Benedek Katalin: Emlékezés Glatz Oszkárra. Pályája és hagyatéka. Bp., é.n., XII. kerületi Önkormányzat, 32 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
Bárdy Margit: Objekte nach 11. September. / Objektek szeptember 11. után. (Kiállítási katalógus.) Veszprém, é.n., Művészetek Háza. Színes fotókkal illusztrálva. Német, angol és magyar nyelven. Kiadói papírkötés.
Kratochwill Mimi: Mimi kalendáriuma. / Mimi's Almanach. A bevezetőt írta, a riportokat készítette és szerk.: Bajnai Beke István. Veszprém-Bp., 2013, Magyar Képek. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Csapodiné Gárdonyi Klára: A magyarországi miniatúrák kis ábécéje. Szerk. és tervezte a Magyar Iparművészeti Főiskola Typo-Grafikai Tanszéke Haimann György tanszékvezető egyetemi tanár vezetésével. A miniatúrákat Szelényi Károly színes Ektachrome fényképei alapján sokszorosították. Bp., 1970, Magyar Iparművészeti Főiskola, [8+48+8] p. Készült kézzel merített papíron és ikonolux műnyomó papíron. Az egészoldalas műmellékletek 4 szín + 2-féle arany + vaknyomás, a kötéstábla A, B, C iniciáléja 2 szín + arany nyomás technikával készült. Bibliofil kiadvány, készült 1000 példányban! Kiadói műbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
2 db üveg témájú kiadvány: Üvegművészet az NDK-ból. Múlt és jelen. (Kiállítási katalógus.) Szerk.: Gáspár Zsuzsa. Bp., 1987, Iparművészeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. + Szvircsek Ferenc: 110 éves a Salgótarjáni Öblösüveggyár. Salgótarján, 2003, ST GLASS Öblösüveggyártó és Forgalmazó Rt. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Francisca van Vloten: Kegyetlenül szép örökség. A magyar-holland Góth művészcsalád. Ford.: Gera Judit. Bp., 2000, Széphalom Könyvműhely. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Matits Ferenc: Tóth Sándor szobrász- és éremművész. A szerző, Matits Ferenc (1958- ) művészettörténész, egyetemi tanár által dedikált példány. Bp., 2005, Napkút. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés.
Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gajdó Tamás - Korniss Péter - Szegő György: Színházkutatás. Nagymező utca 22-24. Bp., 1998, Thalia Színház. Kiadói papírkötés, kötéstáblán törésnyomok, egyébként jó állapotban.
Országos Magyar Szépművészeti Múzeum Új Magyar Képtárának katalógusa. 40 képpel. Bp., 1928, (Franklin-ny.), VI+2+39+3 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Fekete-fehér képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Ferenczy Károly, Rippl-Rónai József, Vaszary János alkotásainak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben.