Christopher Warwick: The Queen Mother: A Special Photographic Celebration. 1996, Colour Library, kartonált papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag fotóanyaggal.
Rácz Árpád (szerk.): Famous Hungarians. Outstanding Representatives of Hungarian Centuries. The introductory essay written by Domokos Kosáry. Bp., 2002, Rubicon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In English language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
Ürögdi György: A fiscus caesaris alapitásához. Antik tanulmányok VII. 4. A szerző, Ürögdi György (1904-1987) által DEDIKÁLT! Bp., 1960, Akadémiai Nyomda. 61-68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval
Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lendvai, Paul: Leben eines Grenzgängers. Erinnerungen. Aufgezeichnet im Gespräch mit Zsófia Mihancsik. Aus dem Ungarischem übertragen von Ernő Zeltner. (Dedikált.) [Bécs] (Wien, 2013). Verlag Kreymar & Scheriau (Druckerei Theiss GmbH). 255 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas). Első osztrák kiadás. Dedikált: ,,Kedves Pista! Kerek születésnapodra szeretettel, tisztelettel, híved és barátod, Pali, Bécs, 2013". A Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíróval, osztrák televíziós műsorvezetővel, Közép-Kelet-Európa-kommentárorral készült életmű-interjú eredeti nyelven ,,Három élet: Beszélgetés Mihancsik Zsófiával" címen jelent meg (Budapest, 2012, Kossuth Könyvkiadó). Az aktuálpolitikai megjegyzésekben gazdag interjúkötet hátoldalán válogatás a mű baráti ajánlásaiból. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó állapotban.
Benda Kálmán szerk: Magyarország történelmi kronológiája I. IV. kötet. Bp., 1981. MTA: Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. kt borítón szakadással
Carlyle, Thomas: On Heroes, Hero-Worship and the Heroic in History. Edited, with Notes and Introduction, by Annie Russell Marble. New York, 1904. The Macmillan Company (Norwood Press, Norwood). XXXVI + 417 + [7] p. Thomas Carlyle (1795-1881) skót esszéíró, történetíró és filozófus esszégyűjteménye a kiemelkedő személyiségek emberi történelemre gyakorolt hatását vizsgálta. Az esszégyűjtemény a filozófus hat előadásából áll össze, melyeket 1840 májusában tartott népes közönség előtt. A Hősökről való eszmefuttatás eredeti nyelven először 1841-ben jelent meg, jegyzetelt kiadásunk először 1897-ben. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.