Földesi Margit: A megszállók szabadsága. A hadizsákmányról. A jóvátételről. Szövetséges Ellenőrző Bizottságról Magyarországon. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés, aláhúzásokkal és bejelölésekkel, bejegyzésekkel.
Erdélyi Gyula: A magyarok hadi szervezete és hadvezetési művészete ezer éven át. Bp., 1944, Hungária. V. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
The Life and Work of Karl Polanyi. A Celebration. Edited by: Kari Polanyi-Levitt. Montréal - New York,1990,Black Rose Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897., Singer és Wolfner,2+311+9 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel.
John L. Snell (szerk.) - Allan Mitchell: The Nazi Revolution. Hitler's Dictatorship and the German Nation. Lexington-Toronto, 1973, D. C. Heath and Company. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, helyenként szövegkiemelős aláhúzásokkal.
Keleti tanulmányok. Goldziher Ignácz születésének hatvanadik évfordulójára írták tanítványai. Keleti Könyvtár II. sorozat 1. rész. Bp., 1910, Hornyánszky Viktor-ny., 1 (Goldziher Ignác arcképe) t.+ 4+256 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzésekkel, kissé foltos borítóval. Felvágatlan példány.
Bak M. János- Kozák Gyula- Litván György- Rainer M. János: Az 1956-os magyar forradalom. Az egyik szerző, Litván György által DEDIKÁLT példány. Történelmi olvasókönyv középiskolásoknak. Bp., 1991, Tankönyvkiadó.Fekete-fehér fényképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés.