Túrkeve. Várospolitikai kiadvány. Ötödik évfolyam 11. szám. 1977/1. Az AFIT XVII. sz. Autójavító Vállalat, a Vörös Csillag Mg. Tsz és a Városi Művelődés Ház kiadványa. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Békési Élet 3. 1966. Hiányos.
Dr. Gerelyes Ede: Jelentés a fővárosi honismereti-helytörténeti mozgalom helyzetéről és a fővárosi tudományos intézmények helytörténeti tevékenységéről 1976-1981. Összeáll. és szerk.: - - . Bp., 1982, Hazafias Népfront Budapesti Bizottsága - Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Máthé Elek: Amerikai magyarok nyomában. Útirajz az amerikai magyarság települési térképével. Bp., 1942, Dante,(May János-ny.), 249 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, térkép nélkül.
Dánielisz Endre - Szathmáry Katalin: Nagyszalonta egészségügyének századai. (DEDIKÁLT). Gyula, 2003, Békés Megyei Levéltár - Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház. Kiadói papírkötés. A könyv egyik szerzője, Dánielisz Endre (1925-2023) irodalomtörténész, pedagógiai író által DEDIKÁLT példány.
Pruzsinszky Pál: A budapesti Kálvin-téri templom. Visszatekintés a pesti református egyház multjára. A budapesti Kálvin-téri templom. Visszatekintés a pesti református egyház multjára. Bp. 1921. Bethlen. 101 l. Lapszámozáson belül 7 egészoldalas képpel. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítékban.
Tasnádi-Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete. Világjárók. Utazások és Kalandok. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 143+(1) p.+ 8 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Dr. Filippo de Filippi úti jelentése alapján a Herceg elbeszélésére átdolgozva. Ford.: Dr. Cholnoky Jenőné. 125 szövegképpel és 15 műmelléklettel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 2 sztl. lev.+ 271+(1) p. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes borítóval, a hátsó kötéstábla sérült, belül nagyobbrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.