Magyar régészet az ezredfordulón. Bp.,2003, Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma-Teleki László Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I. köt.: A-J. Összeáll.: - -. Az egykori tulajdonos, a híres vadászati író, vadász, utazó, Széchenyi Zsigmond (1898-1967) felesége, Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margit (1925-2021) tulajdonosi névbélyegzésével. Bp., 1990., Natura. A címerek Tompos Lilla munkái. Kiadói aranyozott műbőr kötés, kiadói papír védőborítóban, javított gerinccel, gyűrött papírborítóval.
Marczali Henrik (szerk.): Nagy képes világtörténet IV-V. köt. IV. köt: A Középkor I. rész: Borovszky Samu: A népvándorlás kora. / Goldziher Ignácz: Az iszlám. V. köt.: A középkor II. rész: Mika Sándor: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. Bp., é.n. (cca 1900), Franklin- Révai. Szövegközti és egészoldalas képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötések, a borítókon és a gerinceken kopásnyomokkal.
Erdély történetét bemutató össz. 4 kötet: Erdély történeteI-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. + Szamosközy István: Erdély története. (1598-1599, 1603). Bp., 1977, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró gyűrődésekkel, jó állapotban.
Werner Adolf: A székesfehérvári főgimnázium története. Első és második közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgimnáziumának Értesítője az 1894-95. tanévről], 3-88 p.+1 t.+3-76 p.+2 t.;
Kassuba Domokos: Az egri gymnasium. Első, második, és harmadik közlemény. [A Ciszterci Rend Egri Kath. Főgymnasiumának Értesítője az 1894/95. évről. Első közl.; uo. 1895/96. második közl.; uo., 1896/97. harmadik közl.], 3-150 p.;3-102 p.; 3-62 p.
A Cziszterci Rend Pécsi Főgymnasiumának története, 3-27 p.;
Szenczy Győző: Az intézeti épület története. [Bajai főgimnázium.], 3 t.+1-53+1 p.;
Horváth Cyrill: Önképző-körünk jubileuma. Emlékül az ifjuságnak, 35-45 p.;
A tanintézet életéből. 46-53+1 p.;
Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Csécsy Imre: Világos pillanat. (Adatok az 1941-43. évek történetéhez). Bp., 1946, Antiqua, 351+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. Számozott (131./300), a szerző, Csécsy Imre (1893-1961) polgári radikális politikus, író, műfordító, országgyűlési képviselő, a Társadalomtudományi Társaság elnöke által dedikált példány.
Beck Lajos: A régi Magyarország. Budapest, 1944. Universitas Könyvkiadó Társaság (Révai Irodalmi Intézet ny.) 303 + [3] p. Egyetlen kiadás. Beck Lajos (1876-1953) jogász, függetlenségi párti országgyűlési képviselő, igazságügyi államtitkár (1917), közgazdasági és népjóléti író, pénzintézeti vezető. Politikai emlékiratában Magyarország 1849-1919 közötti korszakának politikai kényszerpályáját elemzi. A szerző saját 48-as és függetlenségi pozíciójához képest meglepő elfogulatlansággal szemléli mind a Bach-korszak magyar konzervatívjait, mind a szabadelvű Tisza Kálmánt; mind a munkapárti Tisza Istvánt. Az első világháborús magyar politikai idők belső köreinek tagjaként közelről ismerte a kor számos politikai nagyságát, a szerző beszámol Apponyi Alberttel, Ugron Gáborral, Tisza Istvánnal való személyes találkozóiról is. A függetlenségi szemléletű gazdasági szakértőt, az egykori politikust kötete kiadásának évében internálták a kistarcsai táborba. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, kiadói borítóban.
Haiczl Kálmán: A magyarság ősi településének határai a nyugati Felvidéken. Budapest, 1943. (Szerző) Stephaneum Nyomda. 33 + [3] p. Egyetlen kiadás. Haiczl Kálmán (1866-1952) garamszentbenedeki, ebedi, majd szőgyéni plébános, egyházjogi doktor, egyháztörténész, helytörténész. A Felvidék nyugati megyéiben szolgáló plébános rövid tanulmányában a magyar és szlovák településterület régi határait állapítja meg Pozsony, Nyitra, Trencsén, Bars és Hont vármegyékben. A szerző a tanulmányt a Szent István Akadémia II. osztályának 1942. április 24-i ülésén olvasta fel. (A Szent István Akadémia II. Történelem-, Jog- és Társadalomtudományi Osztályának értekezései. III. kötet, 2. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
1957 Les Temps Modernes. Novembre - Décembre 1956, Janvier 1957. Directeur: Jean-Paul Sartre. Paris, 1957., Temps Modernes,577-1061+1+32 p. Francia nyelven. Benne: François Fejtö [Fejtő Ferenc]: La révolte de la Hongrie. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel.