Dr. Halász Árpád: Budapest húsz éve. 1920-1939. Fejlődéstörténeti tanulmány. Bp., 1939, Wolff Károly Emlékbizottság, 427+(1) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott, a gerincnél sérült borítóval, kissé sérült címlappal, régi intézményi bélyegzővel.
Szöllősi Ernő (szerk.): Budapest képes térképkalauz. A borítót tervezte és illusztrálta Vágó Rezső. Bp., 1957, Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal (Kossuth-ny.), 64 p. Az MTI gazdag képanyagával! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Adam Olearius viszontagságos útja az orosz földön át Perzsiába. Világjárók. Klasszikus Útleírások XI. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, sérült kiadói papír védőborítóban.
Baedeker, Karl: Südbayern, Tirol, Salzburg, Ober- und Nieder-Österreich, Steiermark, Kärnten und Krain. Handbuch für Reisende von - - . Leipzig, 1914, Karl Baedeker, XXVI+677+(1) p. Oldalszámozáson kívül kihajtható térképekkel, panorámaképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, helyenként kissé sérült lapokkal, a lapok egy része kijár.
Klement Judit: Gőzmalmok a Duna partján. A budapesti malomipar a 19-20. században. Iparkodó Budapest. Bp., 2010, Holnap Kiadó, 163+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Szombath Tibor: Dombóvári olvasókönyv. A város 150 éve a sajtóban (1871-2021). III. köt.: Kádár-korszak (1945-1990). Pécs, 2024, magánkiadás, 151+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.