Zsolnay plasztika - Orpheusz és Eurüdiké. Formába öntött, savmaratott eozinmázakkal fedett finomfajansz. Terv.: Szamovolszky Ödön. 1905 körül. Jelzett, talpánál kis kopással, az eozinmáz néhol buboréknyomos, m: 36,5 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
cca 1885 Zsolnay padlóváza közel-keleti mintákkal. Formába öntött, magastüzű mázakkal bevont finomfajansz. Tagolt négyszögletes forma, kinyíló peremrésszel, aranykontúrozott keleties virágmintákkal Jelzett az alján: TJM családi márkajelzés, kis kopással tűzhibával, m: 38 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
Zsolnay váza mezei virágokkal. cca 20. sz. utolsó harmada, magastüzű opak sötét eozin mázon elágazó mezei virág mintákkal, különféle színű egymást átfedő eozinrétegekkel, jelzett: öttornyos handpainted jelzés, hibátlan, m: 22,5 cm /// Circa last third of the 20th century. High-fired opaque dark eosin glaze with branching wildflower patterns, featuring overlapping eosin layers in various colors. Marked: five-tower "handpainted" mark. Flawless condition. Height: 22.5 cm.
August Bauscher empír stílusú fedeles díszváza, oldalán maszkos díszítésű fogókkal, rokályos és növényi ornamentikával díszített testtel, matricás zsánerjelenettel, egyik fogó javított. Jelzett, kis kopással, m: 86 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!