Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 573

Vegyes népművészeti könyvtétel, 4 db:  Dr. Flórián Mária: Magyar népviseletek. Rajzolta Urai Erika. Bp., 1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés;  Fél Edit: Magyar népi vászonhímzések. Magyar népművészet 8. Bp., 1976, Corvina Kiadó. Kiadói enyhén sérült kartonált papírkötés, volt könyvtári példány;  Fél Edit: Népviselet. Népművészet. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kissé foltos kartonált papírkötésben;  Végh Olivér: A kalotaszegi fazekasság. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.
20261.

Vegyes népművészeti könyvtétel, 4 db:

Végh Olivér: A kalotaszegi fazekasság. Bukarest, 1977, Kriterion Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban.

Rufpreis:
3 000 HUF

Végh Antal: Hortobágyi mesterségek. 1998, Népszava. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20262.

Rufpreis:
3 000 HUF

20263.

Rufpreis:
2 400 HUF

20264.

Rufpreis:
2 400 HUF

Giorgio Morandi: Landschaft. hn., én., Richter. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
20265.

Rufpreis:
2 400 HUF

20266.

Rufpreis:
2 400 HUF

20267.

Rufpreis:
2 800 HUF

[Várdai Szilárd (1856-1936)]: II. Prospekt der der Königlichen Ungarischen Hochschule für Zeichenlehrerbildung. Mit Reproduktionen von Arbeiten der Zeichenlehrer- und Zeichenlehrerinnen-Kandidaten. Königliche Ungarische Hochschule für Bildende Kunst in Budapest. Aus Anlass des IV. Internationalen Kongresses für Kunstunterricht, Zeichnen und Angewandekunst. Dresden, 1912. Publiziert von C. Várdai. [A Budapest VI. kerület, Andrássy út 71. szám alatti, 1871-ben Magyar Királyi Mintarajztanoda és Rajztanárképezde néven alakult, 1908-tól Magyar Királyi Képzőművészeti Főiskola néven működő intézmény ismertető kiadványa, amely az 1912-es drezdai IV. Nemzetközi Művészetoktatási, Rajzolási és Alkalmazott Művészeti Kongresszus alkalmából került kiadásra.] Bp., 1912, Athenaeum-ny.,40 p.+110 t. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, javított kötéssel és gerinccel, sérült, részben hiányos borítóval, kijáró lapokkal, 4 tábla hiánnyal.
20268.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lafenestre, Georges - Richtenberger, Eugene: La peinture en Europe. Rome. Le Vatican. Les églises. Paris, 1903, Société Francaise d'Éditions d'Art, XXII+375+(1) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, foltos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20269.

Rufpreis:
2 800 HUF

20270.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

20271.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Roma & Sinti. "Zigeuner-Darstellungen" der Moderne. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Gerhard Baumgartner, Tayfun Belgin. Krems, 2007, Kunsthalle Krems. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
20272.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF