Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 523

Max Beckmann in Baden-Baden. Heidelberg, 2005., Kehrer. Német nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
20534.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hampel József: Az antik szobrászat története. Bp., 1900, Franklin-Társulat, VI+(2)+276 p. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
20535.

Rufpreis:
1 000 HUF

20536.

Rufpreis:
1 400 HUF

Back to the Roots. David Nashs, Werner Pokorny, Jinmo Kang, Unen Enkh. Hrsg. von Margit Biedermann Foundation. Donaueschingen - Freiburg, 2011, Museum Biedermann - modo Verlag, 128 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20537.

Rufpreis:
1 000 HUF

Monet bis Picasso. Morosow und Schtschukin - Die Russischen Sammler. 120 Meisterwerke aus der Eremitage, St. Petersburg, und dem Puschkin - Museum, Moskau. Köln.,1994.,DuMont, 446+4 p. Német nyelvű kiállítási katalógus. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20538.

Rufpreis:
1 000 HUF

Ute Schönfeld-Dörrfuß: Eugen Schmid-Korb. Leben und Werk eine schwäbischen Malers.  Stuttgart, Theiss. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
20539.

Ute Schönfeld-Dörrfuß: Eugen Schmid-Korb. Leben und Werk eine schwäbischen Malers.
Stuttgart, Theiss. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hanneke de Man: Museum Boymans -van Beuningen Rotterdam. Museen der Welt. München - Rotterdam, 1994., C. H. Beck - Scala Books, 128 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20540.

Rufpreis:
1 000 HUF

20541.

Tápay-Szabó László: Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban.
Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában.
(Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.)
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hofmann, Werner: A modern művészet alapjai. Bevezetés a modern művészet szimbolikus formáinak világába. Bp., 1974, Corvina. Kiadói kartonált kötés, ajándékozási sorokkal, kissé kopottas állapotban.
20542.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kerényi Jenő (1908-1975.) Szerk.: Csák Ferenc. Balla Demeter, Gink Károly, Zima György fotóival. Bp.-Sorpon, 2006, Körmendi Galéria. Kiadói papírkötés.
20543.

Rufpreis:
1 200 HUF

20544.

Rufpreis:
1 200 HUF

20545.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF