Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Ifj. Dr. Toldy László: Prohászka Ottokár emlékalbum. Bp., 1927, Mercedes Irodalmi és Nyomdai Műintézet. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel illusztrált, borítón kis kopással.
19265.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+(1) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
19266.

Rufpreis:
2 800 HUF

Degré Alajos: Visszaemlékezéseim. Összeáll., szerk., a bevezetést és a jegyzeteket írta: Ugrin Aranka. Magyar Századok. Bp., 1983, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19267.

Rufpreis:
2 800 HUF

6 db az 1848-49-es forradalommal kapcsolatos könyv és kiadvány: Dósa Elek: Marosszék 1848-1849.; A szabadságharc zalai honvédei 1848-1849.; Bona Gábor: A '48-as honvédsereg Nógrád megyei születésű tisztjei.; Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49.; Mikus Károlyné - Szántai Lajos: Megemlékezés Gábor Áron halálának 150. évfordulójáról. Öntödei Múzeumi Füzetek 4.; Pannon Tükör kulturális folyóirat 3. évf. 2. száma. Vegyes állapotban.
19268.

Rufpreis:
2 400 HUF

Pollmann Ferenc: Trianon felé. A magyar hadsereg ügye a Kiegyezéstől Trianonig. (Nagykovácsi, 2008), Puedlo. Kiadói kartonált papírkötés. + Száraz Miklós György: Fájó Trianon. Bp., 2020, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés.
19269.

Rufpreis:
2 400 HUF

Vahot Imre: Magyarföld és népei eredeti képekben. Föld- és népismei, statistikai és történeti folyóirat. Fényes Elek és Luczenbacher János felügyelete mellett szerk. és kiadja: - - . Bp., 1984, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban. Az 1846. évi Beimel József kiadás hasonmása.
19270.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vekerdy Tamás: Széchenyi. Bp., 2002, Holnap Kiadó. Kiadói papírkötés.
19271.

Rufpreis:
2 800 HUF

Salvador de Madariaga: The Rise of the Spanish American Empire. London, 1947, Hollis & Carter. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19272.

Rufpreis:
2 800 HUF

1956-tal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Bill Lomax: Magyarország 1956; Ember Judit: menedékjog - 1956; A forradalom hangja - Századvég Füzetek 3.; Az igazság a Nagy Imre ügyben; "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből.; A magyar forradalom eszméi. Eltiprásuk és győzelmük. (1956-1999.); Tulipán Éva: Ostrom 1956-ban. Kiadói papírkötések és kiadói kartonált papírkötés, kötetenként változó állapotban.
19273.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Pesty Frigyes: Az eltűnt régi vármegyék. I-II. köt. Bp., 1988, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
19275.

Rufpreis:
2 400 HUF

A Szabadság kapujában - A Szabad Európa Rádió emlékműsora a magyar forradalom és szabadságharc harmincadik évfodulóján. Reprint Gyromagny, 1988. SZER. 384 p. Kiadói papírkötésben
19276.

Rufpreis:
2 000 HUF

Soviet Calendar. U. S. S. R. 1917-1947. Thirthy years of the Soviet State. Moscow, 1947, Foreign Languages Publishing House. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
19277.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF