Szabó T. Attila: Az Erdélyi Múzeum-Egyesület története és feladatai. Kolozsvár, 1942., Erdélyi Múzeum Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Pierre Dufour: Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford. és kieg.: Dr. Gáspár István. Bp.,é.n.,Magyar Téka. Kiadói kopott félvászon kötés, sérült könyvtest.
Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illusztrált médiatörténeti munka a reformkori tudósítási küzdelmekre, illetve a dualizmus korától a gyorsírási intézmény történetére koncentrál. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Varjú János: A magyar szellemi művelődés történelme. A magyar ifjúság és a művelt közönség számára. Debreczen, 1907. Csáthy Ferenc bizománya (Városi könyvnyomda). 496 p. Egyetlen kiadás. Varjú János (1861-1915) piarista szerzetes, pedagógus korábbi művelődéstörténeti tanulmányait dolgozta egységes kötetté. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Bilkei-Gorzó Ferdinánd. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
Kelet - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy közlönye 35. évfolyam 5. szám 1950 május 1 + A munka éve - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1947. évről, folttal, szakadással.