Kapitány Kálmán: Az osztrák császárság. Magyar utikönyv. Bp., 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. (Franklin-ny.), VIII+328 p.+ 16 (térképek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé viseltes borítóval, helyenként sérült térkép-mellékletekkel, az elülső szennylap és 3 térkép kijár.
Pécsi Márton: A magyarországi Duna-völgy kialakulása és felszínalaktana. Földrajzi Monográfiák III. köt. Bp., 1959, Akadémiai, 345 p.+28 t.+ 3 melléklet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 5 melléket hiányzik.
Erky-Nagy Tibor: Szindbád Baján járt. Hangulatok és színek a város tegnapjaiból. Baja, 2013, Türr István Múzeum, 227+(1) p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Várady József: Dunamellék református templomai. 1-2. rész. 1. rész. : A Délpesti Egyházmegye. id. Hegedüs Lóránt püspök előszavával. Az 1. rész. A szerző, Várady József (1930-2008) által DEDIKÁLT példány! 2. rész. A Vértesaljai Egyházmegye. Sajószentpéter, 1993-1994, a Borsodi Református Egyházmegye kiadása. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésekben, jó állapotban.
Dobronyovszky Károly: A péteri ev[angélikus] egyház vázlatos története. Czegléden, 1890. (Dobronyovszky Gyula) Nyomatott Piros J. és Társa könyvnyomdájában. 33 + [11] p. Egyetlen kiadás. A monori járásban található Péteri község evangélikus egyházközségének társadalomtörténeti keretbe illesztett krónikája. A munka a sajtó alá rendező Dobronyovszky Gyula édesapjától, a péteri egyházközség lelkészétől, Dobronyovszky Károlytól való. A mű az 1740-1886 közötti időszakot tekinti át, függelékében az egyházközség tisztségviselőinek listáival. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Láng Sándor: A Mátra és a Börzsöny természeti földrajza. Földrajzi Monográfiák I. Bp., 1955., Akadémiai Kiadó, 512 p. + 12 (fekete-fehér képanyag) t. + 6 (térképek) t. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány. Megjelent 1200 példányban.
Jubileumi Album. A Vas Megyei Mentők 70 éve. 1948-1998. 1998-2008. 2008-2018. Szombathely, 2018., (Pauker-ny.) Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 750 példányban.
Helene Holgersson et al. (szerk.): (Re)searching Gothenburg. Essays on a Changing City. (Göteborg), 2010, Glänta, 308+(4) p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
Gene Kilgore's Ranch Vacations. The Complete Guide to Guest and Resort, Fly-Fishing, and Cross-Country Skiing Ranches. Foreword by Merv Griffin. Santa Fe, 1996, John Muir Publications, XX+(2)+608+(2) p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. / In English language. Paperback, with minor wear.