Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 332

2 db könyv - Horváth Elemér-Horváth Mária: Pest-Budáról szóló históriák (képekkel). Bp., 1944, Kir. M. Egyetemi Nyomda. + Horváth E. János: Nagy Budapest. Útmutató a székesfővárosban. Bp., 1910, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
19084.

Rufpreis:
2 000 HUF

P. Antal: A Győri Kármelita-rendház kétszázéves története 1697-1897. Győr, 1897, Győregyházmegye Nyomdája. Kiadói egészvászon kötés, aranyozott lapélek, gerinc belül elvált, kopottas állapotban.
19085.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lonkay Antal: Az én első római utam és vaticani zarándoklatom 1877-ben. Bp., 1879, Hunyadi Mátyás Intézet. Kiadói papírkötés, viseltes, széteső állapotban.
19086.

Rufpreis:
2 000 HUF

Castiglione Endre: A magyar városok címerei. Összeáll.: - -. Bp., 1975., Közgazdasági és Jogi, 451+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
19087.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nagy Zoltán: A felvidék fürdőinek lexikona. Révkomárom, 2004m, KT Könyv- és Lapkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19088.

Rufpreis:
1 800 HUF

Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedűs Loránt előszavával. Bp.,[1930.],Hungária, (Stephaneum-ny.), 292 p. II. kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.
19089.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyarország. "Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország." Írta, szerkesztette, tervezte: Popart Reklámügynökség Kft. Bp., 2012, Forest-Papír Kft, (Szentendre, Vinczemill Papírmerítő Műhely Kft.), 163+1 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Hajek Viktor illusztrációival. Kiadói haránt-alakú bordázott egészbőr-kötés, a sarkokon 4-4 db fémveretes rozettával, valamint az elülső borítón fém veretes címfelirattal, merített papírokon, vászont-tokban, tok nélkül: 41x32x6 cm. Szép állapotban.
19090.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

Franz Simon: Bäuerliche Bauten im Südburgenland. Ein Bilderbuch über bäuerliches Bauen von einst im Heanzenland mit 77 ganzseitigen Bildtafeln nach Originalzeichnungen des Autors. Oberschützen, 1971, szerzői kiadás, 166+(2) p. Egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. / In German language. Hardcover, with slightly torn and stained dust jacket.
19091.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

Robert Walsh - A[madeus] Kaiser: Konstantinopel und seine Umgebungen malerisch und geschichtlich dargestellt. Nach dem Englischen des - - Caplan der britischen Gesandtschaft zu Konstantinopel, frei bearbeitet von Dr. - -. Mit 30 Stahlstichen nach Originalzeichnungen von Thomas Allom und einer Charte vom Bosporus und der Umgegend von Konstantinopel. Leipzig, 1844., Hermann Hartung, (Philipp Reclam-ny.), 1 (címkép, acélmetszet) t + IV+ 160 p.+ 28 (acélmetszetű képtáblák) t.+1 (Constantinopel und der Bosporus térkép, Lith. K. F. Krätzschnier, 24x18 cm) t. Zweite Ausgabe. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, a könyvtest elvált a borítótól és kijár, de maga a könyvtest egyben van, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal. /  Robert Walsh - A[madeus] Kaiser: Konstantinopel und seine Umgebungen malerisch und geschichtlich dargestellt. Nach dem Englischen des - - Caplan der britischen Gesandtschaft zu Konstantinopel, frei bearbeitet von Dr. - -. Mit 30 Stahlstichen nach Originalzeichnungen von Thomas Allom und einer Charte vom Bosporus und der Umgegend von Konstantinopel. Leipzig, 1844., Hermann Hartung, (Leipzig, Philipp Reclam), 1 (title page, steel engraving) t.+IV+160 p. + 28 (steel engraving tables) t. 1 (Constantinopel und der Bosporus map, Lith. K. F. Krätzschnier, 24x18 cm) t. Zweite Ausgabe. In German language. Half-linen-binding, worn cover, little damage on the spine, the book come out from the cover, one table is missing, with spotty pages.
19092.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

Szegő György Haba Péter 111 év -111 híres ház - 150 magyar építész B+V Medical, 2003 248p. Kiadói kartonált papírkötésben. papír védőborítóval
19093.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

19094.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

Nagy István- Páll József -Zsíros Attila Álmában csönget egy picit - Százéves a villamosközlekedés Nagyváradon  Nagyvárad, 2006. Partiumi és Bánsági műemlékvédő Bizottság. 155p Kiadói papírkötésben, gazdagon illusztrált.
19095.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF