Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 332

Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 189+[3] p.+ 20 (kétoldalas) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
19072.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bodor Antal: Hogyan lássuk el olcsó, friss élelemmel Nagy-Budapestet? Budapest környéke gazdasági átszervezése. Bp., 1945, szerzői kiadás (Székesfővárosi háziny.), 21 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, kis lapszéli foltokkal.
19073.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium jubileumi évkönyve 1931-2011. Esztergom, 2011,Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium és Kollégium, 317+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19074.

Rufpreis:
2 000 HUF

Budapest Anno. Fényképfölvételek műteremben és házon kívül Klösz György udv. fényképészeti műintézete által. Szerk.: Sivó Mária. Klösz György és mások felvételeivel, Mesterházi Lajos előszavával. Bp., 1979, Corvina. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben
19075.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Sarolta: Céhek Szabolcs vármegyében. Nyíregyháza, 1993. Megjelent 1500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19076.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szamota István: Régi utazások Magyarországon és a Balkán-félszigeten. 1054-1717. Bp., 1891, Franklin. Félvászon kötés, ráragasztva az eredeti borító, jó állapotban.
19077.

Rufpreis:
2 000 HUF

John Lukacs: Budapest, 1900. A város és kultúrája. Ford.: Mészáros Klára. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19078.

Rufpreis:
2 000 HUF
13

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 2 kötete:  Balbo, Italo (1896-1940): Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 256 p. + 32 (fekete-fehér fotók) t. +2 (térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.;   Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 189+(3) p.+ 24 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.;
19079.

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 2 kötete:
Balbo, Italo (1896-1940): Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 256 p. + 32 (fekete-fehér fotók) t. +2 (térkép) t.
Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.;

Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 189+(3) p.+ 24 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval.;

Rufpreis:
2 000 HUF

Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1937]. Franklin, 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel.  Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19080.

Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1937]. Franklin, 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel.
Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.

Rufpreis:
2 000 HUF

Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Geleta József-nek , a mongol nemzetgazdasági minisztérium volt elektrotechnikai előadójának adatai és részben saját tanulmányai alapján. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Egyetlen kiadás. Forbáth László, kötetünk szerzője Geleta József (1895-1965), a mongol nemzetgazdasági minisztérium munkatársának feljegyzéseit használta fel Mongólia-monográfiájának megírásához. Geleta József többévnyi szibériai hadifogság után Mongóliába szökött, ahol kilenc év alatt megismerte a Kína és a kialakuló Szovjetunió ütközőzónájában fekvő, nagy múltú, függetlenségét nemrég elnyert mongol államot, amelyben keveredtek a láma-buddhizmus teokratikus hatalomgyakorlásának módszerei a népköztársasági formákkal. A néprajzi elemekben gazdag beszámoló egy totális átalakulás küszöbén álló társadalom képét tükrözi. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19081.

Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Geleta József-nek , a mongol nemzetgazdasági minisztérium volt elektrotechnikai előadójának adatai és részben saját tanulmányai alapján.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Egyetlen kiadás.
Forbáth László, kötetünk szerzője Geleta József (1895-1965), a mongol nemzetgazdasági minisztérium munkatársának feljegyzéseit használta fel Mongólia-monográfiájának megírásához. Geleta József többévnyi szibériai hadifogság után Mongóliába szökött, ahol kilenc év alatt megismerte a Kína és a kialakuló Szovjetunió ütközőzónájában fekvő, nagy múltú, függetlenségét nemrég elnyert mongol államot, amelyben keveredtek a láma-buddhizmus teokratikus hatalomgyakorlásának módszerei a népköztársasági formákkal. A néprajzi elemekben gazdag beszámoló egy totális átalakulás küszöbén álló társadalom képét tükrözi.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hedin, Sven: A rejtelmes India felé. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Ford. és bevezetéssel ellátta: Zigány Árpád. I. köt. Bp., [1914], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 (címkép) t.+ 568+(8) p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy lapszélén kis sérülésekkel.
19082.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t.+2 (térképek) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és két térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19083.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF