal. Tordai Casino bélyegzéssel.
19129.

Rufpreis:
4 000 HUF

Babos Lajos, Szenttamási: A Sárvárvidéki körjegyzőség története. (Csénye, Kissitke, Nagysitke és Rábasömjén községek monográfiája.) Sajtó alá dolgozta: Pável Ágoston. A Dunántúli Szemle Könyvei 216 sz. [Szombathely], 1943., Dunántúli Szemle, (Martineum ny.), 288 p. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
19130.

Rufpreis:
4 000 HUF

Puskel Péter: Emléklapok a régi Aradról (1885-1945.) Irodalmi Jelen Könyvek. Arad, 2005., Concord Media Rt. Gazdag képanyaggal illusztrált. Több nyelvű képjegyzékkel. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott, 00906. számú példány.
19131.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF