Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1997, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19253.

Rufpreis:
2 800 HUF

Heltai Gáspár: Cancionale azaz históriás énekeskönyv. Bibliotheca Hungarica Antiqua V. Bp., 1952, Akadémiai Kiadó, [462] p.+31 p. Fakszimile kiadás kísérőfüzettel, benne Varjas Béla tanulmányával. Kiadói egészvászon-kötés.
19254.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

2 db könyv - Kávássy Sándor: Bevezetés a történettudományba. Tanárképző Főiskola. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 737 példányban + Kriveczky Béla: Történelmi szakkifejezések magyarázó szótára. Bp., 1988, Tankönyvkiadó. Megjelent 607. példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19255.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Anna Maria Liberati - Fabio Bourbon: Az ókori Róma. Birodalom, mely egykor a világ ura volt. Ford.: Varga Edith. [Bp.], én., Officina '96. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19256.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Szabó Csaba: A szentszék és a Magyar Népköztársaság kapcsolatai a hatvanas években. Bp., 2005, Szent István Társulat - Magyar Országos Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
19257.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Robert N. Proctor: Racial Hygiene. Medicine under the Nazis. Cambridge,1988, Harvard. Fekete-fehér illusztrációkkal. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19258.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Lechner Jenő: Az elszakításra ítélt Magyarország. Hungary condemned to mutiliation. Hongrie comdamnée a étre mutiliée. 157 képpel és Unghváry Sándor festőművész címerrajzaival. Bp., 1920, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája. 231 p. Modern papírborítóban, eredeti kopott gerincét bekötötték.
19259.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

Faragó Kálmán - Major Jenő:  A magyar iparfejlődés területi települési vonatkozásai a második világháborúig. (Dedikált.) (Budapest), 1973. (Akadémiai Nyomda). 183-218 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Szakács Sándornak barátsággal, Major Jenő. 1980. jan. 30." A gazdaságtörténeti tanulmány szövegét munkaerőpiaci térképek kísérik, melyek több időszeletben mutatják a teljes népességen belül a bányászatban, kohászatban, valamint a gyáriparban dolgozók arányát. A tanulmány döntően az 1910. és 1930. évi adatokra támaszkodik. (Különlenyomat az Építés-Építészettudomány V. kötet 1-2. számából.) Fűzve, kiadói borítóban.
19260.

Rufpreis:
3 000 HUF

Marjay Frigyes: Ámokfutó Bukarest... Bp., 1939, Stádium, 270 p. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval, 4 kijáró lappal, hiányzó elülső szennylappal, néhány bejelöléssel, régi intézményi bélyegzésekkel.
19261.

Rufpreis:
2 400 HUF

B. Soó Rezső: A mai hungarologiai irodalom. Debrecen, 1937. Az Ady Társaság Hungarologiai Osztályának kiadása (Városi Nyomda). 20 p. A Debrecenben alakult magyarságtudományi kutatócsoport az 1930-as években megjelent magyarságtudományi és falukutatói munkákat méltatja hosszabb-rövidebb ismertetők formájában. Fűzve, kiadói borítóban.
19262.

Rufpreis:
3 000 HUF

Mályusz Elemér:  Válaszul Székely György kritikai megjegyzéseire. (Dedikált.) (Budapest), 1971. (Akadémiai Nyomda). [137]-141 + [1] p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Major Jenőnek meleg üdvözlettel: Mályusz Elemér." A barátságos hangú vitairat a középkori forrásanyag kutatásmódszertanának kérdéseit boncolja. (Különlenyomat a Századok 1971. évi 1. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban.
19263.

Rufpreis:
3 000 HUF

Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzedékrendi táblákkal. Pótlék-kötet. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben. Az 1868-as kiadás (Pest, Ráth Mór) REPRINT kiadása. Megjelent 12500 példányban
19264.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF