Gregorovius, Ferdinand: Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. I-II. köt. Dresden, 1926, Wolfgang Jess. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapszélekkel.