Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 332

2 db - Nagy Abonyi Ágnes: A Zentai Városi Múzeum állandó néprajzi kiállítása. Múzeumi kalauz. Zenta, 2004, Thurzó Lajos Közművelődési Központ. + Sándor Lajos: A kosárfonó szakma kialakulása Zentán. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19144.

Rufpreis:
4 000 HUF

Rasmussen, Knud: In der Heimat des Polarmenschen. Die zweite Thule-Expedition 1916-18. Leipzig, 1922, Brockhaus. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19145.

Rufpreis:
4 000 HUF

Lábadi Károly: Drávaszög ABÉCÉ. Néprajzi és folklór tájlexikon. Eszék-Budapest, 1996. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19146.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzet nélkül Kiadói műbőr-kötés,
19147.

Rufpreis:
2 000 HUF

19148.

Garády Sándor: Budapest székesfőváros területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. Függelékben: Garády Sándor: Jelentés az 1936-1942. évben végzett ásatásokról.
Budapest, 1943. Budapest székesfőváros házinyomdája. [4] + 171-254 + [3] t. (kihajtható táblákon ásatási alaprajzok); [2] + 403-438 p. Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel. A függelékben Garády Sándor szintén gazdagon illusztrált beszámolói ásatási munkásságának második, Pestre is kiterjedő szakaszáról.
A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19149.

Garády Sándor: Budapest területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. II. rész.
Budapest, 1945. Fővárosi Múzeum (Budapest székesfőváros házinyomdája). [2] + 399-448 p. + 6 t. (ebből 4 kihajtható ásatási alaprajz és keresztmetszeti vázlat). Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel illusztrált beszámolója a Tabánt érintő régészeti munkájának dokumentációja. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Kaldori, Julia - Dalos, György: Jüdisches Budapest / Jewish Budapest. Az egyik szerző, Dalos György által DEDIKÁLT példány! Wien,2004,Mandelbaum, 236+4 p. Német és angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19150.

Rufpreis:
3 000 HUF

19151.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Ágoston István: Változó korok prófétája. Szendrey emlékkönyv. DEDIKÁLT! Bp., 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19152.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szucsik-Nagy Sándor: Hóstyák népe. Néprajzi tanulmány, egri vőfélyversek. Eger, 2005, Gonda Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19153.

Rufpreis:
3 000 HUF

19154.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Blazovich László: Kistelek története. Szeged, 1991. 780p + 170 kép.. Csak 2000pld ,Kiadói vászonkötésben, nyl védőborítóval
19155.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF