Kasaya Kazuhiko: The Origin and Development of Japanese-style Organization. Nichibunken Monograph Series No. 3. Kyoto, 2000, International Research Center for Japanese Studies, XXIV+226 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. / In English language. Paperback, in good condition.
A pozsonyi ág. hitv. ev. egyházközség története. Az egyházközség háromszázados fennállásának emlékezetére eredeti kútfők után. Két részben.csak a. II. rész. Schmidt K. J., Ebner Gusztáv, Markusovszky Sámuel, Freuszmuth Frigyes: Az egyházközség belső élete és intézményei. Pozsony, 1906. Wigand F. K. VI l. 482 l. Gazdag képanyaggal. Fűzve, későbbi egészvászon kötésben, Nagyon ritka egyház- és helytörténet.
Sopron Vármegye Levéltárának Oklevél-gyűjteménye. I. rész: Középkori oklevelek. (1236-1526.) Összeáll.: Sümeghy Dezső. Sopron, 1928, Sopron Vármegye Törvényhatósága, XXVIII+223+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen sérülésnyommal, az elülső borító felső sarkán kis törésnyommal, de alapvetően szép állapotban, felvágatlan lapokkal. Ritka!
Zádori János: Egyiptom. Uti vázlatok. Házi könyvtár XVI. Éjszakafrikai úti vázlatok Zádori Jánostól I. Bp., 1874, Szent István-Társulat, X+2+259 p. Hozzákötve: Maszlaghy Xavér Ferenc: Délfrancziaországból. Uti vázlatok. Házi Könyvtár XX. Bp., 1875, Szent István-Társulat, XII+374 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán hiányos papírborítással, az elülső előzéklap szakadt, és mellette a címlap foltos.
Sonoda Hidehiro: The Transfiguration of Miyako and the Emergence of Urbanity in Japan. Nichibunken Monograph Series No. 6. Kyoto, 2003, International Research Center for Japanese Studies, XII+(2)+255 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. / In English language. Paperback, in good condition.
Hargittai István - Hargittai Magdolna: Budapesti séták a tudomány körül. Bp., 2015, Akadémiai. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Divald Kornél: Eperjes templomai. Adatok Rombauer János festőről 23 képpel. /Magyar városok művészete/ Budapest, 1904. Singer és Wolfner. 99 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói, enyhén sérült papírborítóval