Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+(1) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
6 db az 1848-49-es forradalommal kapcsolatos könyv és kiadvány: Dósa Elek: Marosszék 1848-1849.; A szabadságharc zalai honvédei 1848-1849.; Bona Gábor: A '48-as honvédsereg Nógrád megyei születésű tisztjei.; Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49.; Mikus Károlyné - Szántai Lajos: Megemlékezés Gábor Áron halálának 150. évfordulójáról. Öntödei Múzeumi Füzetek 4.; Pannon Tükör kulturális folyóirat 3. évf. 2. száma. Vegyes állapotban.
Pollmann Ferenc: Trianon felé. A magyar hadsereg ügye a Kiegyezéstől Trianonig. (Nagykovácsi, 2008), Puedlo. Kiadói kartonált papírkötés. + Száraz Miklós György: Fájó Trianon. Bp., 2020, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés.
Vahot Imre: Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerk. és kiadja: - - . Bp., 1984, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban. Az 1846. évi Beimel József kiadás hasonmása.
Salvador de Madariaga: The Rise of the Spanish American Empire. London, 1947, Hollis & Carter. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
1956-tal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Bill Lomax: Magyarország 1956; Ember Judit: menedékjog - 1956; A forradalom hangja - Századvég Füzetek 3.; Az igazság a Nagy Imre ügyben; "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből.; A magyar forradalom eszméi. Eltiprásuk és győzelmük. (1956-1999.); Tulipán Éva: Ostrom 1956-ban. Kiadói papírkötések és kiadói kartonált papírkötés, kötetenként változó állapotban.
A Szabadság kapujában - A Szabad Európa Rádió emlékműsora a magyar forradalom és szabadságharc harmincadik évfodulóján. Reprint Gyromagny, 1988. SZER. 384 p. Kiadói papírkötésben
Soviet Calendar. U. S. S. R. 1917-1947. Thirthy years of the Soviet State. Moscow, 1947, Foreign Languages Publishing House. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.