Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magy. kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. A bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p.+ 28 t. (hiányos). Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként sérült, kijáró lapokkal és táblákkal.
Schmitt Miklós: Palatini Regni Hungariae. Bello paceque clarisiimi, e diversis scriptoribus Patriis, Exteris, Diplomatibus, aliisque instrumentis literariis eruti, ac Perbrevi Narratione A primis temporibus Sancti Stephani Hungarorum Regis, Ad nostram usque aetatem cum accurata Chronologia deducti. Editio tertia. [Nagyszombat] Tyrnaviae, 1760. Typis Academicis Societatis Jesu. Modern egészbőr kötésben, az eredeti félbőr kötést nagyrészt ráragasztották, címalpon régi intézményi bélyegzővel, restaurált, megerősített kötéssel.
Fényes Elek: Magyar országnak, 's a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. V. kötet. Pest, 1839, Trattner-Károlyi.281 p. Korabeli félbőr kötésben, gerincen kis sérüléssel.
Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerkesztette: Márkus Miksa. (Budapest), [1910]. (Révai és Salamon könyvnyomdája). 127p. Sok képpel. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti kötéstáblák bekötve, dombornyomott és kissé kopott borítóval, előzéklap kissé foltos, egy lap széle restaurált.
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-II., IV. kötet. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerince sérült, a II. kötet gerincén az illusztráció-díszítés nagyrészt hiányos.
5 db Márton Áronról szóló könyv - P. Szőke János: Márton Áron; Domokos Pál Péter: Rendületlenül; Márton Áron: Az Egyházról; Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulójára. Virt László: Márton Áron a lelkiismeret apostola. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. jó állapotban. Kísérőfüzet nélkül!