Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 165

20842.

Rufpreis:
2 000 HUF

20843.

Rufpreis:
2 000 HUF

20844.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bölsche, Wilhelm: A természettudomány fejlődésének története. I-II. köt. Ford.: Schöpflin Aladár. Bp., 1912-1920, Franklin-Társulat, 3 sztl. lev.+ 143+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 109+(1) p. Első kiadás (I. kötet), ill. második kiadás (II. kötet). Kiadói egészvászon-/félvászon-kötés, kissé kopottas, a II. kötet kissé sérült borítóval, a II. kötetben két rossz állapotú, kijáró lappal.
20845.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Romsauer Lajos: Ábrázoló geometria. 1-2 kötet Bp., 1930, Franklin-Társulat, IX+284 p. IX., 234p., Egészvászon-kötésben
20846.

Rufpreis:
2 000 HUF

Humboldt, [Alexander von]: Kosmos. I-II. köt. Ford.: Fülöp Zsigmond. W. Bölsche előszavával. Élet és Tudomány. Bp., [1925], Athenaeum, 215 p.; 178 p. A borító Gara Arnold munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal, átlátszó műanyag védőborítóban.
20847.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rakusz [Gyula] - Strausz [László]: A Villányi-hegység földtana. A Magyar Állami Földtani Intézet évkönyve XLI. köt. 2. füzet. Bp., 1953, Nehézipari Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat, 43+(1) p.+ 1 térkép-melléklet. Kiadói tűzött papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel. Megjelent 600 példányban.
20848.

Rufpreis:
2 000 HUF

3 db különlenyomat a Magyar Kir. Földtani Intézet évkönyvéből: Telegdi-Roth Lajos: Magyar földolaj-tartalmú lerakódások tanulmányozása. I. Zsibó környéke Szilágymegyében.; Posewitz Tivadar: A kőrösmezei petroleumterület.; Pálfy Móric: A rudabányai hegység geológiai viszonyai és vasérctelepei. Függelékül: Sümeghy József: Szalonna és Martonyi forrásmészkő faunája. Bp., 1895-1924, Franklin-ny. / Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata-ny. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérülésekkel, tulajdonosi bejegyzésekkel, intézményi bélyegzőkkel.
20849.

Rufpreis:
2 000 HUF

3 db különlenyomat a Magyar Kir. Földtani Intézet évkönyvéből: Primics György: Az erdélyi részek tőzegtelepei.; Halaváts Gyula: Őslénytani adatok Délmagyarország neogén korú üledékei faunájának ismeretéhez. VI. A királykegyei pontusi korú fauna.; Böckh János - Gesell Sándor: A magyar korona országai területén mivelésben és feltárófélben levő nemesfém, ércz, vaskő, ásványszén, kősó és egyéb értékesithető ásványok előfordulási helyei. Bp., 1892-1898, Franklin-ny. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérülésekkel, tulajdonosi bejegyzésekkel, intézményi bélyegzőkkel.
20850.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bogsch László: Tortonien fauna Nógrádszakálról. Függelék: Majzon László: Tortonien foraminiferák Nógrádszakálról. A Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve XXI. köt. 1. füzet. Bp., 1936, Stádium, 144 p.+ 3 t. Átkötött félvászon-kötésben.
20851.

Rufpreis:
2 000 HUF

Darwin: Egy természettudós utazása a Föld körül I-II. Bp., 1913, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20852.

Rufpreis:
2 000 HUF

Burwinkel, [Oscar]: La kormalsanoj iliaj kauzoj kaj kontraubatalo. Priskribo populara de - - . Berlin, 1909, Esperanto Verlag Möller & Borel, 39+(1) p. Eszperantó nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, viseltes állapotban, ázásnyomokkal.
20853.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF