Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magy. kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. A bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p.+ 28 t. (hiányos). Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr-kötés, Leszik-kötés, kopottas, kissé sérült borítóval, helyenként sérült, kijáró lapokkal és táblákkal.
19205.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Schmitt Miklós: Palatini Regni Hungariae. Bello paceque clarisiimi, e diversis scriptoribus Patriis, Exteris, Diplomatibus, aliisque instrumentis literariis eruti, ac Perbrevi Narratione A primis temporibus Sancti Stephani Hungarorum Regis, Ad nostram usque aetatem cum accurata Chronologia deducti. Editio tertia. [Nagyszombat] Tyrnaviae, 1760. Typis Academicis Societatis Jesu. Modern egészbőr kötésben, az eredeti félbőr kötést nagyrészt ráragasztották, címalpon régi intézményi bélyegzővel, restaurált, megerősített kötéssel.
19206.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Fényes Elek: Magyar országnak, 's a hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. V. kötet. Pest, 1839, Trattner-Károlyi.281 p. Korabeli félbőr kötésben, gerincen kis sérüléssel.
19207.

Rufpreis:
8 000 HUF

Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerkesztette: Márkus Miksa. (Budapest), [1910]. (Révai és Salamon könyvnyomdája). 127p. Sok képpel. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti kötéstáblák bekötve, dombornyomott és kissé kopott borítóval, előzéklap kissé foltos, egy lap széle restaurált.
19208.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-II., IV. kötet. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerince sérült, a II. kötet gerincén az illusztráció-díszítés nagyrészt hiányos.
19209.

Rufpreis:
8 000 HUF

19210.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kurcz Ágnes: Lovagi kultúra Magyarországon a 13-14. században. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19211.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Gerics József: A korai rendiség Európában és Magyarországon. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19212.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

5 db Márton Áronról szóló könyv - P. Szőke János: Márton Áron; Domokos Pál Péter: Rendületlenül; Márton Áron: Az Egyházról; Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulójára. Virt László: Márton Áron a lelkiismeret apostola. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19213.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kiadói kartontokban. jó állapotban. Kísérőfüzet nélkül!
19214.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Hatvany Bertalan: Ázsia lelke. DEDIKÁLT! Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, gerinc kissé sérült, kopottas állapotban.
19215.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Erdey Sándor: A recski tábor rabjai. München, 1984, szerzői. Emigráns, első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19216.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF