Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 203

Szerb Antal: Budapesti kalauz Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Budapest 1945 Löbl Dávid és Fia 30 + [1]p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal, papírborító nélkül.
19036.

Rufpreis:
12 000 HUF

Payr Sándor:  A soproni evangelikus egyházközség története. A reformáció négyszázados jubileumára. Gamauf Teofil soproni lelkész kézirati hagyatékának felhasználásával írta Payr Sándor. I. kötet. A reformáció kezdetétől az 1681-ik évi soproni országgyűlésig. [Unicus, nem jelent meg több rész.] Sopron, 1917. Soproni Ágostai Hitvallású Evangelikus Egyházközség - Piri és Székely könyvnyomdája. VIII + 521 + [1] p. Egyetlen kiadás. Payr Sándor (1861-1938) evangélikus lelkész, egyháztörténész, a soproni evangélikus teológiai akadémia tanára. Társadalomtörténeti keretbe ágyazott egyháztörténeti monográfiája a soproni reformáció történetét tekinti át, a huszita kezdetektől a Habsburg-adminisztráció által támogatott katolikus restaurációig, amely számottevően csorbította a város protestánsainak vallási jogait. Oldalszámozáson belül szövegközti grafikákkal, felvételekkel gazdagon illusztrálva. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19037.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19038.

Rufpreis:
6 000 HUF

Póda Endre:  A soproni plébánia története. [Sopron, 1892. Nyomatott Litfass Károly könyvnyomdájában]. 68 p. Egyetlen kiadás. Póda Endre (1840-1902) soproni plébános történeti egyháztörténeti összefoglalója a soproni egyházközség történetéről. A munka a Póda Endre által szerkesztett "Soproni szabad királyi város monographiája" című munka második kötetének függelékében jelent meg, a beszámoló az 1676. évi eseményekkel megszakad. Fűzve, borító nélkül, a gerincen korabeli papírcsíkkal megerősítve.
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF

O'Mahoney, John:  The Sunny Side of Ireland. How to see it by The Great Southern and Western Railway. With seven Maps and over 130 Illustrations from Photographs, many of which were specially taken for their work. Dublin, [1903]. Alex. Thom & Co. Ltd. - The Queen's Printing Office. 229 + [8] + VI + [1] p. + 4 térkép (két kihajtható, két kétoldalas). John O'Mahoney írországi útikönyvét oldalszámozáson belül az ország épített és természeti örökségéről készített, gazdag fotóanyag illusztrálja. Az 1903-as kiadású kötet a kastély- és városlátogatás lehetőségein kívül nagy figyelmet szentel az ország természeti adottságainak, túralehetőségeinek. A kötet végén az újmódi sportlehetőségekről, a sporthorgászatról és a kerékpározásról írt rövid kitérő. Képes útikönyvünket a szálláslehetőségek képes ajánlója zárja. Festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19040.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kárpátaljai idegenforgalmi útmutató. Írta és összeállította: Koncsek István. Második, javított kiadás, 1940. június 1. Beregszász, 1940. Útmutató Szakcímtárak Szerkesztősége - Haladás Könyvnyomda. 16 p. Az 1939. márciusi katonai bevonulással visszatért Kárpátalján a kibővült ország legmagasabb hegyei, így legfontosabb télisport- és túraterepei sorakoztak. Ezt kiaknázandó sorra jelentek meg a Kárpátalját ismertető idegenforgalmi kiadványok. Rövid, lényegre törő, illusztrált kiadványunk a térség turisztikailag kiemelt községeit ajánlja az olvasó figyelmébe. A kiadvány a községismertetők végén szálláshelyeket listáz, mégpedig kettős rendszerben: a korszakban bevezetett kereskedelmi rendelkezések értelmében külön tünteti fel a keresztény és a zsidó szálláshelyeket. Példányunk a kiadvány második, rövidített kiadásából való. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19041.

Rufpreis:
4 000 HUF

Zvara Edina: Ferencesek Szakolcán a kora újkorban. METEM Könyvek 79. Bp., 2012, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközössége. Kiadói papírkötés.
19042.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19043.

Rufpreis:
2 000 HUF

Stájerország nyaralóhelyeinek, fürdő- és gyógyhelyeinek ismertetője. Graz, Stájerország Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, megrendelőlappal.
19044.

Rufpreis:
2 400 HUF

Panait Istrati: Más fény felé I. Helytelen utakon. Bp., Genius. BETILTOTT! Kiadói egészvászon kötés, gerinc kissé sérült, kissé kopottas állapotban.
19045.

Rufpreis:
3 000 HUF

Sesztay Gábor: Földmérőeljárás parcellázásoknál. Házhelyosztás Érden, Bérparcellázás Sárbogárdon, 10 szövegábrával és 4 táblázattal. Bp., 1922. Németh József. 45p + 1 kih térkép (Az érdi gróf Károlyi Imre telep felosztási és beépítési terve). Kiadói papírborítóval Ritka.
19046.

Rufpreis:
4 000 HUF

Donald Keene: Travelers of a Hundred Ages. The Japanese As Revealed Through 1,000 Years of Diaries. New York, 1999, Columbia University Press, XIII+(1)+468 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
19047.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF