Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 203

Sápi Lajos: Debrecen település- és építéstörténete. A Déri Múzeum Baráti Köre 10. kiadványa. Debrecen, 1972, Déri Múzeum Baráti Köre. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, kihajtható térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
19198.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bereg vármegye címeres pecsétje 1836. Szerk.: Kujbusné Mecsei Éva, Mykhailo Mishuk. A Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár kiadványai II. közlemények 47. Nyíregyháza, 2017., Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára, 8 p. +4 sztl. lev. + 42 p. Hasonmás kiadás. Magyar, ukrán, angol nyelven. A hasonmás rész latin nyelven. Kiadói aranyozott bársony-kötésben, szép állapotban, 37x28 cm Megjelent 750 példányban.
19199.

Rufpreis:
5 000 HUF

A Sopronhorpácsi Növénynemesítési és Növénytermesztési Kutató Intézet története, munkássága és célkitűzései. (Budapest, 1954. Földművelésügyi Minisztérium Kísérletügyi és Propaganda Igazgatósága - Szikra Lapnyomda). 79 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az ipari szakkiadvány a répanemesítéseiről nevezetes mezőgazdasági kutatóintézet képes ismertetője. Az üzemet Kurt Sedlmayer (1900-1965) osztrák származású magyar növénytermesztési szakember 1930-ban alapította, és a két világháború közti időben nemesítéseivel felvirágoztatta. Az üzem átvészelte a világháborút is, ám az államosítást nem kerülhette el. A tulajdonos a koalíciós időkben maga ajánlotta fel az államnak üzemét, így különös kivételként vállalkozásában maradhatott, mégpedig igazgatói pozícióban. Az első néhány oldalon az intézet történetének sajátos nézőpontú összefoglalása, majd a répanemesítés mellett más nemesítési ágakban is jeleskedő intézet gazdasági tevékenységének bemutatása, oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal, térképvázlatokkal, ábrákkal. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19200.

Rufpreis:
1 800 HUF

Major Jenő:  Adatok a feldebrői templom keletkezésének település- és birtoktörténeti hátteréhez. (Dedikált.) Budapest, 1976. (Akadémiai Nyomda.) 193-226 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Feleségemnek, életem, munkám segítő társának köszönettel és szeretettel: Jenő. 1977. dec. 9." Major Jenő (1922-1988) településtörténész rövid tanulmányában a Heves megyei Feldebrőn található, Árpád-kori templom alapításának egy közkeletű tévedését cáfolja. Okiratokból, birtoklevelekből jut a szerző arra a következtetésre, hogy a fundálás nem köthető az 1041-1044 között uralkodott Aba Sámuel királyunk személyéhez, a legenda feltehetően onnan származik, hogy a templom kegyurai később az Aba nemzetségből kerültek ki. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudomány VIII. kötet 1-2. számából.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19201.

Rufpreis:
2 400 HUF

A pannon térség városainak és mezővárosainak fejlődése és jelentősége a 16-19. században. Nemzetközi Kultúrtörténeti Szimpozion Kőszegen (Mogersdorf 1972). Szombathely, 1974. Vas megye Tanácsa Művelődésügyi Osztálya (Vas megyei Nyomdaipari Vállalat). 277 + [1] p. Egyetlen kiadás. Összesen 400 példányban megjelent, magyar és német nyelvű tanulmánykötet. Az 1664. évi szentgotthárd-mogersdorfi csata 300. évfordulója alkalmából osztrák, magyar, szlovén történészek nemzetközi konferenciát tartottak. Az 1964-es konferencia hagyományt teremtett. Az 1971-től "Mogersdorf" szimpozion néven állandósult tanácskozás a pannon táj török kori és későbbi regionális történeti kérdéseit járta körül. Tanulmánykötetünk az 1972-ben Kőszegen megtartott történész találkozó előadásaiból válogat. Valamennyi előadás teljes magyar és német nyelvű szöveggel szerepel, valamint horvát nyelvű kivonattal. A tartalomból: Ruzsás Lajos: Gazdaság és társadalom a pannon térség kisvárosaiban a 16-19. században -- Horváth Ferenc: Kőszeg fejlődése és szerepe a pannon térségben a 14-19. században -- Sergij Vilfan: A középkori város Pannónia és Észak-Adria között -- Mirko Androvic: Varasd szabad királyi város hatszáz éves története (13-18. század) -- Harald Prickler: Városok és mezővárosok a Fertő tó körül. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19202.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hans-Horst Skupy - Helene Hartl: Ungarn. (A szerzők által dedikált!) Luzern, 1988, Reich Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban. / In German language. Hardcover, with dust jacket. Signed by the authors.
19203.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gráfik Imre:  Szállítás és közlekedés Szentendre szigetén. Kézirat gyanánt. (Dedikált.) Budapest, 1971. Néprajzi Múzeum (Népművelési Propaganda Iroda sokszorosító üzeme). 188 p. Egyetlen kiadás. Összesen 650 példányban megjelent néprajzi szakmunka dedikált példánya: "Vincze Istvánnak tisztelettel Gráfik Imre. Bp. 1980. III. 18." Oldalszámozáson belül néhány térképpel, szövegközti ábrával. (Néprajzi közlemények. XV. évfolyam, 1-4. szám.) Prov.: Vincze István (1922-1982) néprajztudós, a néprajztudományok kandidátusa, főként a szőlészet-borászat néprajzával foglalkozott. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19204.

Rufpreis:
1 800 HUF

Miklya Jenő (szerk.): Írások Szeghalom múltjából. Bibliotheca Bekesiensis 13. Békéscsaba, 1976, Rózsa Ferenc Gimnázium és Nyomdaipari Szakközépiskola. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (321./500) példány.
19205.

Rufpreis:
3 000 HUF

19206.

Rufpreis:
1 400 HUF

19207.

Rufpreis:
1 600 HUF

19208.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF