Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Szabó T. Attila: Az Erdélyi Múzeum-Egyesület története és feladatai. Kolozsvár, 1942., Erdélyi Múzeum Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19328.

Rufpreis:
1 800 HUF

Mongol Népköztársaság története. 1967, orosz nyelven, egészvászon kötés, kihajtható térkép melléklettel.
19329.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móric. Középiskolai Könyvek Tára III. köt. Bp., 1891, Grill, kihajtható melléklettel, foltos és sérült egészvászon kötés.
19330.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pierre Dufour: Szerelmi erkölcsök az ókortól napjainkig. Ford. és kieg.: Dr. Gáspár István. Bp.,é.n.,Magyar Téka. Kiadói kopott félvászon kötés, sérült könyvtest.
19333.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pilinyi Péter: A Pátria Nyomda története 1893-1993. é.n., Pátria Nyomda, műbőr kötés, jó állapotban.
19334.

Rufpreis:
1 000 HUF

Siklóssy László: Az országgyűlési beszéd útja. Kornis Gyula előszavával. Budapest, 1939. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 605 + [1] p. + 39 t. (30 kétoldalas, 9 kihajtható). Első kiadás. Siklóssy László (1881-1951) művelődéstörténész munkája a magyarországi országgyűlések sajtónyilvánosságának történetét örökíti meg. Az oldalszámozáson belül rajzokkal, karikatúrákkal, hasonmásokkal gazdagon illusztrált médiatörténeti munka a reformkori tudósítási küzdelmekre, illetve a dualizmus korától a gyorsírási intézmény történetére koncentrál. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19335.

Rufpreis:
1 800 HUF

Varjú János:  A magyar szellemi művelődés történelme. A magyar ifjúság és a művelt közönség számára. Debreczen, 1907. Csáthy Ferenc bizománya (Városi könyvnyomda). 496 p. Egyetlen kiadás. Varjú János (1861-1915) piarista szerzetes, pedagógus korábbi művelődéstörténeti tanulmányait dolgozta egységes kötetté. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Bilkei-Gorzó Ferdinánd. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
19336.

Rufpreis:
2 400 HUF

19337.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kelet - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy közlönye 35. évfolyam 5. szám 1950 május 1 + A munka éve - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy főtitkári jelentése az 1947. évről, folttal, szakadással.
19338.

Rufpreis:
2 000 HUF

19339.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kenneth Clark: Nézeteim a civilizációról. Ford.: Falvay Mihály. Bp.,1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19340.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szendrő Ferenc (szerk.): 1848-1948. Száz év a szabadságért. Bp., 1848, Dolgozók Kultúrszövetsége. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
19341.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF