Gink Károly - Kukorelly Endre: Budapest papírváros. A fotós, Gink Károly (1922-2002) Balázs Béla-díjas fotóművész által DEDIKÁLT példány.Az ajándékozott személy ex libris-szével: Gross Arnold (1929-2015): Ex Libris Markovics Ferenc, nyomat, jelzett a nyomaton (nem autográf!), 8x9,5 cm. (Markovics Ferenc (1936-2019) Balázs Béla-díjas fotóművész, fotóriporter, érdemes és kiváló művész?) Az én Budapestem. Bp., 1994, Városháza. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. I., III., IV. kötetek. I.: Európa. III.: Afrika. IV.: Amerika. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítókkal, kissé sérült gerinccel, belül a lapok túlnyomórészt jó állapotban.
10 db Erdély történetével, (nép)művészetével, stb. kapcsolatos könyv: Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben.; Veress Dániel: Mikes és a szülőföld.; Kántor Lajos: Birtokon belül? Téli beszélgetések Erdélyben.; Elszármazott Erdélyiek Névjegyzéke.; Bajcsy-Zsilinszky Endre: Erdély múltja és jövője.; Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal.; Kovács József: Fatemplomok Máramarosban.; Banner Zoltán: Csillagfaragók.; Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei.; Sütő András: Vadpávamenyegző. Vegyes állapotban.
Iványosi-Szabó Tibor: A mai Bács-Kiskun megye az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején. Kecskemét, 1988. Bács-Kiskun Megyei Levéltár. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Megjelent 1000 példányban.
2 db Jász-Nagykun-Szolnok megyével kapcsolatos kötet: Dr. Fodor Ferenc: A Jászság életrajza. Bp.,1991, Jászok Egyesülete és a "Jászságért" Alapítvány. REPRINT kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, térkép-melléklettel, jó állapotban. + Botka János: Jász-Nagykun-Szolnok megye jelképei. Szolnok, 2000, A millennium alkalmából kiadja Jász-Nagykun-Szolnok Megye Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés. Készült 2000 példányban.
1940 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVII. évfolyam. Pótfüzettel. Bp., 1940., Magyar Királyi Állami Nyomda, XVI+760 p.+16 sztl. lev.+32 p. Kiadói egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, a papírkötés borítója foltos,sérült.
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai 1270-1872. Az ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. I. köt. Bp., 1931, Franklin-ny., 492+(2) p.+10 t. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Vitéz Attila - V. Kápolnás Mária - Erky-Nagy Tibor: Szekszárd anno. (Dedikált!) Szekszárd, 2014, szerzői kiadás, 110+(2) p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv egyik szerzője, Erky-Nagy Tibor (1956- ) tipográfus, helytörténész által dedikált példány.
[Alkalmi nyomtatvány] A Mélyépterv Sportkör Természetjáró Szakosztálya Szabolcs-Bereg-Zemplén-i túrájának részletes útikalauza (1974). [Budapest], 1974. Írógéppel sokszorosított nyomtatvány: 32 t. + 1 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (ülésrendi vázlat). Haránt alakú kötet. Alkalmi nyomtatványunk az állami vízi közmű építő vállalat, a Mélyépterv természetjáró szakosztálya egy tavaszi túrájának állít emléket. Az ötnapos túrára 1974. április 27-e és május 1-je között került sor, a negyven fő részvételével tervezett túrához két idegenvezető is járt, a félpanziós szállás és az utazás együttes költsége személyenként 350 Ft-ra rúgott. A túra részben városnézésből, részben sóstói strandolásból, valamint 20-22 km-es távú zempléni gyalogtúrákból állt. Ismertetőnk felhívja a figyelmet arra, hogy a napi kirándulások végén a busz nem várakozik a késlekedőkre, ha nem érkeznek időben, önerőből kell eljutniuk a szállásra. További praktikus tanácsok vonatkoznak a javasolt öltözetre, tűt és cérnát, valamint elemlámpát mindenképpen javasolnak, a természetjáró szakaszon pedig kimondottan ellenjavallják a szatyorral (!) való túrázást. Részletes túraismertetőkben a meglátogatott várak és kulturális látnivalók (Füzér, Boldogkő, Vizsoly, Gönc, Sátoraljaújhely, Sárospatak, Tokaj, Kisvárda, Csaroda, Nyírbátor) gyors áttekintése, történelmi és (hidro)geológiai ismertetőkkel. A részvételi jegyként is szolgáló illusztrált első fedőborítón a tulajdonosi és ülésszám-rovat kézzel kitöltve. Emlékezetes dokumentum a vállalati túrázás szokásrendjéről. Fűzve, átlátszó fóliával védett illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Aquincum irodalma. Bibliographia Aquincensis. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai V. (Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VIII. kötetéből.) Bp., 1939, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 113+(3) p. Kiadói papírkötés, sérülésekkel.