Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 172

Lévai Jenő: Raoul Wallenberg regényes élete, hősi küzdelmei, rejtélyes eltűnésének titka. DEDIKÁLT! Bp., 1948, Magyar Téka. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval.
19229.

Rufpreis:
5 000 HUF

Magyar régészet az ezredfordulón. Bp.,2003, Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma-Teleki László Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19230.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I. köt.: A-J. Összeáll.: - -. Az egykori tulajdonos, a híres vadászati író, vadász, utazó, Széchenyi Zsigmond (1898-1967) felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) tulajdonosi névbélyegzésével. Bp., 1990., Natura. A címerek Tompos Lilla munkái. Kiadói aranyozott műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban, javított gerinccel, gyűrött papírborítóval.
19231.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Marczali Henrik (szerk.): Nagy képes világtörténet IV-V. köt. IV. köt: A Középkor I. rész: Borovszky Samu: A népvándorlás kora. / Goldziher Ignácz: Az iszlám. V. köt.: A középkor II. rész: Mika Sándor: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin- Révai. Szövegközti és egészoldalas képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötések, a borítókon és a gerinceken kopásnyomokkal.
19232.

Rufpreis:
4 000 HUF
10

Erdély történetét bemutató össz. 4 kötet: Erdély történeteI-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + Szamosközy István: Erdély története. (1598-1599, 1603). Bp., 1977, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró gyűrődésekkel, jó állapotban.
19233.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gimnáziumok története, kolligátum:  Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;  Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.  A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;  Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;  Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;  A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;  Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.
19234.

Gimnáziumok története, kolligátum:

Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;

Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.

A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;

Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;

Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;

A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;

Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Csécsy Imre: Világos pillanat. (Adatok az 1941-43. évek történetéhez). Bp., 1946, Antiqua, 351+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. Számozott (131./300), a szerző, Csécsy Imre (1893-1961) polgári radikális politikus, író, műfordító, országgyűlési képviselő, a Társadalomtudományi Társaság elnöke által dedikált példány.
19235.

Rufpreis:
4 000 HUF

Frank Dénes Dániel: Nem az égben van. A csillaghit története a kezdetektől. Bp., 2006, Püski. Kiadói papírkötés.
19236.

Rufpreis:
4 000 HUF

19237.

Rufpreis:
1 800 HUF

Beck Lajos:  A régi Magyarország. Budapest, 1944. Universitas Könyvkiadó Társaság (Révai Irodalmi Intézet ny.) 303 + [3] p. Egyetlen kiadás. Beck Lajos (1876-1953) jogász, függetlenségi párti országgyűlési képviselő, igazságügyi államtitkár (1917), közgazdasági és népjóléti író, pénzintézeti vezető. Politikai emlékiratában Magyarország 1849-1919 közötti korszakának politikai kényszerpályáját elemzi. A szerző saját 48-as és függetlenségi pozíciójához képest meglepő elfogulatlansággal szemléli mind a Bach-korszak magyar konzervatívjait, mind a szabadelvű Tisza Kálmánt; mind a munkapárti Tisza Istvánt. Az első világháborús magyar politikai idők belső köreinek tagjaként közelről ismerte a kor számos politikai nagyságát, a szerző beszámol Apponyi Alberttel, Ugron Gáborral, Tisza Istvánnal való személyes találkozóiról is. A függetlenségi szemléletű gazdasági szakértőt, az egykori politikust kötete kiadásának évében internálták a kistarcsai táborba. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, kiadói borítóban.
19238.

Rufpreis:
4 000 HUF

Haiczl Kálmán:  A magyarság ősi településének határai a nyugati Felvidéken. Budapest, 1943. (Szerző) Stephaneum Nyomda. 33 + [3] p. Egyetlen kiadás. Haiczl Kálmán (1866-1952) garamszentbenedeki, ebedi, majd szőgyéni plébános, egyházjogi doktor, egyháztörténész, helytörténész. A Felvidék nyugati megyéiben szolgáló plébános rövid tanulmányában a magyar és szlovák településterület régi határait állapítja meg Pozsony, Nyitra, Trencsén, Bars és Hont vármegyékben. A szerző a tanulmányt a Szent István Akadémia II. osztályának 1942. április 24-i ülésén olvasta fel. (A Szent István Akadémia II. Történelem-, Jog- és Társadalomtudományi Osztályának értekezései. III. kötet, 2. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
19239.

Rufpreis:
4 000 HUF

1957 Les Temps Modernes. Novembre - Décembre 1956, Janvier 1957. Directeur: Jean-Paul Sartre. Paris, 1957., Temps Modernes,577-1061+1+32 p. Francia nyelven. Benne: François Fejtö [Fejtő Ferenc]: La révolte de la Hongrie. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.
19240.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF