Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 183

Debreceni kalauz. Debrecen város és a Hortobágy ismertetése írásban és képben. Debrecen, 1927, Tiszántúli Hírlap. Félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
19074.

Rufpreis:
1 000 HUF

Arany István et al: Vác 25 éve. 1969, Vác Város Tanácsa, műbőr kötés, sérült papírborítóval, térképmelléklettel.
19075.

Rufpreis:
1 000 HUF

Rivnác's Reisehandbuch für das Königreich Böhmen. Textband. Prag,én.,Fr. Rivnác,XXV+598+2 p.+1 t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a tablán és néhány lapon szakadással.
19076.

Rufpreis:
2 000 HUF

1925 Az Ujpesti M. Kir. Állami Könyves Kálmán-Reálgimnázium értesítője az 1924-1925. iskolai évről. (XIX. évfolyam. Közzéteszi Dr. Zibolen Endre igazgató. Újpest, 1926, Schinkovits Lajos, 38 p. Benne Gyökössy Endre (1913-1997) református lelkész, pszichológus, egyházi író, költő (18. o.), és Major Ákos (1908-1987) jogász, hadbíró, a Budapesti Népbíróság és a Népbíróságok Országos Tanácsa elnöke (Bárdossy-per), később az Országos Nemzeti Bizottság elnöke a kékcédulás választások idején, Major Tamás színész testvérbátyjával (31. o.) Borítóhiánnyal.
19077.

Rufpreis:
4 000 HUF

dr. Papp Károly: A szlavóniai daruvár hévvizű-fürdő védőterülete. Bp., 1910, M. Kir. földtani Intézet, sérült papírkötés javítással, térkép melléklettel.
19078.

Rufpreis:
4 000 HUF

Orbánné dr. Horváth Márta (szerk.): Gyárváros Győrben. Egy munkástelep története. Győr, 2007. Gyárvárosiak Baráti Köre Egyesület. Fotókkal illusztrált kötet. Kiadói kartonált papírkötésben.
19079.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szabó T. Attila:  Dés helynevei. [Torda] Turda, 1937. Erdélyi Múzeum Egyesület - Füssy Irodalmi és Nyomdai Műintézet. 66 p. Egyetlen kiadás. (Erdélyi tudományos füzetek, 101. szám.) Szabó T. Attila (1906-1987) nyelvész, nyelvtörténész, néprajzkutató, később egyetemi tanár, nyelvi atlaszok összeállítója. A Dés városában nevelkedett szerző ifjúkora színhelyének földrajzi névanyagát kategorizálja nyelvtörténeti és helytörténeti szempontok alapján. Az oldalszámozáson belül néhány szövegközti térképvázlatot is tartalmazó dolgozatból egyebek mellett jó rálátás nyílik a helynév-változtatások idejére, illetve a helyi népnyelv néhány nem hivatalos, mégis jellemző nyelvi leleményére (A Törvényfa utca a végén található kivégzőhelyről kapta elnevezését). Monoki 5553. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19080.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bakos József:  Tokajhegyalja és bortermelése néprajzi, hely-, gazdaság- és művelődéstörténeti irodalma. Sárospatak, 1957. Rákóczi Múzeum (Borsodmegyei Nyomdaipari Vállalat 3. számú telepe.) [6] p. + 172 hasáb. Egyetlen kiadás. A téma alapvető bibliográfiája. A két hasábba szedett szövegoldalakon Tokaj helytörténetének, borászatának, gazdaságtörténetének és néprajzának könyvészete, a tételek között folyóiratcikkek és önálló munkák, magyar és idegen nyelvű tételek egyaránt szerepelnek. (A Sárospataki Rákóczi Múzeum füzetei, 4-7. szám.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19081.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kathy Imre - Sz. Kürti Katalin:  Hajdúböszörmény építészete - képzőművészete. (Dedikált.) Hajdúböszörmény, 1979. (Hajdúböszörmény város Tanácsa - Alföldi Nyomda, Debrecen). 104 + [2] p. + 23 t. (kétoldalas táblákon fotómelléklet). Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Major Jenőnek régi barátsággal, Kathy Imre". Kathy Imre urbanisztikai áttekintését Sz. Kürti Katalin művészettörténeti dolgozata követi. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19082.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bárth János:  A kalocsai szállások településnéprajza. (Dedikált.) Kalocsa, 1975. (Kalocsa Város Tanácsa VB. - Petőfi Nyomda). 176 + [16] p. + 6 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 5 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (kihajtható lakossági táblázat). Egyetlen kiadás. Összesen 3000 példányban megjelent helytörténeti-néprajzi monográfia dedikált példánya: "Major Jenőnek, a település-kutatónak, tisztelettel és barátsággal Bárth János. Kalocsa, 1975. szept. 1." Bárth János monográfiája a sajátos jogállású, jobbára egy összegben adózó kalocsai jobbágyporták úrbéri megváltásának története után a kalocsai határtól elszakadt aprótelepülések, a szállások történetét nyomozza. Példányunk fűzése a kötet elején enyhén meglazult. (Kalocsai múzeumi dolgozatok, 1. kötet.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált, enyhén kopott kiadói borítóban. Jó példány.
19083.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gyöngyössy Márton: Pest megye címertani öröksége. 19. századi kápolna a Vármegyeházán. Pest Megyei Múzeumi Füzetek - Új sorozat 9. Bp.-Szentendre, 2007, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága - Ferenczy Múzeum. Kiadói papírkötés, kissé dohos. + Meghívó a Pest Megyei Megyeháza felújított egykori börtönkápolnájának avatási ünnepségére
19084.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Faller Jenő:  Jásd község története. Veszprém, 1934. Veszprémvármegyei Történelmi-, Régészeti- és Néprajzi Társulat - Egyházmegyei Könyvnyomda. 70 p. Egyetlen kiadás. Faller Jenő (1894-1966) bányamérnök, földtani kutató, egyetemi tanár, a soproni Központi Bányászati Múzeum igazgatója. Korai munkájában a Tési-fennsík alatt elhelyezkedő, bencés apátságnak, majd búcsújáró helynek számító, a török kor után újraalapított Veszprém megyei Jásd község évszázadait tekinti át. A helytörténeti tanulmány szövegét oldalszámozáson belül néhány alaprajz, térképvázlat, rajz kíséri. Néhány oldalon aláhúzások. (Veszprémvármegye múltja. 4. szám.) Fűzve, enyhén sérült, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19085.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF