Palacký, František: Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě. (A cseh nemzet története Csehországban és Morvaországban). IV. köt. Prága, 1928, Gutenberg. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Cseh nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, fakó gerinccel, belül jó állapotban.
1992 Pilinyi Péter: Woroniecki Roribut Mieczislaw herceg. A szabadságharc lengyel vértanúja. Szózat II. évf. 5. sz., 1992. október., 1 sztl. lev. + 5 másolat. Az első, eredeti példány a szerző által DEDIKÁLT!, borítékkal.
Houston Stewart Chamberlain: Die Grundlagen des Neunzehnten Jahrhunderts. I. Hälfte. München, 1907., F. Bruckmann. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötésben.
Kreutzer Andrea - Závodi Szilvia (szerk.): "Méltó régi nagy híréhez..." Arcok a kora-újkori magyar történelemből. Bp., 2005, Hadimúzeum Alapítvány. Kiadói papír kartontokban, jó állapotban.
Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság (Budapesti Hírlap-ny.), 4 sztl. lev.+ 402 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, a gerinc és a hátsó kötéstábla hiányzik, helyenként sérült, foltos lapokkal.
Gudenus János József: A Rákóczi fejedelmek leszármazottjai Európában különös tekintettel a magyar családokra. Bp., 2006, Heraldika. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.