Französische Malerei von Delacroix bis Picasso. Wolfsburg, 1961, Stadthalle. Német, francia és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadt, a hátsó borító felső sarkán gyűrődéssel.
Moderne Malerei. Mit 48 Farbtafeln. Herrsching - Ammersee,1975, Pawlak Verlag, 23+1 p. +48 t. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte Cézanne, Van Gogh,Toulouse-Lautrec, Edvard Munch, Matisse, Chagall, Oskar Kokoschka, Picasso, Klee, Kandinsky, Miro, Dalí, Mondrian és más művészek munkáival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Wirklich. 7 Postionwen Zeigenössischer Fotografie in Deutschland. München, 1997., Fotomuseum in Müncher Statmuseum, 78+1 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Sarre, Friedrich: Die Kunst des alten Persien. Die Kunst des Ostens Band V. Berlin, 1923, Bruno Cassirer. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó borítóval, sérült gerinccel.
Burger, Fritz Dr.: Einführung in die moderne Kunst. Berlin-Neubabelsberg, 1917, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion. Kiadói kartonált kötés, foltos, kopottas állapotban.
Sárosdy Judit (szerk.): Senki sem sziget. Fiatal kubai képzőművészek kiállítása. Katalógusterv. Rácmolnár Sándor. Bp., 1991, Ernst Múzeum. 15+1 p. Magyar nyelven. Kiadói papírkötés.
Szinyei Merse Anna: Reformkori művészet. Kiállítás a Magyar Nemzeti Galéria anyagából - Helytörténeti Múzeum Szécsény, 1978. június-július-augusztus. Fekete-fehér képekkel illusztrált katalógus. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé elszíneződött borítóval.
Munkácsy Mihállyal kapcsolatos 2 db kötet: Czeglédi Imre: Munkácsy Békés megyében. Békéscsaba, 1994, Békés Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány. + Sz. Kürti Katalin: Munkácsy-ereklyék és dokumentumok a békéscsabai múzeumban. Békéscsaba, 1994, Békés Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, volt könyvtári példány