Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 165

Földtani és helytörténeti kiadványok gyűjteménye: Wolf, Heinrich: Die Stadt Oedenburg und ihre Umgebung.    Eine geologische Skizze, zur Erläuterung der Wasserverhältnisse deiser Stadt. Wien, 1870. K. k. Geolo­gi­sche Reichsanstalt. [4] 15-64 p. térkép nélkül, + Pávai-Vajna Ferenc A forró oldatok és gőzök-gázok szerepe a barlangképződésnél 10p. Dedikált, Treitz Péter: Szeged és Kistelek vidéke. Bp., 1905. Franklin 24p. Dedikált, restaurált +  Szentpétery, S. von: Gesteintypen aus der Umbegung von Lillafüred. Szeged, 1928. 36p + 1 t. + Berwaldszky Edit. Az odvos-konopi gosau rétegek földtani és őslénytani viszonyai. Bp., 1930. 42p + 2 t +  Benda László: A Vashegy csoport geológiája. Szombathely, 1929. 62p.
20794.

Földtani és helytörténeti kiadványok gyűjteménye:
Wolf, Heinrich: Die Stadt Oedenburg und ihre Umgebung. Eine geologische Skizze, zur Erläuterung der Wasserverhältnisse deiser Stadt. Wien, 1870. K. k. Geolo­gi­sche Reichsanstalt. [4] 15-64 p. térkép nélkül, +
Pávai-Vajna Ferenc A forró oldatok és gőzök-gázok szerepe a barlangképződésnél 10p. Dedikált, Treitz Péter: Szeged és Kistelek vidéke. Bp., 1905. Franklin 24p. Dedikált, restaurált +
Szentpétery, S. von: Gesteintypen aus der Umbegung von Lillafüred. Szeged, 1928. 36p + 1 t. + Berwaldszky Edit. Az odvos-konopi gosau rétegek földtani és őslénytani viszonyai. Bp., 1930. 42p + 2 t +
Benda László: A Vashegy csoport geológiája. Szombathely, 1929. 62p.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kelemenné Zathureczky Berta: Az embergyűlölő. 1925. Újrakötött műbőr kötés, eredeti címlap belekötve, ragasztott lapok, kopottas állapotban.
20795.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Budapest székes főváros vegyészeti és tápszervizsgáló intézetének évkönyve. 1895. Szerk.: Balló Mátyás. Bp., 1896, Pesti Könyvnyomda Rt., 274 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t. Félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, néhány foltos lappal, intézményi bélyegzőkkel.
20796.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Népszerű tudományos előadások Faraday, Helmholtz, és Pettenkofer munkáiból. Ford.: Déri Miksa, Hoitsy Pál, Keleti Gusztáv, és Sajóhelyi Frigyes. Bp.,1878, K. M. Természettudományi Társulat, XXXI+1+307 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20797.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kerényi Attila: Talajerózió. Térképezés, laboratóriumi és szabadföldi kísérletek. Bp., 1991, Akadémiai Kiadó, 219+(1) p.+ 14 (fekete-fehér fotók) t. Egyetlen kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20798.

Rufpreis:
4 000 HUF

Lovász György: A Dráva-Mura vízrendszer vízjárási és lefolyási viszonyai. Bp., 1972, Akadémiai Kiadó, 158+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. (Ritka!)
20799.

Rufpreis:
4 000 HUF

Erdész Jánosné: A debreceni Pszichiátriai Tanszék története. DEDIKÁLT! Debrecen, 2014. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20800.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20801.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

20802.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

20803.

Rufpreis:
2 400 HUF

Stoyan Gisbert - Takó Galina: Númerikus módszerek 1-3. köt. A II. kötet. az egyik szerző, Stoyan Gisbert által DEDIKÁLT példány. Bp., 1993, ELTE-Typotex. Kiadói papírkötések.
20804.

Rufpreis:
3 000 HUF

Forster-Platnick: A Review of the Archeid Spiders and Their Relatives, with Notes on the Limits of the Superfamily Palpimanoidea (Arachnida, Araneae). 1984, American Museum of Natural History. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
20805.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF