Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 203

Párkányi Szemle. A CSEMADOK párkányi alapszervezetének évkönyve 1993. Szerk.: Himmler György. Párkány, 1993, CSEMADOK párkányi alapszervezete. Kiadói papírkötés. Az egyik tanulmány szerzője, Vércse Miklós (1932-2021) helytörténész által DEDIKÁLT.
19085.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dankó Imre: A hajdúböszörményi temetők költészete. Hajdúböszörmény, 1975, Hajdúsági Múzeum. Különlenyomat. Kiadói papírkötés
19086.

Rufpreis:
1 600 HUF

Erős Zoltán: Magyar irodalmi helynevek A-tól Z-ig. 1985, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19087.

Rufpreis:
1 400 HUF

Túrkeve. Várospolitikai kiadvány. Ötödik évfolyam 11. szám. 1977/1. Az AFIT XVII. sz. Autójavító Vállalat, a Vörös Csillag Mg. Tsz és a Városi Művelődés Ház kiadványa. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Békési Élet 3. 1966. Hiányos.
19088.

Rufpreis:
1 400 HUF

Csatkay Endre: Sopron. Magyar Műemlékek. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Gazdag egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, sérült zsírpapír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban.
19089.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dr. Gerelyes Ede: Jelentés a fővárosi honismereti-helytörténeti mozgalom helyzetéről és a fővárosi tudományos intézmények helytörténeti tevékenységéről 1976-1981. Összeáll. és szerk.: - - . Bp., 1982, Hazafias Népfront Budapesti Bizottsága - Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19090.

Rufpreis:
1 600 HUF

Máthé Elek: Amerikai magyarok nyomában. Útirajz az amerikai magyarság települési térképével. Bp., 1942, Dante,(May János-ny.), 249 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, térkép nélkül.
19091.

Rufpreis:
1 600 HUF
11

19092.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pruzsinszky Pál: A budapesti Kálvin-téri templom. Visszatekintés a pesti református egyház multjára. A budapesti Kálvin-téri templom. Visszatekintés a pesti református egyház multjára. Bp. 1921. Bethlen. 101 l. Lapszámozáson belül 7 egészoldalas képpel. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítékban.
19093.

Rufpreis:
1 800 HUF

Tasnádi-Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete. Világjárók. Utazások és Kalandok. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 143+(1) p.+ 8 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
19094.

Rufpreis:
1 800 HUF

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Dr. Filippo de Filippi úti jelentése alapján a Herceg elbeszélésére átdolgozva. Ford.: Dr. Cholnoky Jenőné. 125 szövegképpel és 15 műmelléklettel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 2 sztl. lev.+ 271+(1) p. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes borítóval, a hátsó kötéstábla sérült, belül nagyobbrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
19095.

Rufpreis:
1 800 HUF

Hugues Demeude - Thierry Perrin: Portugália. hn., 1998, Evergreen - Vincze. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
19096.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF