https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Cemal Kutay: II. Dünya Harbinde Belgrad'I Kurtaran Türk. [ A török, aki megmentette Belgrádot a második világháborúban.] A szerző, Cemal Kutay (1909-2006) török történész által Mezey István (?) részére DEDIKÁLT példány! Istanbul, 1963, Taríh Konusuyor. Török nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
1
19241.

Cemal Kutay: II. Dünya Harbinde Belgrad'I Kurtaran Türk. [ A török, aki megmentette Belgrádot a második világháborúban.] A szerző, Cemal Kutay (1909-2006) török történész által Mezey István (?) részére DEDIKÁLT példány! Istanbul, 1963, Taríh Konusuyor. Török nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel. ,,Ezt a könyvet a magyar főváros felszabadulásának első évfordulójára adta ki a munkásság vezetése alatt álló Athenaeum, hálás megemlékezésül hős felszabadítóira. Magyar szöveggel ellátta Byssz Róbert. Budapest, 1946. január havában."
1
19242.

Jefimov, Boris: Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Bp., 1945, Athenaeum, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, viseltes állapotban, javított gerinccel, kissé koszos, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
,,Ezt a könyvet a magyar főváros felszabadulásának első évfordulójára adta ki a munkásság vezetése alatt álló Athenaeum, hálás megemlékezésül hős felszabadítóira. Magyar szöveggel ellátta Byssz Róbert. Budapest, 1946. január havában."

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
8
 
Eperjessy Kálmán:  Az első katonai adatfelvétel (1782-1785) országleírásainak forrásértéke. (Dedikált.) (Budapest), 1961. (Akadémiai Nyomda). 521-533 + [1] p. Dedikált: "Major Jenőnek kollegista barátsággal Eperjessy Kálmán. Szeged, 1961. XII. 10." Eperjessy Kálmán (1893-1976) településtörténész, levéltáros az első katonai adatfelvétel településföldrajzi jelentőségét vizsgálja rövid dolgozatában. (Különlenyomat az Agrártörténeti Szemle 1961. évi 3-4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
1
19243.

Eperjessy Kálmán: Az első katonai adatfelvétel (1782-1785) országleírásainak forrásértéke. (Dedikált.) (Budapest), 1961. (Akadémiai Nyomda). 521-533 + [1] p. Dedikált: "Major Jenőnek kollegista barátsággal Eperjessy Kálmán. Szeged, 1961. XII. 10." Eperjessy Kálmán (1893-1976) településtörténész, levéltáros az első katonai adatfelvétel településföldrajzi jelentőségét vizsgálja rövid dolgozatában. (Különlenyomat az Agrártörténeti Szemle 1961. évi 3-4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Szilágyi János (összeáll.):  Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Budapest, 1949. Budapest Főváros kiadása (Budapest Nyomda NV.) 96 p. Egyetlen kiadás. Szilágyi János (1907-1988) régész, az Aquicumi Múzeum munkatársa, majd igazgatója. Fő kutatási területe Pannonia római kori története, azon belül is elsősorban a római hadtörténet. Rövid munkája az Aquincumi Múzeum területén kiállított, latin nyelvi feliratokat - sírfeliratokat, kegyeleti feliratokat és megemlékezéseket - segít értelmezni, a gyakran rövidítésekből álló latin feliratok feloldásával, illetve a teljessé tett latin felirat magyar fordításával, melyet kultúrtörténeti jegyzetek kísérnek. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
19244.

Szilágyi János (összeáll.): Beszéljenek a kőemlékek. Vezető az Aquincumi Múzeum írásos kőemlékei között. Budapest, 1949. Budapest Főváros kiadása (Budapest Nyomda NV.) 96 p. Egyetlen kiadás. Szilágyi János (1907-1988) régész, az Aquicumi Múzeum munkatársa, majd igazgatója. Fő kutatási területe Pannonia római kori története, azon belül is elsősorban a római hadtörténet. Rövid munkája az Aquincumi Múzeum területén kiállított, latin nyelvi feliratokat - sírfeliratokat, kegyeleti feliratokat és megemlékezéseket - segít értelmezni, a gyakran rövidítésekből álló latin feliratok feloldásával, illetve a teljessé tett latin felirat magyar fordításával, melyet kultúrtörténeti jegyzetek kísérnek. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Terestyéni Cz. Ferenc:  Magyar közszói eredetű személynevek az 1221-i tihanyi összeírásban. Budapest, 1941. Magyar Nyelvtudományi Társaság (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 60 p. Egyetlen kiadás. Terestyéni Ferenc (1913-1971) nyelvész, nyelvtörténész, a reformkori sajtónyelv szakértőjének korai nyelvtörténeti tanulmánya. A rövid áttekintés a közszói alapú helységnévadások Árpád-kori gyakorlatát térképezi fel, levéltári források alapján. A tanulmány emlékezetes részleteket oszt meg arról, hogy miként keletkeztek életkori, jellembeli, testalkat-béli sajátosságokat kifejező közszavakból, foglalkozásnevekből, óvónevekből, hiedelmi, kalendáriumi megnevezésekből, vagyoni állapotra, társadalmi helyzetre utaló nevekből helységnevek. (A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai. 59. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
1
19245.

Terestyéni Cz. Ferenc: Magyar közszói eredetű személynevek az 1221-i tihanyi összeírásban. Budapest, 1941. Magyar Nyelvtudományi Társaság (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 60 p. Egyetlen kiadás. Terestyéni Ferenc (1913-1971) nyelvész, nyelvtörténész, a reformkori sajtónyelv szakértőjének korai nyelvtörténeti tanulmánya. A rövid áttekintés a közszói alapú helységnévadások Árpád-kori gyakorlatát térképezi fel, levéltári források alapján. A tanulmány emlékezetes részleteket oszt meg arról, hogy miként keletkeztek életkori, jellembeli, testalkat-béli sajátosságokat kifejező közszavakból, foglalkozásnevekből, óvónevekből, hiedelmi, kalendáriumi megnevezésekből, vagyoni állapotra, társadalmi helyzetre utaló nevekből helységnevek. (A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai. 59. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Mályusz Elemér:  Egyházi társadalom a középkori Magyarországon. [Különlenyomat.] (Dedikált.) Budapest, 1971. Akadémiai Kiadó [Akadémiai Nyomda]. 16 p. Dedikált: "Major Jenőnek, megemlékezését utólag is hálásan megköszönve és a legjobbakat kívánva, köszönettel: Mályusz Elemér". Mályusz Elemér (1898-1989) történész, középkorász, szerkesztő, levéltáros, a magyar középkor egyik legjobb ismerője. Különlenyomatunk az először 1971-ben megjelent, összesen 398 oldal terjedelmű monográfiának csupán első ívét tartalmazza. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Különlenyomatként igen ritka.
1
19246.

Mályusz Elemér: Egyházi társadalom a középkori Magyarországon. [Különlenyomat.] (Dedikált.) Budapest, 1971. Akadémiai Kiadó [Akadémiai Nyomda]. 16 p. Dedikált: "Major Jenőnek, megemlékezését utólag is hálásan megköszönve és a legjobbakat kívánva, köszönettel: Mályusz Elemér". Mályusz Elemér (1898-1989) történész, középkorász, szerkesztő, levéltáros, a magyar középkor egyik legjobb ismerője. Különlenyomatunk az először 1971-ben megjelent, összesen 398 oldal terjedelmű monográfiának csupán első ívét tartalmazza. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány. Különlenyomatként igen ritka.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Mikos József:  A fehérvári keresztesek 1193. évi oklevele, mint magyar nyelvemlék. [Különlenyomat.] Budapest, 1935. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 16 p. A János-lovagok (johanniták) magyarországi lovagrendjének fehérvári házát 1156 körül alapította Martirius esztergomi érsek. A félig felépült házat III. Béla anyja fejeztette be, 1193-ban pedig a keresztesen rendháza gazdag adományban részesült III. Béla királytól, erről rendelkezik a magyar földrajzi és közszói anyagot szépen tartalmazó latin nyelvű okiratunk. Mikor József piarista szerzetes nyelvtörténeti értekezése az oklevél anyagát dolgozza fel nyelvtörténeti módszerekkel. Kiadványunk az értekezés különlenyomata, a teljes értekezés 1936-ban jelenik meg, 54 oldal terjedelemben. Példányunk hátsó borítójának fűzése meggyengült. (Palaestra Calasanctiana - A piaristák doktori értekezései. 11. szám.) Fűzve, kissé meglazult fűzésű kiadói borítóban. Ritka.
1
19247.

Mikos József: A fehérvári keresztesek 1193. évi oklevele, mint magyar nyelvemlék. [Különlenyomat.] Budapest, 1935. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 16 p. A János-lovagok (johanniták) magyarországi lovagrendjének fehérvári házát 1156 körül alapította Martirius esztergomi érsek. A félig felépült házat III. Béla anyja fejeztette be, 1193-ban pedig a keresztesen rendháza gazdag adományban részesült III. Béla királytól, erről rendelkezik a magyar földrajzi és közszói anyagot szépen tartalmazó latin nyelvű okiratunk. Mikor József piarista szerzetes nyelvtörténeti értekezése az oklevél anyagát dolgozza fel nyelvtörténeti módszerekkel. Kiadványunk az értekezés különlenyomata, a teljes értekezés 1936-ban jelenik meg, 54 oldal terjedelemben. Példányunk hátsó borítójának fűzése meggyengült. (Palaestra Calasanctiana - A piaristák doktori értekezései. 11. szám.) Fűzve, kissé meglazult fűzésű kiadói borítóban. Ritka.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Filep Antal: Baromudvaros telekelrendezés a Délkelet-Alföldön a XVIII-XIX. században. (Dedikált.) Budapest, 1973. (Akadémiai Nyomda). [483]-506 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Major Jenőnek meleg baráti szeretettel: Tóni". Filep Antal (sz. 1936) néprajztudós népi építészeti tanulmányában szülővárosa, Szentes néhány XIX. század elején épített épületének példáján vizsgálja a baromudvaros telek-elrendezés tiszántúli gyakorlatát. (A baromudvaros telekelrendezés lényege, hogy a telek épületei - egyes gazdasági épületek kivételével - az utcafronttól távolabb helyezkednek el). Oldalszámozáson belül néhány archív alaprajzzal illusztrált. Az első borítón és a belív néhány oldalán ismeretlen kéztől (a possessortól?) származó korrektúrázások. (Különlenyomat az Ethnographia 1972. évi 4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
19248.

Filep Antal: Baromudvaros telekelrendezés a Délkelet-Alföldön a XVIII-XIX. században. (Dedikált.) Budapest, 1973. (Akadémiai Nyomda). [483]-506 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Major Jenőnek meleg baráti szeretettel: Tóni". Filep Antal (sz. 1936) néprajztudós népi építészeti tanulmányában szülővárosa, Szentes néhány XIX. század elején épített épületének példáján vizsgálja a baromudvaros telek-elrendezés tiszántúli gyakorlatát. (A baromudvaros telekelrendezés lényege, hogy a telek épületei - egyes gazdasági épületek kivételével - az utcafronttól távolabb helyezkednek el). Oldalszámozáson belül néhány archív alaprajzzal illusztrált. Az első borítón és a belív néhány oldalán ismeretlen kéztől (a possessortól?) származó korrektúrázások. (Különlenyomat az Ethnographia 1972. évi 4. számából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gáldi, László: Siebenbürgen im Aufbau der Ungarischen Kultur. Budapest-Leipzig, [1943]. Danubia Verlag (Druckerei der Pester Lloyd-Gesellschaft). 101 + [1] p. + 13 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Gáldi László (1910-1974) nyelvész, romanista, műfordító, kolozsvári egyetemi tanár. Áttekintésében a magyarság kultúraalapító és kultúrahordozó szerepét méltatja Erdélyben. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. A munka 16 táblával teljes. (Probleme des Donauraumes.) Poss.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
1
19249.

Gáldi, László: Siebenbürgen im Aufbau der Ungarischen Kultur. Budapest-Leipzig, [1943]. Danubia Verlag (Druckerei der Pester Lloyd-Gesellschaft). 101 + [1] p. + 13 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Gáldi László (1910-1974) nyelvész, romanista, műfordító, kolozsvári egyetemi tanár. Áttekintésében a magyarság kultúraalapító és kultúrahordozó szerepét méltatja Erdélyben. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. A munka 16 táblával teljes. (Probleme des Donauraumes.) Poss.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Róna-Tas András: Nomádok nyomában. Bp., 1961, Gondolat, kopott félvászon kötés.
1
19250.

Róna-Tas András: Nomádok nyomában. Bp., 1961, Gondolat, kopott félvászon kötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
La péril extérieur: l'Hitlérisme. A "La Petite Illustration" című illusztrált heti folyóirat különszáma. (1938. november 12.) Paris, 1938. Imprimerie de l'Illustration. 31 + [1] p. + 2 t. (kétoldalas) Az 1913-ban alapított "La Petite Illustration" a "L'Illustration" című képes folyóirat irodalmi és színházi melléklete, mely 1913-as alapításától 1939. augusztusi megszűnéséig döntően elbeszéléseket, drámaszövegeket közölt, ám lapszámunk azt is bizonyítja, hogy esszék, politikai elemzések sem álltak távol illusztrált melléklapunk profiljától. A francia nyelvű áttekintés a hitleri ideológia történetét, társadalmi berendezkedését, geopolitikai veszélyeit tekinti át. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
19251.

La péril extérieur: l'Hitlérisme. A "La Petite Illustration" című illusztrált heti folyóirat különszáma. (1938. november 12.) Paris, 1938. Imprimerie de l'Illustration. 31 + [1] p. + 2 t. (kétoldalas) Az 1913-ban alapított "La Petite Illustration" a "L'Illustration" című képes folyóirat irodalmi és színházi melléklete, mely 1913-as alapításától 1939. augusztusi megszűnéséig döntően elbeszéléseket, drámaszövegeket közölt, ám lapszámunk azt is bizonyítja, hogy esszék, politikai elemzések sem álltak távol illusztrált melléklapunk profiljától. A francia nyelvű áttekintés a hitleri ideológia történetét, társadalmi berendezkedését, geopolitikai veszélyeit tekinti át. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gregorovius, Ferdinand: Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. I-II. köt. Dresden, 1926, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapszélekkel.
1
19252.

Gregorovius, Ferdinand: Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. I-II. köt. Dresden, 1926, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapszélekkel.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse