Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 165

Topinard, [Paul] Pál: Az anthropológia kézi könyve. Broca Pál előszavával. Ford.: Pethő Gyula és Török Aurél. Bp., 1881, Kir. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), XXXII+768 p. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel (Wagner János).
20734.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Kulcsár Zs Kökönyei Gy. Rózsa S. (szerk.): Megmagyarázhatatlan testi tünetek I-II. 2004. Kiadói papírkötés
20735.

Kulcsár Zs Kökönyei Gy. Rózsa S. (szerk.): Megmagyarázhatatlan testi tünetek I-II.
2004. Kiadói papírkötés

Rufpreis:
8 000 HUF

Földrajzi témájú, javarészt a Földtani Intézet keretében megjelent tudományos füzetek, 8 db:  Tóth Aurél: A gránit morfológiája. Bp., 1932, Sárkány-Nyomda Részvénytársaság.;  Dr. Vigh Gyula: Adatok Németpróna környékének földtani viszonyaihoz. Kihajtható melléklettel. Bp., 1916, M. Kir. Földtani Intézet.  Böckh János: Adatok az Iza völgye felső szakasza geologiai viszonyainak ismeretéhez, különös tekintettel az ottani petroleumtartalmu lerakodásokra. Bp., 1894, Franklin-Társulat Könyvnyomdája;  Dr. Pálfy Móric: A Rudabányai hegység geológiai viszonyai és vasérctelepei. Függelékül: Dr. Sümeghy József: Szalonna és Martonyi forrásmészkő faunája. Bp., 1924, Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata R.T.;  Dr. Pálfy Mór: A Hideg- és Meleg-Szamos környékének geologiai viszonyai. (Jelentés az 1896. évi részletes földtani felvételről.) Bp., 1897, Franklin-Tásulat Könyvnyomdája;  T. Roth Lajos: A Várfalva, Toroczkó és Hidas közt elterülő hegyvidék geologiai alkotása. (Jelentés az 1897. évi részletes geologiai felvételről.) Bp., 1898, Franklin-Társulat Könyvnyomdája;  Dr. Pálfy Mór: A Gyalui havasok nyugati részének geologiai viszonyai. (Jelentés az 1897. évi részletes geologiai felvételről.) Bp., 1898, Franklin-Társulat Könyvnyomdája.  Dr. Ahlburg Johannes: A Felsőmagyarországi érchegység érctermelőhelyei. 11 ábrával a szöveg közt. Bp., 1913, Franklin Társulat Könyvnyomdája;  Dr. Jekelius Erich: A Nagykőhavas és a Keresztényhavas földtani alkotása. (Nyolc szövegközti ábrával.) Bp., 1915, Fritz Ármin Könyvnyomdája.  Kiadói papírkötések, műanyag borítóban, valamennyiben kihajtható térképmelléklet és képmelléklet található. Egy részük volt könyvtári példány, ajándékozási sorok is találhatók rajtuk.
20736.

Földrajzi témájú, javarészt a Földtani Intézet keretében megjelent tudományos füzetek, 8 db:

Tóth Aurél: A gránit morfológiája. Bp., 1932, Sárkány-Nyomda Részvénytársaság.;

Dr. Vigh Gyula: Adatok Németpróna környékének földtani viszonyaihoz. Kihajtható melléklettel. Bp., 1916, M. Kir. Földtani Intézet.

Böckh János: Adatok az Iza völgye felső szakasza geologiai viszonyainak ismeretéhez, különös tekintettel az ottani petroleumtartalmu lerakodásokra. Bp., 1894, Franklin-Társulat Könyvnyomdája;

Dr. Pálfy Móric: A Rudabányai hegység geológiai viszonyai és vasérctelepei. Függelékül: Dr. Sümeghy József: Szalonna és Martonyi forrásmészkő faunája. Bp., 1924, Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata R.T.;

Dr. Pálfy Mór: A Hideg- és Meleg-Szamos környékének geologiai viszonyai. (Jelentés az 1896. évi részletes földtani felvételről.) Bp., 1897, Franklin-Tásulat Könyvnyomdája;

T. Roth Lajos: A Várfalva, Toroczkó és Hidas közt elterülő hegyvidék geologiai alkotása. (Jelentés az 1897. évi részletes geologiai felvételről.) Bp., 1898, Franklin-Társulat Könyvnyomdája;

Dr. Pálfy Mór: A Gyalui havasok nyugati részének geologiai viszonyai. (Jelentés az 1897. évi részletes geologiai felvételről.) Bp., 1898, Franklin-Társulat Könyvnyomdája.

Dr. Ahlburg Johannes: A Felsőmagyarországi érchegység érctermelőhelyei. 11 ábrával a szöveg közt. Bp., 1913, Franklin Társulat Könyvnyomdája;

Dr. Jekelius Erich: A Nagykőhavas és a Keresztényhavas földtani alkotása. (Nyolc szövegközti ábrával.) Bp., 1915, Fritz Ármin Könyvnyomdája.

Kiadói papírkötések, műanyag borítóban, valamennyiben kihajtható térképmelléklet és képmelléklet található. Egy részük volt könyvtári példány, ajándékozási sorok is találhatók rajtuk.

Rufpreis:
8 000 HUF

[Landerer, Ferdinand (1743-1796): Gründliche Anleitung Situations-Plane zu zeichnen, zum Gebrauche der k.k. Ingenieur-Akademie, wie auch jener, die sich den Mappirungs-Geschäften widmen. Hrsg. von - - Leherer in der K. K. Ingenieur-Akademie. Mit 18 gestochenen Planen. Wien, 1796. Johann Georg Mößle,] [III]-X+75+1 p.+XVIII (18 rézmetszetű, kihajtható tábla, amiből 1 kézzel színezett) t. Német nyelven. Ferdinand Landerer (1743?1796) Bécsben, 1796-ban megjelent tankönyve, az "Alapos útmutatás topográfiai térképek rajzolásához", a kartográfiai ábrázolás módszereit már a felmérés módszereitől függetlenül tárgyalta. Landerer eredetileg rajzművész volt, rézkarcolással is foglalkozott, fő foglalkozása azonban a topográfiai térképek rajzának oktatása lett a Bécsi Katonai Mérnök Akadémián, ahol Pellegrini utasítására írta meg tankönyvét. Landerer nagy részletességgel tárgyalta a rajzeszközöket, majd az egyes térképi elemek rajzolatát. A domborzatábrázolás problematikáját nem geometriai alapon közelítette meg, hanem főleg művészi szemszögből. Ennek van egy igen pozitív eredménye is: leírta a levegőperspektíva alkalmazását a domborzat ábrázolásánál, amit több évtizeddel később újra felfedeztek. Landerer könyvének második fejezetében az szerepel, hogy hogyan, milyen sorrendben kell megrajzolni az egyes térképi elemeket. Itt hangoztatja a természeti színezés jelentőségét is. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel és borítóval, hiányzó címlappal, egy táblán szakadás és gyűrődés, foltos lapokkal.
20737.

[Landerer, Ferdinand (1743-1796): Gründliche Anleitung Situations-Plane zu zeichnen, zum Gebrauche der k.k. Ingenieur-Akademie, wie auch jener, die sich den Mappirungs-Geschäften widmen. Hrsg. von - - Leherer in der K. K. Ingenieur-Akademie. Mit 18 gestochenen Planen. Wien, 1796. Johann Georg Mößle,] [III]-X+75+1 p.+XVIII (18 rézmetszetű, kihajtható tábla, amiből 1 kézzel színezett) t. Német nyelven.
Ferdinand Landerer (1743?1796) Bécsben, 1796-ban megjelent tankönyve, az "Alapos útmutatás topográfiai térképek rajzolásához", a kartográfiai ábrázolás módszereit már a felmérés módszereitől függetlenül tárgyalta. Landerer eredetileg rajzművész volt, rézkarcolással is foglalkozott, fő foglalkozása azonban a topográfiai térképek rajzának oktatása lett a Bécsi Katonai Mérnök Akadémián, ahol Pellegrini utasítására írta meg tankönyvét. Landerer nagy részletességgel tárgyalta a rajzeszközöket, majd az egyes térképi elemek rajzolatát. A domborzatábrázolás problematikáját nem geometriai alapon közelítette meg, hanem főleg művészi szemszögből. Ennek van egy igen pozitív eredménye is: leírta a levegőperspektíva alkalmazását a domborzat ábrázolásánál, amit több évtizeddel később újra felfedeztek. Landerer könyvének második fejezetében az szerepel, hogy hogyan, milyen sorrendben kell megrajzolni az egyes térképi elemeket. Itt hangoztatja a természeti színezés jelentőségét is.
Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel és borítóval, hiányzó címlappal, egy táblán szakadás és gyűrődés, foltos lapokkal.

Rufpreis:
5 000 HUF

1906-1928 Földtani Közlöny 7 kötete: XXXVI. évf. 1-12. sz. Szerk.: Pálffy Mór, XXXXV. Évf. 1-12. sz. Szerk.: Papp Károly, L. évf. Szerk.: László Gábor, Vogl Viktor., LIII. évf., LIV. évf., LVII. évf. Szerk.: Zeller Tibor,és Reichert Robert., LXIII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Reichert Róbert és Papp Ferenc. Bp., 1915-1933, Magyarhoni Földtani Társulat, XXIII+1+162+2 p.+ IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+[125]-158+2 p.+1 t.+165-479 p.+1 (magyarázó lappal a tábla előtt) t.; XI+1+334 p.+ III (magyarázó lapokkal) t.; 4+144 p.+ III t.; 168 p.; 256 p.; VI+2+264 p.+IX t. + 2 t. ; 1 t.+116 p.+4 t., IV+117-227 p.+4 t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötések, és márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, egy kihajtható táblán szakadással, és kiadói papírkötések.;
20738.

1906-1928 Földtani Közlöny 7 kötete:
XXXVI. évf. 1-12. sz. Szerk.: Pálffy Mór, XXXXV. Évf. 1-12. sz. Szerk.: Papp Károly, L. évf. Szerk.: László Gábor, Vogl Viktor., LIII. évf., LIV. évf., LVII. évf. Szerk.: Zeller Tibor,és Reichert Robert., LXIII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Reichert Róbert és Papp Ferenc. Bp., 1915-1933, Magyarhoni Földtani Társulat, XXIII+1+162+2 p.+ IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+[125]-158+2 p.+1 t.+165-479 p.+1 (magyarázó lappal a tábla előtt) t.; XI+1+334 p.+ III (magyarázó lapokkal) t.; 4+144 p.+ III t.; 168 p.; 256 p.; VI+2+264 p.+IX t. + 2 t. ; 1 t.+116 p.+4 t., IV+117-227 p.+4 t.
Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és német nyelven. Átkötött félvászon-kötések, és márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, egy kihajtható táblán szakadással, és kiadói papírkötések.;

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Magyar Kir. Földtani Intézet évi jelentései az 1933-35. évi évekről. III-IV. köt./ az 1936-1938. évekről II. köt./az 1939-1940. évekről. I. köt. Bp., 1940-1943, Stádium, 2+[1125]-1330+2+24 p.+2+IV+VI t.;4+[1337]-1972 p.+21 t.;2+[561]-1122+27 p.+15 t.; XI+544 p.+8 t. Kiadói papírkötések, egy foltos borítóval, szakadt borítókkal és gerincekkel, de belül jó állapotban, régi intézményi bélyegzésekkel. + Lóci Lóczy Lajos: A M. Kir. Földtani Intézet működése az 1939-1940. években. Igazgatói jelentések. Bp., 1943, Stádium, 2+242 p.+ 4 (M. Kir. Földtani Intézet által 1940-ig végzett újrendszerű felvételek átnézetes térképe, A ruténföldi alsómiocén sósagyagformáció paleográfiai térképe, Az Alsó-Máramarosi, Huszt-Aknaszlatina vidéki sóhegység geológiai térképe, Lóczy Lajos: Ruténföld gazdasággeológiai térképe) t. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés.
20739.

Rufpreis:
12 000 HUF

Fazekas-Szerényi: Biológia I-II. Bp., 2002, Scolar. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20740.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Rigutti, Adriana: Anatómiai atlasz. Bp., 2006, Napraforgó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20741.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Darwin, Charles: A fajok eredete a természeti kiválás útján vagyis az előnyös válfajok fenmaradása a létérti küzdelemben. Az eredeti hatodik bővitett s javitott kiadása után fordította Dapsy László. Revideálta Margó Tivadar. II. kötet. Bp., 1874., Kir. Magyar Természettudományi Társulat, 1 t.+VII+361+3 p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20742.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Stanley, Edward:  A Familiar History of Birds. London, 1902. Longmans, Green and Co. (Printed by Ballantyne, Hanson & Co, Edinburgh). XII + 420 p. Edward Stanley (1779-1849) Norwich püspöke, természetbúvár, az angol természetvizsgáló egylet: a Linnean Society tagja. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált, bevezető jellegű madártani munkája először 1835-ben jelent meg. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon kétszeres léniákból alkotott keretdísszel, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
20743.

Stanley, Edward: A Familiar History of Birds.
London, 1902. Longmans, Green and Co. (Printed by Ballantyne, Hanson & Co, Edinburgh). XII + 420 p.
Edward Stanley (1779-1849) Norwich püspöke, természetbúvár, az angol természetvizsgáló egylet: a Linnean Society tagja. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált, bevezető jellegű madártani munkája először 1835-ben jelent meg. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés.
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon kétszeres léniákból alkotott keretdísszel, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Rufpreis:
8 000 HUF
22

Dr. Deési Daday Jenő: A magyarországi tavak halainak természetes tápláléka. Bp., 1897. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
20744.

Rufpreis:
6 000 HUF

Haen, Anton de:  Pars Altera Rationis medendi in nosocomio practico, quod in gratiam, et emolumentum medicinae studiosorum, condidit Maria Theresia augustissima romanorum imperatrix, Hungariae, Bohemiae, ect. Regina apost. Editio altera. [Bécs] Vindobonae, 1661 [helyesen 1761]. Typis Joan. Thomae Trattner. [8] + 186 p. Anton de Haen (1704-1776) holland orvos, a bécsi egyetem orvosi fakultásának vezetője, a betegekről vezetett orvosi napló és a kórházi hőmérő-használat szorgalmazója. A bécsi kórházak orvosi eljárásairól írt könyvsorozata 1757-től jelent meg, "Ratio medendi in nosocomio practico" címmel, kötetünk a tizenöt kötetes sorozat önmagában is megálló része. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, a címlap verzóján régi gyűjteményi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon enyhe kopással. Jó példány.
20745.

Haen, Anton de: Pars Altera Rationis medendi in nosocomio practico, quod in gratiam, et emolumentum medicinae studiosorum, condidit Maria Theresia augustissima romanorum imperatrix, Hungariae, Bohemiae, ect. Regina apost. Editio altera.
[Bécs] Vindobonae, 1661 [helyesen 1761]. Typis Joan. Thomae Trattner. [8] + 186 p.
Anton de Haen (1704-1776) holland orvos, a bécsi egyetem orvosi fakultásának vezetője, a betegekről vezetett orvosi napló és a kórházi hőmérő-használat szorgalmazója. A bécsi kórházak orvosi eljárásairól írt könyvsorozata 1757-től jelent meg, "Ratio medendi in nosocomio practico" címmel, kötetünk a tizenöt kötetes sorozat önmagában is megálló része. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, a címlap verzóján régi gyűjteményi bélyegzés.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, a kötéstáblákon enyhe kopással. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF